Temple of Speed je konečně online!

Slibovali jsme až na půdu a celé nám to trvalo strašně dlouho. Temple of Speed se po více jak sedmi letech na Facebooku přesouvá na vlny opravdového internetu. Dočkali jste se!

Uběhlo již více jak sedm let od doby, kdy Vojta Hlavatý z dlouhé chvíle založil facebookovou stránku Temple of Speed. Jednoduchá myšlenka sdílení jeho vášně k autům se začala rozrůstat slušným tempem a zaujala pár dalších lidí, kteří se stali její součástí. Postupem času se v redakci, pokud se tomu tenkrát dalo tak říkat, vystřídal slušný zástup členů. Někteří zůstali dodnes a jiní později zase odešli. Každý však zanechal kus své práce.

Když jsme před více jak dvaceti měsíci oznámili tvorbu webových stránek, tak jsme vlastně ani nevěděli do čeho se pouštíme. Po dlouhých diskuzích, které byly o malichernostech i o celkovém pojetí, jsme web konečně dodělali a pověsili ho online. Musíme se přiznat, že nám došlo, jak velké sousto jsme si vzali. Nechceme to dělat špatně a ani napůl. Chceme přinášet kvalitní čtení. Zároveň ale máme do profesionálu daleko, tak prosím buďte zpočátku shovívaví. A oč tady vlastně půjde?

Do začátku jsme si pro vás připravili několik vyprávění o autech, ve kterých jsme se mohli svézt a také jsme se rovnou vrhli do vlastního testování. Prvním publikovaným testem je nová Mazda MX-5, ale máme jich už několik v zásobě a na dalších pracujeme. Mimo to se můžete dočíst o historii ikonického klínu od Lamborghini,  Jirkově zážitku v nejchaotičtějším provozu v Evropě a Tomášově očekávané story, kdy se z daleké Anglie vydal domů snad tím nejméně spolehlivým autem na světě. Nakonec, podívejte se sami. Jo, a nezapomeňte sledovat náš Facebook či odebírat náš newsletter Co týden dal, který vždy shrne to nejdůlěžitejší na webu i mimo něj do vašeho mailu.

Příští týden se v editorialu Jirka rozpovídá o tom, v jakém chaosu a dilatanství web Temple of Speed vznikal, proč vlastně ještě není hotový a co ho ještě čeká. Mezitím, pokud narazíte na něco, co se vám nepozdává na obsahu či formě, napište nám o tom, zpětnou vazbu uvítáme.

Děkujeme, že nás čtete a sledujete. Vážíme si toho a doufáme, že to čekání za to stálo.

Inspirativní čtení přeje,

Lukáš Volšický
šéfredaktor

Mercedes-Benz Blue Wonder: Chlouba Mercedesu s rychlostí až 170 km/h

Mercedes-Benz Blue Wonder vyvinul Rudolf Uhlenhaut, aby pomáhal továrnímu závodnímu týmu při rychlých přesunech mezi továrnou a závodními okruhy.

Číst celé

NSU Ro 80: Chválený sedan, kterého se lidé báli

Novináři nezvyklý sedan z dílen NSU milovali a udělili mu důležitý titul, ale konstrukce, která byla ještě v plenkách, předurčila jeho neúspěch.

Číst celé

Plazící se lowridery oslavovaly svobodu a zviditelňovaly menšinu

Stylová nepřehlédnutelná auta, která jsou doplněna hip hopem nesoucím se z výkonných audiosoustav. Lowridery vznikly v hispánské menšině, aby její členové mohli sdílet svou svobodu a upozornit americké obyvatelstvo voláním “jsme tady!”. Z jednoduché myšlenky se postupem let stal jeden z nejlépe vypadajících tuningových směrů na poli amerických aut.

Číst celé

Honda HSC: Potenciální nástupce NSX, kterého Honda nechtěla vyrábět

Sportovní Honda HSC s motorem uprostřed vypadala jako nástupce legendární Hondy NSX, ale nakonec byla pouhým cvičením.

Číst celé

Drift, aneb sledování cesty bočními okny

Slovo drift, neboli „unášení“ pochází z japonského „dorifuto“. Jízda dveřmi napřed se v posledních letech stala fenoménem, což Dominika dovedlo k tomu, aby se ohlédl za jejími počátky.

Číst celé

Chrysler Imperial Lamborghini Edition: Sedan bez úcty k tradici italské značky

Chrysler Imperial Lamborghini Edition vznikal, aby Chrysler pomocí Lamborghini vydělal snadné peníze, ale nakonec nepostoupil do sériové výroby.

Číst celé