Summer Story: Valentino Balboni zachraňuje dívky v nesnázích

Čtyři krásné dívky, tři skvělé automobilové ikony a galantní Valentino Balboni. Po zhlédnutí filmečku Summer Story si budete přát, aby Simon Kidston natočil celovečerák.

Videotvorba Simona Kidstona, světově uznávaného obchodníka s vzácnými klasickými auty, patří k nejlepším automobilovým filmečkům, které se nacházejí na internetu. Každý z jeho filmů přenáší diváky do dob minulých, přičemž se v nich jezdí s tehdy vyrobenými, a dnes už legendárními, auty způsobem, k němuž byla stvořená.

Film Summer Story však zvolňuje nastavené tempo a dává nahlédnout do Itálie konce šedesátých, nebo začátku sedmdesátých let. Valentino Balboni v něm vyráží na odpolední projížďku ve svém Lamborghini Miura, ale zakrátko na krajnici potkává trojici krásných dívek, jejichž Fiat 500 vypověděl službu. Jako opravdový džentlmen přemýšlí, jak by jim mohl pomoci. Vždyť v Miuře zbývá jediné volné sedadlo.

Rozhodne se tedy vrátit do vlastní garáže a okamžitě se vrací zpět s dalším ze svých Lamborghini, jímž je elegantní luxusní Espada. Když ale vrátí k zpět k dívkám, zjišťuje, že v malém Fiatu sedí i čtvrtá. Jak takovou situaci vyřeší a kam dívky vlastně míří, se dozvíte v přiloženém videu, z něhož doslova sálá uvolněnost a pohoda bezstarostného života ve slunné Itálii.

Američané chtěli vyrobit Veyron už v 50. letech. Proč Argonaut neuspěl?

Americký vizionář se na konci 50. let odhodlal pro výrobu nejlepších aut na světě, ale nakonec jej zradili investoři. Obávali se, že by naštvali Ameriku.

Číst celé

BMW 507 málem potopilo celou značku

Původně to měl být jistý úspěch, ale již po krátké době by byli všichni zúčastnění raději, kdyby je to nikdy nenapadlo.

Číst celé

Pohled do motoru 2JZ-GTE: Tímto se proslavila Toyota Supra

Motor 2JZ-GTE vypadá, jako by byl navržený přímo pro tunery toužící po obrovském plnícím tlaku.

Číst celé

10 zajímavostí o Rolls-Royce, které možná neznáte

Zjistěte, kolik hodin se vyrábí jeden Rolls-Royce a co se dělá s vadnými vozy, které neprojdou zkouškou těsnosti.

Číst celé

Aston Martin V8 Zagato: Motor se vstřikováním nestačil na to, aby jel 300 km/h

Aston Martin se ve druhé polovině osmdesátých let spojil se Zagatem, aby společně oslavili ikonický DB4 GT Zagato. Vzácné GT vycházející z V8 Vantage je považované za jeden z nejlepších vozů značky všech dob.

Číst celé

Simon Kidston – život jako z pohádky

Jedna z nejvýznamnějších kapacit v oblasti soukromého prodeje ultraexkluzivních klasických automobilů. Zakladatel evropské pobočky věhlasné aukční síně Bonhams. Syn vysloužilého námořního důstojníka a gentlemanského závodníka a synovec letce a jednoho z původních členů legendární party Bentley Boys – Glena Kidstona, který vítězil i v Le Mans. To je Simon Kidston. Pojďte se s námi podívat na několik jeho nádherných videoprojektů a pokochat se čistou vášní pro automobilismus.    

Číst celé