Hot Wheels je nejlepší video s Ferrari F40, které letos uvidíte

Supersport postavený za účelem oslav 40. výročí Ferrari se prohání po Itálii na plný plyn.

Simon Kidston je nadšený sběratel a uznávaný elitní obchodník s klasickými auty. K jeho klientům se řadí například módní návrhář Ralph Lauren, švýcarský sběratel Ferrari Jean-Pierre Slavic či designér Marc Newson. Kromě toho všeho se však Kidston věnuje i natáčení úžasných videí, které v nás běžných smrtelnících probouzí hluboké snění.

Už minulý rok nás zaujal nezapomenutelným videem The Wolf of Autostrada, jehož pomocí jsme se mohli přesunout do automobilového závodu let minulých. Tentokrát jsme však našli o trochu klidnější Kidstonovo video, v němž můžeme vidět dost možná nejlepší Ferrari všech dob.

Automobilový závodník Mirko Venturi v něm ukazuje své vlastní Ferrari F40, které prohání po nádherných italských okreskách. Pokud ale čekáte únavné loudání po hezkých silnicích, tak jste vedle. Mirko se totiž nebojí pořádně šlápnout na plyn. Splněný sen, jak má být!

Chrysler Turbine: Mexického prezidenta zajímalo, jestli jezdí na tequilu

Experimentální Chrysler Turbine uměl spalovat téměř jakoukoli hořlavinu, k čemuž patřil i oblíbený mexický alkohol.

Číst celé

Citroën M35: Wankel, který prý uspěl

V druhé polovině minulého století si s koncepcí motoru podle původního návrhu Felixe Wankela hrálo velké množství automobilek. Ve francouzském Citroënu se dokonce rozhodli, že jej budou testovat na lidech.

Číst celé

Honda N600: Předchůdce Civicu vznikl jako odpověď na Mini

Malá Honda N600 byla prvním autem značky, které se oficiálně dováželo do Spojených států amerických, a byla předchůdcem úspěšného Civicu.

Číst celé

Milliken MX-1: Experimentální prototyp pro zkoumání negativních odklonů kol

Milliken MX-1 byl speciální prototyp pro testování odklonů kol. Ze zkušeností získaných při jeho výzkumu těží i tovární tým Ferrari.

Číst celé

Hachi-Roku pro Drift Kinga: Kompletní specifikace Toyoty AE86 Keiichiho Tsuchiyy

Keiichi Tsuchiya, Toyota Sprinter Trueno AE86 a driftování společně vytváří jeden z vrcholů japonské automobilové scény.

Číst celé

Když ujíždíte se svou Sierrou od vloupačky, zatímco spíte doma v posteli

Tátu nahlásili, jak ujíždí se svou Sierrou od vloupačky ve zlatnictví. Jenže on spal doma v posteli a auto mělo stát v autobazaru. Jo, to byly divoké devadesátky..

Číst celé