Hot Wheels je nejlepší video s Ferrari F40, které letos uvidíte

Supersport postavený za účelem oslav 40. výročí Ferrari se prohání po Itálii na plný plyn.

Simon Kidston je nadšený sběratel a uznávaný elitní obchodník s klasickými auty. K jeho klientům se řadí například módní návrhář Ralph Lauren, švýcarský sběratel Ferrari Jean-Pierre Slavic či designér Marc Newson. Kromě toho všeho se však Kidston věnuje i natáčení úžasných videí, které v nás běžných smrtelnících probouzí hluboké snění.

Už minulý rok nás zaujal nezapomenutelným videem The Wolf of Autostrada, jehož pomocí jsme se mohli přesunout do automobilového závodu let minulých. Tentokrát jsme však našli o trochu klidnější Kidstonovo video, v němž můžeme vidět dost možná nejlepší Ferrari všech dob.

Automobilový závodník Mirko Venturi v něm ukazuje své vlastní Ferrari F40, které prohání po nádherných italských okreskách. Pokud ale čekáte únavné loudání po hezkých silnicích, tak jste vedle. Mirko se totiž nebojí pořádně šlápnout na plyn. Splněný sen, jak má být!

Ferrari F50: Důstojný následník trůnu?

Uřvaný dvanáctiválec z F1, šestistupňový manuál, pohon zadních kol a hmotnost snížená, kam až to šlo. Ferrari F50 bylo čistokrevným supersportem.

Číst celé

Nitrous Oxide System je efektivní berlička

Nejméně používaný způsob přeplňování se stal známý hlavně kvůli hrám Need For Speed a filmové sérii Rychle a zběsile. Jednoduchý způsob zvýšení výkonu má bohužel mnoho nevýhod.

Číst celé

Měření kompresí wankelu. Jak na to?

Chystáte se zakoupit auto poháněné rotačním motorem? Rozhodně nezapomeňte na změření kompresí jeho motoru dříve, než jej koupíte. Prozradíme vám, jak se to dělá.

Číst celé

Stanovení rekordu McLarenem: „Nepojede více než 391 km/h“

V březnu roku 1998 byl zelený prototyp McLarenu F1 s interním označením XP5 dopravený na testovací okruh Volkswagenu v Ehra-Lessien, aby stanovil nový světový rekord. Přečtěte si jeho příběh.

Číst celé

Stříbrné šípy: Jaký je původ přezdívky neporazitelných německých závodních vozů

Stříbrné šípy patří k největším legendám předválečných Grand Prix, protože obvykle vyhrávaly všechny závody, ve kterých startovaly.

Číst celé

Ferrari 156 F1 Sharknose: Změna pravidel v F1 pomohla Ferrari vyhrávat

Monopost Ferrari 156 vznikl na začátku 60. let poté, co změna pravidel ve Formuli 1 vyžadovala menší motory. Ferrari nasadilo již ověřený motor z Formule 2 a okamžitě vítězilo.

Číst celé