Wolf of the Autostrada je nejlepším videem roku 2017

Automobilová videa máme rádi a tohle řadíme na samotný vrchol letošního roku.

Klasické supersporty v dnešních dnech postávají v klimatizovaných garážích a obráží jednu prestižní výstavu za druhou. To však není případ čtveřice vozů, které si zahrály v novém videu Wolf of the Autostrada, za nímž stojí společnost Kidston. Ferrari Testarossa, Lamborghini Countach, Aston Martin Vantage a Ruf Yellowbird se utkaly ve skvěle nahraném závodě o kufr plný hodnotné výhry. Kromě manažera společnosti, italského herce a závodního řidiče si v pětiminutovém filmu zahrál i Valentino Balboni, bývalý testovací jezdec Lamborghini. Na video, z něhož styl teče proudem, se můžete podívat právě teď.

De Tomaso Vallelunga: Proč šikovná koncepce neuspěla?

První italské auto s motorem uprostřed utrpělo kvůli podvozku, který jej dělal těžko použitelným.

Číst celé

Bugatti Type 57 SC Atlantic: Jedno z nejdražších, jedno z nejvzácnějších

Bugatti Type 57 SC Atlantic se v současnosti řadí k nejdražším a sběrateli nejvíce vyhledávanějším autům na planetě. Jeden ze čtyř vyrobených kusů téměř zničil vlak, další byl ukryt Francouzi před německými okupanty během druhé světové války a už nikdy nebyl nalezen.

Číst celé

Problémové motory Porsche: Jsou ložiska IMS opravdu nebezpečná?

Ložiska transmisní hřídele (IMS) jsou obávaným problémem motorů Porsche. Zjistili jsme, co je hlavní příčinou jejich selhání a zda se tomu dá předejít.

Číst celé

Uhlík, titan, křemík a další materiály spojující sportovní vozy s kosmickým průmyslem

Představujeme 7 nejčastějších materiálů pro výrobu sportovních a závodních vozů, které jsou úzce spojeny s leteckým a kosmickým průmyslem.

Číst celé

Isdera Imperator 108i: Supersport, který Mercedesu nebyl dost dobrý

Eberhard Schulz byl neobyčejným studentem techniky, jehož práce zaujala i samotné Porsche, ale Mercedes-Benz naopak ne.

Číst celé

Shelby Mustang z Hertzu. GT350 H byl nejlevnější způsob jak získat závodní auto

Americká autopůjčovna Hertz se v roce 1966 spojila se Shelby, aby společně spustili program „Rent-A-Racer“. Za volant speciálního GT350 H mohl za malý poplatek usednout úplně každý.

Číst celé