Stylová reklama na Audi RS2 Avant byla natočena po 25 letech

Audi RS2 Avant slaví 25. výročí od svého vzniku v zábavné televizní reklamě, která byla natočena až dnes.

Audi v roce 1994 ukázalo světu, že praktičnost a vysoké jízdní výkony mohou být ve stejné větě. Automobilka se spojila s inženýry z Porsche, s jejichž pomocí na základě Audi 80 vyvinula výkonný kombík RS2 Avant, který se zařadil k nejlepším autům devadesátých let. Nadčasové kombi rychlé a praktické, takže dokázalo pojmout pět pasažérů.

Audi letos slaví 25. výročí od vzniku modelu RS2 Avant a natočilo video An Avant Story, které nám ukazuje, jak by v polovině devadesátých let vypadala dobová reklama, kdyby tehdy vznikla. Na začátku reklamy nechybí zmínka o nedostupnosti RS2 Avant v USA, kde se speciální kombík oficiálně neprodával.

Reklama s retro grafikou a soundtrackem je vzpomínkou na devadesátá léta a ukazuje všechna tehdejší lákadla, jako je „Hi-Fi stereo s kazetovým přehrávačem ve standardu.“ Video dokonale vystihuje, co Audi chtělo sdělit svým vůbec prvním praktickým supersportem vyvinutým ve spolupráci s Porsche.

V reklamě se navíc nachází několik hezkých vtipů, ale nebudeme vám je prozrazovat. Pohodlně se usaďte a podívejte se na celé video pod článkem.

Uhlík, titan, křemík a další materiály spojující sportovní vozy s kosmickým průmyslem

Představujeme 7 nejčastějších materiálů pro výrobu sportovních a závodních vozů, které jsou úzce spojeny s leteckým a kosmickým průmyslem.

Číst celé

Jak Detroit pomohl vítězství Američanů ve 2. světové válce

Největší vojenský konflikt v dějinách lidstva poznamenal automobilový průmysl, ale zároveň pro něj byl obrovským přínosem. Víte, jak toto období pobíhalo na území Spojených států amerických?

Číst celé

Zachránci před bankrotem. Vznik těchto 3 aut byl důležitý

Trojice vozů, které pomohly automobilkám v úspěšném boji s finančními problémy. Jaké modely zachránily Aston Martin, Lamborghini a Porsche?

Číst celé

Nissan Skyline GT-R R34: Kult stvořený filmem a virtuální realitou

Málokteré auto se do srdce benzínových nadšenců zarylo takovou silou, jako Skyline GT-R R34. V České republice jsme jej poznali hlavně díky počítačovým hrám a filmové sérii Rychle a zběsile. Někdo jej zatracuje právě z těchto důvodů, ale dělá ho to špatným? Rozhodně ne.

Číst celé

Závodění v Americe napravilo pověst Audi

Monstra s pohonem všech čtyř kol kralovala na amerických okruzích a započala část úspěšné historie Audi v motorsportu.

Číst celé

Honda Beat: Soichirovo poslední dítě

Miniaturní roadster s vysokootáčkovým tříválcem pod kapotou je auto, které by chtěla alespoň jednou v životě řídit většina fanoušků japonských sportovních aut.

Číst celé