Souboj luxusních sedanů na závodním okruhu. Tohle se nevidí často

Best MOTORing v roce 2010 uspořádal závod luxusně vybavených sedanů na okruhu Tsukuba. Zábava rozhodně nechybí.

Pokud jde o srovnávací testy různých aut, jen málokdo je dokáže zorganizovat a odřídit na takové úrovni jako Japonci z Best MOTORing. V minulosti jsme je viděli soutěžit s ikonickými supersporty, s malými sporťáky kategorie „kei“ i s běžně dostupnými modely.

Lidé z Best MOTORing v roce 2010 uspořádali souboj pěti běžně dostupných luxusních sedanů, které se tehdy řadily k nejnovějším vozům na trhu. Postavili je proti sobě na závodním okruhu Tsukuba ležícím přibližně hodinu cesty z Tokia na sever.

Do závodu tehdy nastoupily vozy Audi A6, BMW 335i, Mercedes-Benz E350, Nissan Skyline 379GT Type S (ve zbytku světa známý jako Infiniti G37) a Toyota Mark X 350S (čtyřdveřový sedan s pohonem zadních kol dostupný pouze v Japonsku). Žádné z těchto aut není špatné, což ale neznamená, že si je dokážeme snadno představit na závodní trati.

Závod plný jízdy na limitu, kvílejících pneumatik a opravdového závodění můžete vidět v přiloženém videu. Dříve, než si jej pustíte, si zkuste tipnout možného vítěze.

Toyota AE86: Z obyčejné Corolly legendou díky animáku a driftu

Fenomén známý nejen fanouškům japonských vozů, ale snad všem automobilovým nadšencům. Corolla patří mezi základní stavební kameny japonské tuningové a driftové scény. Ceny sériových kusů rostou do závratných výšin a přitom jen málokdo ví, jaká ta sériovka doopravdy je. Víte, co je ten základ?

Číst celé

Honda CRX ED9: Lehoučká dávka euforie

Původně tunerská modla se dnes stává oblíbenou klasikou, se kterou je radost jezdit na hraně. Tenhle konkrétní kus se svým vzhledem možná přiklání k prvnímu zmíněnému, ale opak je pravdou. Blikající neony a hlasitou hudbu tady nečekejte. Tenhle exemplář vznikl, aby svého řidiče naplňoval požitkem z jízdy.

Číst celé

Lancia Hyena: Delta Integrale v kabátku od Zagata

Spojením techniky Delty Integrale a stylové karoserie od Zagata vznikla Lancia Hyena, sportovní kupé, které neuspělo kvůli příliš složitému procesu výroby.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Mazdina výkladní skříň technologií

Ač jsem v původně přemýšlel, že se třetí díl o životě s Mazdou RX-8 ponese v duchu jízdních dojmů, dovolil jsem si vzít nějaký čas navíc. Mezitím, co se pokusím sepsat jízdní dojmy nejvíce objektivní formou, představím vám zajímavosti nejlepšího modelu značky v současném tisíciletí.

Číst celé

Nissan GT-R, část třetí: ATTESA a převodovka

V našem pětidílném seriálu se věnujeme konstrukci Nissanu GT-R R35. Kolem tohoto vozu koluje spousta mýtů a polopravd. Podrobných informací v českém jazyce také příliš nenajdete. Tak jen do toho!

Číst celé

Brzdy letošních F1 představují technickou magii

Oproti předchozím ročníkům jsou brzdy účinnější, lépe se chladí a dokonce i méně váží.

Číst celé