Nejepičtejší závod, který svět neviděl

Duel mezi dvěma mistry volantu na Nordschleife bohužel nebylo jak zaznamenat. Vše se seběhlo příliš náhodně a rychle.

Každá jízda s Ferrari 599 GTB Fiorano je působivá. Prostě mohutné cestovní kupé s dvanáctiválcem. Je z roku 2006, takže elektroniky je ještě tak akorát. Nevidí se každý den a už vůbec ne v maximálním nasazení.

V roce 2007 se utkaly dvě na nejdelším okruhu světa. Neplánovaně. Černá 599 je asi v půlce trati, když ji začne stíhat druhá, červená. Oba řidiči ještě přidávají co to jde a těsné pořadí si ještě asi 10 kilometrů neprohodí. Až v poslední zatáčce před dlouhou rovinkou si vedoucí černá pozdě najíždí do zatáčky. Následným přetáčivým smykem ztrácí rychlost a do vedení se dostává Ferrari červené.

Poté se odebere z okruhu kvůli dochlazení a druhé, černé Fiorano ho ze zvědavosti následuje. Zastavují na parkovišti a poprvé vidí jeden druhého. Vítězné červené Ferrari řídil šedesátiletý Walter Röhrl. Legendární závodní veterán. Vícenásobný mistr šílené rally skupiny B a čtyřnásobný vítěz Monte Carla. Vítěz závodu do vrchu Pikes Peak. Bodoval také na okruzích, vyhrál závod DTM i celý IMSA-GTO. Extrémně výkonná auta a rychlé tratě tedy znal jako málokdo. Vysloužil si tak tituly řidič století, nebo Montemeister.

 

Řidič černé 599 tedy samozřejmě podotkl, že od takového muže porážku dokáže přijmout. Porážka to ale zdaleka nebyla předvídatelná a proto měl i Walter velkou radost. Tím druhým totiž byl sám Michael Schumacher. Sedminásobný mistr světa ve Formuli 1. Byl na sklonku své závodní kariéry, ve které mnoho lepších jezdců nepoznal. Navíc pomáhal s vývojem právě 599, protože pracoval jako testovací jezdec Ferrari. I toho dne zde byl pracovně. S továrním dodavatelem tlumičů Sachs zde laborovali nad jemným nastavením podvozků. I přes respekt projevený Walterovi nad porážkou rukou nemávl. Po vrácení do stanoviště nařídil mechanikům zkontrolovat každý šroub na autě.

Pracovně tu byl i Walter. Přestože jel také ve Ferrari, tak tu byl proti Ferrari. Pracoval totiž už léta u Porsche a konkurenční 599 tu zkoušeli v rámci vývoje nové 911 GT2 RS. Ferrari a Michael se už překvapit nenechali. Následující testování modifikací 599 (GTO a HGTE) už probíhalo na italských továrních okruzích.

Poznejte původ emblému Ferrari. Kde se vzal vzpínající se kůň?

Všichni z nás ho znají a někteří z nás ho uctívají. Odkud ale pochází ikonický znak Ferrari zobrazující vzpínajícího se koně? Tohle je skutečný příběh nejslavnějšího znaku automobilky.

Číst celé

Auto Pólo: Zničená auta a tvrdé pády při zvláštním sportu

Místo koní použili auta a snažili se zasáhnout soupeřův terč basketbalovým míčem. Auto pólo bylo odvázanou motoristickou zábavou počátku minulého století.

Číst celé

Ferrari 348 tb & 348 ts: Evoluce osmiválců s malou revolucí pod slupkou

Ferrari 348 bylo dalším z úspěšné série základních osmiválcových modelů Ferrari a bylo prvním modelem značky s lisovaným ocelovým monokokem.

Číst celé

Ferrari 166 MM: Vítěz Le Mans řídil 23 hodin v kuse

První produkčním modelem Ferrari byl úspěšný závodní vůz, který značce přinesl historicky první vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Ovšem, nebylo to jednoduché.

Číst celé

Moderní motorsport je nuda a já znám řešení problému

Myslím si, že je moderní motorsport jednoduše nudný. Může za to snaha být rychlejší a rychlejší, která si však vybrala daň v podobě úpadku divácké zábavy.

Číst celé

Píše se rok 1991 a my vám představujeme nejlepší auto na světě

15. září 1991 bylo najednou na zámku ve Versailles a pod obloukem Le Grande Arche v pařížské čtvrti La Défense vystaveno něco neuvěřitelného. Stalo se tak přesně 110 let od narození slavného zakladatele značky Ettoreho Bugatti.

Číst celé