Nejdražší auto na světě je u soudu. Kupec žaluje prodejce, protože není pojízdné

Historicky druhému vyrobenému Ferrari 250 GTO chybí originální převodovka.

Vzpomínáte si na modré Ferrari 250 GTO s číslem podvozku 3387GT, historicky druhé vyrobené 250 GTO, které se v roce 2017 prodalo za rekordních 44 milionů amerických dolarů? Tehdy se vzácné závodní Ferrari z roku 1962 oficiálně stalo nejdražším prodaným autem na světě.

Tohle Ferrari prodal uznávaný americký sběratel a právník Bernard Carl z Washingtonu D.C. někdejšímu britskému závodníkovi a obchodníkovi s klasickými auty Gregoru Fiskenovi, který jej zakoupil pro svého klienta. Tento týden se ale celý obchod začal projednávat u londýnského soudu, protože Fisken tvrdí, že mu Carl dodal Ferrari bez původní převodovky.

Situace se ale dále komplikuje, protože Fisken prý při nákupu o nekompletnosti vozu věděl. Soudce bude mít těžké rozhodování, protože Bernard Carl originální převodovku nemá a ani ji nikdy neměl.  Carl odmítá, že by Fiskena podvedl a dodává, že oba při podepisování smlouvy věděli, že převodovka není v jeho vlastnictví.

Majitelem původní převodovky je neznámý americký obchodník s raritami, který za ni žádá 25 tisíc dolarů. Fisken tvrdí, že by ji měl zaplatit Carl, který to ale vidí naopak. Carl dokonce zastává názor, že by mu Fisken měl zaplatit dalších 500 tisíc dolarů za to, že převodovku nalezl a domluvil její prodej, ale možnost dohody se rozplynula a případ řeší soud.

Fisken soudním řízením vytvořil nepříjemnost pro svého klienta, kterému ve sbírce stojí nepojízdné legendární Ferrari. Nebylo by lepší, kdyby se Fisken pokusil převodovku nalézt bez pomoci Carla a koupit ji za oněch 25 tisíc dolarů? U auta, které v té době stálo v přepočtu miliardu, by to určitě vyšlo výhodněji. Obáváme se, že zástupy právníků a dlouhé soudní řízení bude stát mnohem dráž.

Fiat Abarth 1000 Monoposto: Roztočil se před cílem, ale stanovil rekord

Fiat Abarth 1000 Monoposto da Record byl posledním rychlostním speciálem vozem automobilky a stanovil rekord nezvyklým způsobem.

Číst celé

Zpětné kamery místo zrcátek: Jak se jezdí s revoluční technologií?

Audi e-tron zaujalo revolučním systémem zpětných kamer místo klasických zrcátek. Vyzkoušeli jsme, jak se s revoluční technologií jezdí.

Číst celé

Americké BMW M3 E36 bylo horší než evropské. Čím bylo rozdílné?

BMW chtělo snížit prodejní cenu M3 E36 na americkém trhu, kvůli čemuž provedlo řadu zhoršujících změn. Rozdíly nejsou malé.

Číst celé

Experimentální Mustang Wagon nezaujal Ford a zklamal svého tvůrce

Jedinečný Mustang byl dílem nezávislého designéra, který se svým nezvyklým dílem snažil zaujmout vedení samotné automobilky. Jak to dopadlo?

Číst celé

Budoucí klasiky: Tato auta by mohla vydělat

Čtveřice aut, která dokáží přinášet radost a zároveň vám pomohou vydělat v budoucnu.

Číst celé

Alfaholics: Rozhovor s tvůrci božích Giulií GTA-R

Na dnešním trhu je okolo dvou desítek aut, která mají přes 700 koní, takže pokud hledáte něco rychlého, je z čeho vybírat. Všechna podobně silná auta ale budou mít společnou jednu věc – řídit je na běžné silnici plné zatáček bude jako provlékat jehlou lodní lano. 

Číst celé