Ferrari 458 Italia bude mít manuál! Vznikne malá omezená série

Společnost z Texasu nabízí supersport, který Ferrari nikdy nechtělo vyrábět.

Ferrari 458 Italia se poprvé představilo na autosalonu ve Frankfurtu 2009 a ukázalo světu, jakým směrem se bude ubírat budoucí design Ferrari. Nový model se stal prvním supersportem značky, který byl vybavený pouze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou F1.

Absence manuální převodovky zklamala mnoho potenciálních zákazníků. Společnost European Auto Group z amerického Texasu se po deseti letech od uvedení modelu na trh rozhodla napravit chybu Ferrari a nabízí možnost zástavby manuální převodovky do Ferrari 458 Italia!

Specialista na evropské vozy už dříve zrealizoval několik přestaveb Ferrari F430, jejichž majitelé si přáli vyměnit automatickou převodovku za purističtější manuál. F430 se na rozdíl od 458 Italia s manuálem sice vyrábělo, ale většina prodaných kusů byla vybavena sekvenční převodovkou F1.

Protože se Ferrari 458 Italia nikdy nevyrábělo s manuálem, není tomu přizpůsobena ani karoserie. Kompletní přestavba bude mnohem náročnější než u F430, ale společnost již pracuje na prvním funkčním prototypu. Odkud použitá manuální převodovka pochází, bohužel není známo.

European Auto Group odhaduje, že zájemců o přestavbu nebude mnoho. Očekává, že v ideálním případě přepracuje 10 nebo 11 kusů. První vozy zákazníků by měly podstoupit úpravu v lednu 2020.

Honda CRX ED9: Lehoučká dávka euforie

Původně tunerská modla se dnes stává oblíbenou klasikou, se kterou je radost jezdit na hraně. Tenhle konkrétní kus se svým vzhledem možná přiklání k prvnímu zmíněnému, ale opak je pravdou. Blikající neony a hlasitou hudbu tady nečekejte. Tenhle exemplář vznikl, aby svého řidiče naplňoval požitkem z jízdy.

Číst celé

Ford Mustang Mach 2: Proč kupé s motorem uprostřed nevzniklo?

Koncept Ford Mustang Mach 2 byl sportovní vůz s motorem uprostřed, který zaujal návštěvníky autosalonu v Chicagu v roce 1971.

Číst celé

Lamborghini Zagato Raptor: Nástupce Diabla měl nabídnout 3 auta v 1

Unikátní supersport Lamborghini Zagato Raptor měl být nástupcem populárního Diabla. Speciální karoserie kombinovala tři různá auta v jednom.

Číst celé

Honda S2000 se jako taková už nikdy nevrátí

Mnozí z nás každý den touží po návratu slavných modelů, ale chceme je za každou cenu? Nakonec bychom totiž mohli být zklamaní.

Číst celé

Podívejte se, jak se prodávají supersporty v Dubaji

Zdejší prodejci mají skladem úplně všechno, po čem by místní milionáři mohli zatoužit.

Číst celé

Ferrari 360: První sériové celohliníkové Ferrari. Co mělo společného s Enzem?

Příchod Hondy NSX otřásl trhem superaut. Japonci totiž dokázali vyrobit rychlé auto, které bylo vhodné i pro každodenní použití. Ferrari se muselo začít snažit, následkem čehož vyvinulo povedený typ F355, ale až s blížícím se novým miléniem se Italům podařil opravdový úspěch – Ferrari 360.

Číst celé