Dodge Charger R/T Hellcat: Klasický muscle car, který nikdy neexistoval

Přemýšleli jste nad tím, jak by to vypadalo, kdyby Hellcat existoval v době zlaté éry amerických muscle cars? Několik renderů od Abimelec Design vám to ukáže.

Kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec Hellcat je na světě pouze několik let, ale už se stihl stát automobilovou legendou. Výkonná jednotka pohání několik skvělých moderních amerických bouráků, jimiž jsou Dodge Challenger SRT Hellcat, Dodge Charger SRT Hellcat a bláznivý Jeep Cherokee Trackhawk. Jak by to ale vypadalo, kdyby motor Hellcat vznikl už před koncem šedesátých let, kdy vrcholila éra amerických muscle cars?

Návrhář vystupující pod přezdívkou Abimelec Design vypracoval několik renderů, které ukazují ikonický Dodge Charger R/T z roku 1969 přepracovaný do podoby Hellcatu. Upravený vzhled ctí tradice minulosti a nejvýraznějším prvkem je obrovské sání na černé kapotě. Na zádi se nachází kontrastní pruh se znakem Hellcatu podle tehdejších designových trendů.

Tvůrce renderů se rozhodl zachovat autenticitu doby a pod kapotu neumístil moderní 6,2 litrový osmiválec Hellcat. Nahradil jej motorem, který vypadá více dobový. Použitá pohonná jednotka se podobá slavnému osmiválci Chrysler Max Wedge, který byl vyvinutý pro závody ve sprintu a byl k dispozici s výkonem až 425 koní.

Dodge Charger R/T Hellcat je muscle car, který pochopitelně nikdy nevznikl. Kdyby k tomu tenkrát došlo, určitě by se v nabídce zařadil nad nejvýkonnější běžně prodávanou verzi R/T (Road/Track).

Je tu Temple of Speed STORE s unikátní kolekcí oblečení

Otevíráme internetový obchod Temple of Speed STORE s unikátní kolekcí oblečení, jejímž nákupem podpoříte naší budoucí tvorbu.

Číst celé

Fiat SB4 Mefistofele: Letecký motor stvořil bestii

Fiat přímo z pekla vznikl spojením závodního podvozku a leteckého motoru. Později se stal držitelem rychlostního rekordu, ale trochu fixloval.

Číst celé

Pět aut, která bych chtěl řídit o chvíli déle

Pravděpodobně všechny z nás baví neustále poznávat další a další auta. Občas se ale objeví kousky, v nichž bychom chtěli strávit více času, než bylo možné.

Číst celé

Trhači asfaltu od protinožců: 5 australských muscle cars

Okruh Bathurst je v Austrálii něco jako kostel a v minulých desetiletích byl důvodem vzniku velkého počtu místních muscle cars. Pojďte se podívat, co Australané vyráběli v sedmdesátých a osmdesátých letech.

Číst celé

Historie Golfu GTI. Co stálo za zrodem ikony?

Volkswagen Golf GTI se dlouhodobě těší oblibě zákazníků a je ideální kombinací auta na běžné i zábavné svezení. Znáte jeho dlouholetý příběh?

Číst celé

Nürburgring – Nordschleife 2020: Průvodce pro začátečníky i zkušené řidiče

Dale Lomas z Bridge To Gantry natočil průvodce, ve kterém se snaží seznámit začátečníky se Zeleným peklem.

Číst celé