Dodge Charger R/T Hellcat: Klasický muscle car, který nikdy neexistoval

Přemýšleli jste nad tím, jak by to vypadalo, kdyby Hellcat existoval v době zlaté éry amerických muscle cars? Několik renderů od Abimelec Design vám to ukáže.

Kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec Hellcat je na světě pouze několik let, ale už se stihl stát automobilovou legendou. Výkonná jednotka pohání několik skvělých moderních amerických bouráků, jimiž jsou Dodge Challenger SRT Hellcat, Dodge Charger SRT Hellcat a bláznivý Jeep Cherokee Trackhawk. Jak by to ale vypadalo, kdyby motor Hellcat vznikl už před koncem šedesátých let, kdy vrcholila éra amerických muscle cars?

Návrhář vystupující pod přezdívkou Abimelec Design vypracoval několik renderů, které ukazují ikonický Dodge Charger R/T z roku 1969 přepracovaný do podoby Hellcatu. Upravený vzhled ctí tradice minulosti a nejvýraznějším prvkem je obrovské sání na černé kapotě. Na zádi se nachází kontrastní pruh se znakem Hellcatu podle tehdejších designových trendů.

Tvůrce renderů se rozhodl zachovat autenticitu doby a pod kapotu neumístil moderní 6,2 litrový osmiválec Hellcat. Nahradil jej motorem, který vypadá více dobový. Použitá pohonná jednotka se podobá slavnému osmiválci Chrysler Max Wedge, který byl vyvinutý pro závody ve sprintu a byl k dispozici s výkonem až 425 koní.

Dodge Charger R/T Hellcat je muscle car, který pochopitelně nikdy nevznikl. Kdyby k tomu tenkrát došlo, určitě by se v nabídce zařadil nad nejvýkonnější běžně prodávanou verzi R/T (Road/Track).

Napište Ježíškovi o tahle auta. Ještě není pozdě

Seznam deseti aut vhodných pod vánoční stromeček, u nichž určitě nehrozí označení za „nevhodný dárek“.

Číst celé

Mercedes-Benz 600: Majestátní limuzína sloužící dobru i zlu

Majestátní Mercedes-Benz 600 byl oblíbenou limuzínou nejvýznamnějších osobností po celém světě. Milovali jej celebrity, legitimní státníci i diktátoři.

Číst celé

Citroën C6 Lignage: Nadějná socha na kolech

Citroën řadíme mezi ty významnější automobilky naší historie. Prodával nádherná a revoluční auta, nebál se riskovat a bohužel často prohrával. Dnes tu máme Citroën C6 Lignage, koncept symbolizující plané naděje Citroënu na přelomu milénia.

Číst celé

Honda S2000 se jako taková už nikdy nevrátí

Mnozí z nás každý den touží po návratu slavných modelů, ale chceme je za každou cenu? Nakonec bychom totiž mohli být zklamaní.

Číst celé

Ferrari 156 F1 Sharknose: Změna pravidel v F1 pomohla Ferrari vyhrávat

Monopost Ferrari 156 vznikl na začátku 60. let poté, co změna pravidel ve Formuli 1 vyžadovala menší motory. Ferrari nasadilo již ověřený motor z Formule 2 a okamžitě vítězilo.

Číst celé

Ferrari FZ93: Stylingové cvičení Zagata bylo inspirací pro Ferrari Enzo

Ferrari FZ93 vzniklo jako oslava návratu slavného inženýra do vedení společnosti Zagato a inspirovalo budoucí modely Ferrari.

Číst celé