Dodge Charger R/T Hellcat: Klasický muscle car, který nikdy neexistoval

Přemýšleli jste nad tím, jak by to vypadalo, kdyby Hellcat existoval v době zlaté éry amerických muscle cars? Několik renderů od Abimelec Design vám to ukáže.

Kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec Hellcat je na světě pouze několik let, ale už se stihl stát automobilovou legendou. Výkonná jednotka pohání několik skvělých moderních amerických bouráků, jimiž jsou Dodge Challenger SRT Hellcat, Dodge Charger SRT Hellcat a bláznivý Jeep Cherokee Trackhawk. Jak by to ale vypadalo, kdyby motor Hellcat vznikl už před koncem šedesátých let, kdy vrcholila éra amerických muscle cars?

Návrhář vystupující pod přezdívkou Abimelec Design vypracoval několik renderů, které ukazují ikonický Dodge Charger R/T z roku 1969 přepracovaný do podoby Hellcatu. Upravený vzhled ctí tradice minulosti a nejvýraznějším prvkem je obrovské sání na černé kapotě. Na zádi se nachází kontrastní pruh se znakem Hellcatu podle tehdejších designových trendů.

Tvůrce renderů se rozhodl zachovat autenticitu doby a pod kapotu neumístil moderní 6,2 litrový osmiválec Hellcat. Nahradil jej motorem, který vypadá více dobový. Použitá pohonná jednotka se podobá slavnému osmiválci Chrysler Max Wedge, který byl vyvinutý pro závody ve sprintu a byl k dispozici s výkonem až 425 koní.

Dodge Charger R/T Hellcat je muscle car, který pochopitelně nikdy nevznikl. Kdyby k tomu tenkrát došlo, určitě by se v nabídce zařadil nad nejvýkonnější běžně prodávanou verzi R/T (Road/Track).

Závodění v Americe napravilo pověst Audi

Monstra s pohonem všech čtyř kol kralovala na amerických okruzích a započala část úspěšné historie Audi v motorsportu.

Číst celé

Mazda MX-5 NA: Za jednoduchým sporťákem stál novinář

Jen výjimečně se stane, automobilky poslechnou rady a názory motoristických novinářů. Mazda to však v minulosti udělala a na svět přišel jeden z nejlepších sportovních vozů všech dob. Znáte jeho příběh?

Číst celé

Legendy s moderní technikou. 4 repliky lepší než originály

Čtveřice replik slavných vozů, které jsou lepší než originály. Podívejte se na modernizované legendy, po nichž budete toužit.

Číst celé

Aston Martin V8 Zagato: Motor se vstřikováním nestačil na to, aby jel 300 km/h

Aston Martin se ve druhé polovině osmdesátých let spojil se Zagatem, aby společně oslavili ikonický DB4 GT Zagato. Vzácné GT vycházející z V8 Vantage je považované za jeden z nejlepších vozů značky všech dob.

Číst celé

Mercedes-Benz T80: Hitlerův Černý pták měl dosáhnout až 750 km/h

Mercedes-Benz T80 vznikl, aby stanovil nový světový rychlostní rekord a pomohl propagandě Třetí říše, ale jeho ambiciózní projekt ukončil začátek 2. světové války.

Číst celé

Autem roku 2017 je americká bestie, podle Lukáše

Když se Honza rozhodl sepsat myšlenku, jaké auto jej z letošních novinek na trhu oslovilo nejvíce, dostal jsem nutkání podělit se o svůj názor.

Číst celé