Caterham Seven Supersprint se vyprodal za 7 hodin

Několik desítek let stará koncepce jednoduchého sportovního auta stále funguje. Po novém výročnímu Caterhamu se přímo zaprášilo.

V rámci nedávné akce Goodwood Revival ve Velké Británii Caterham představil šedesátikusovou edici Seven Supersprint. Retro lightweight oslavuje šedesáté výročí od vzniku původního Lotusu 7 a přináší několik dobových prvků. K těm patří například šest různých zbarvení, jež jsou pojmenovány po závodních okruzích Aintree (tmavá zelená s oranžovou přídí), Hockenheim (stříbrná s červenou přídí), Imola (červená s bílou přídí), Watkins Glen (bílá se závodními pruhy Gulf), Dijon (modrá navy s bílou přídí) a Zandvoort (světlá zelená s černými doplňky). Mřížka chladiče je inspirována vozy Le Mans.

Novinka technicky vychází z modelu Seven 160 a je poháněna tříválcem Suzuki o zdvihovém objemu 0,66 litru. Maličký agregát dosahuje maximálního výkonu 95 koní a je spojen s pětistupňovým manuálem. Hnací síla je následně přenášena na zadní kola skrz samosvorný diferenciál.

Malá továrna z Crawley v Sussexu vyrobí celkem 60 kusů, z nichž 30 bude určeno pro Velkou Británii a zbylý počet vozů si rozeberou zájemci z ostatních států Evropy. Celá produkce byla rozprodána za sedm hodin, čímž automobilka vytvořila svůj nový prodejní rekord. Cena speciálního Caterhamu byla stanovena na 29 995 britských liber (přibližně 865 000 Kč).

Život s Mazdou RX-8: Vstup do neznámých vod

Moji praktičtí přátelé si myslí, že je Mazda RX-8 nepraktický krám s nespolehlivým motorem. Když jsem přemýšlel, jakým autem nahradit svou Hondu Civic, rozhodl jsem se vykročit do neznámých vod. Říkali mi, abych to nedělal.

Číst celé

DAF 55 Siluro: Elegantní kupé, ve kterém bydlela zvířátka

Vytříbený koncept z rukou slavného návrháře měl ukázat nejnovější designové trendy šedesátých let. Po náhlém úmrtí svého tvůrce ale skončil na zahradě, kde sloužil jako přístřešek pro různá zvířata.

Číst celé

Tajemství 10 muscle cars. Co jste o nich nevěděli?

Deset skvělých sportovních vozů podle amerických měřítek a zajímavosti, které se skrývají v jejich příbězích.

Číst celé

Závodění v Americe napravilo pověst Audi

Monstra s pohonem všech čtyř kol kralovala na amerických okruzích a započala část úspěšné historie Audi v motorsportu.

Číst celé

Toyota GR Supra je jediné nové sportovní auto, které bych vážně chtěl

Toyota GR Supra se nelíbí většině fanoušků nejslavnější čtvrté generace, ale jinak je jedním z nejlepších sportovních vozů současnosti. Proč po ní toužím?

Číst celé

Porsche 924 Carrera GT: Zapomenutý homologační speciál

Model 924 se pro Porsche stal krokem vedle, který byl ještě ke všemu drahý. Společnost to však nevzdala a postupným vývojem zkonstruovala ostrý speciál, s nímž značka dostala druhý dech.

Číst celé