Bentley Mulsanne a slavný osmiválec se definitivně loučí limitovanou edicí 6.75 Edition

Bentley Mulsanne 6.75 Edition vznikne v počtu 30 kusů a poté pozici vlajkového sedanu značky obsadí Bentley Flying Spur.

Bentley se rozhodl ukončit výrobu luxusní limuzíny Mulsanne, která se rozloučí limitovanou edicí 6.75 Edition. Ve finální verzi Mulsanne se s automobilovým světem loučí i legendární vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 6,75 litru, který byl důležitou součástí vrcholných modelů Bentley od roku 1959. Továrna v Crewe vyrobí pouhých 30 kusů Mulsanne 6.75 Edition a následně roli vlajkového sedanu značky převezme nový Bentley Flying Spur.

Mulsanne 6.75 Edition vychází z vrcholného Mulsanne Speed, jehož exteriér byl přizdoben chromovými rámečky předních a zadních světlometů. Emblém letícího B na kapotě, maska chladiče a výfukové koncovky mají tmavou povrchovou úpravu a nepřehlédnutelným prvkem jsou 21” pětipaprsková kola s kontrastním černým lakem. Jedinou změnou pod kapotou je černé sací potrubí motoru, které běžně bývá stříbrné.

V interiéru se speciální model odlišuje výšivkami 6.75 Edition na sedadlech a ozdobnou plaketou středové konzole. Bentley se rozhodl upozornit na končící slavný motor upravenými táhly ovládání ventilace, jejichž hlava připomíná víčko hrdla pro nalévání motorového oleje. Při otevření dveří se rozsvěcí uvítací světla s logem 6.75 Edition, které je použito i v exteriéru.

Bentley spolu s ukončením výroby Mulsanne oznámil, že vyvíjí hybridní verzi modelu Flying Spur, která se představí v roce 2023. Automobilka nezveřejnila další informace, ale spekulace hovoří o přeplňovaném třílitrovém vidlicovém šestiválci o 443 koních a 700 newtonmetrech, kterému napomáhá elektromotor a již se nachází v luxusním SUV Bentayga.

Bentley poprvé použil označení Mulsanne v letech 1980 až 1992, kdy jím pojmenoval svou verzi modelu, který se vyráběl spolu s konkurenčním, ale velmi podobným Rolls-Roycem Silver Spirit. Moderní Mulsanne byl uveden na trh v roce 2010 a končí spolu se svým motorem kvůli zpřísňujícím se emisním limitům.

Život s Mazdou RX-8: Rok bez osobního bankrotu

Červená Mazda RX-8 je ozdobou naší redakční garáže už dvanáct měsíců. Jaký byl uplynulý rok za jejím volantem a jak funguje v reálném světě?

Číst celé

Lamborghini Miura: Matka superaut uchvátila svět. Lidé nevěřili, že se bude vyrábět

Zvláštní koncepce s motorem uprostřed a překrásný design z pera talentovaného Marcella Gandiniho uchvátily svět. Miura byla nejdůležitějším modelem v historii Lamborghini, který udal směr, jakým se značka bude ubírat.

Číst celé

DeLorean DMC-12 Turbo: Konečně s výkonem pro rychlost 88 mil v hodině

DeLorean DMC-12 vypadal jako rychlé auto, ale opak byl pravdou. Problémy s nízkým výkonem mělo vyřešit přeplňování turbodmychadlem.

Číst celé

Katovna: Design mi připomíná ikonky na androidech, je to taková anti-sexy žába

Temple of Speed zkouší nový formát článku. Čtyři samozvaní znalci hodnotí auta svými subjektivními názory a nepokrytě si u toho připadají jako v Top Gearu. Toť naše Katovna. Pojďme na to, ať víme, jestli to stojí za to.

Číst celé

Bugatti Veyron 16.4: Nejdůležitější auto prvního desetiletí 21. století

Hypersport, nebo luxusní cestovní kupé? Dlouhou dobu si zákazníci museli vybrat, ale až Bugatti Veyron 16.4 nabídlo dokonalý kompromis obojího.

Číst celé

Ferrari 156 F1 Sharknose: Změna pravidel v F1 pomohla Ferrari vyhrávat

Monopost Ferrari 156 vznikl na začátku 60. let poté, co změna pravidel ve Formuli 1 vyžadovala menší motory. Ferrari nasadilo již ověřený motor z Formule 2 a okamžitě vítězilo.

Číst celé