11 a dost: Filmová série Rychle a zběsile skončí poslední trilogií

Kdysi tuningová filmová série se blíží ke svému konci. Kdy uvidíme další pokračování?

Fanoušci Rychle a zběsile netrpělivě čekají na uvedení devátého filmu, který byl kvůli koronaviru odložen na květen 2021. Mezitím se na stránkách filmového magazínu Deadline objevila informace, že tvůrci po premiéře nejnovějšího filmu Fast 9 natočí další dva díly, které uzavřou celou ságu. Teoreticky.

Původně se očekávalo, že filmová série Rychle a zběsile skončí desátým filmem, protože Vin Diesel po smrti Paula Walkera a následném vydání filmu Fast 7 v roce 2015 oznámil, že sága bude zakončena finální trilogií filmů, jejíž součástí měl být už sedmý film. Osmý film The Fate of the Furious z roku 2017 nám ukázal bizarní cestu supermoderního mezinárodního terorismu a představil nám Torettova malého syna.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Nejnovější film Fast 9 půjde hlouběji do neznámé historie Torettovy rodiny a seznámí nás s jeho mladším, zlým bratrem Jakobem. Desátý díl měl být poslední, ale natažení série o další film by mohlo znamenat, že nám bude vyprávět dvoudílný příběh. S rozdělením dlouhého příběhu do dvou samostatných filmů jsme se v moderních filmových sériích již setkali.

Fanouškům filmů Rychle a zběsile nezbývá než čekat, zda dlouholetý režisér Justin Lin oznámí datum premiéry jedenáctého filmu. Internetová databáze filmů (IMDB) zatím uvádí desátý film jako ten poslední.

Amati: Luxusní divize Mazdy pro Ameriku skončila obrovským zklamáním

Japonská značka Amati je zapomenutou luxusní divizí Mazdy pro severoamerický trh, kterou automobilka musela zrušit a nikdy poté se o ní už nezmínila.

Číst celé

Mercedes-Benz Blue Wonder: Chlouba Mercedesu s rychlostí až 170 km/h

Mercedes-Benz Blue Wonder vyvinul Rudolf Uhlenhaut, aby pomáhal továrnímu závodnímu týmu při rychlých přesunech mezi továrnou a závodními okruhy.

Číst celé

Porsche 754 T7: Důležitý prototyp spojoval vývoj mezi 356 a 911

Porsche 901, později 911, se stalo legendou mezi sportovními auty. Přestože je to dnes nepředstavitelné, německá ikona mohla vypadat úplně jinak. Původně měla nést tvary prototypu, který ji spojoval s předchozím 356.

Číst celé

Nitrous Oxide System je efektivní berlička

Nejméně používaný způsob přeplňování se stal známý hlavně kvůli hrám Need For Speed a filmové sérii Rychle a zběsile. Jednoduchý způsob zvýšení výkonu má bohužel mnoho nevýhod.

Číst celé

Umění rychlosti: Poznejte karbonové šasi Aston Martinu One-77

Aston Martin One-77 je jedním z nejlepších superaut, která jsme dosud viděli, ale jeho karbonové šasi pod hliníkovou kůží je mnohem působivější.

Číst celé

Pět předválečných závoďáků, které pravděpodobně neznáte

Pětice závodních aut, v nichž jezdili jen ti nejbláznivější muži na planetě. Kolik z nich znáte?

Číst celé