Skoro jako Nuvolari: Jaguar E-Type předjel Ferrari 250 GT Breadvan dlouhým driftem

Rob Huff se v Jaguaru E-Type hnal za vzácným Ferrari 250 GT Breadvan a svým rozevlátým řidičským stylem připomínal umění Tazia Nuvolariho.

Formule 1 v posledních sezónách ukazuje, jakým tempem se vyvíjí technologie moderních závodních vozů. Inženýři Ferrari, Red Bullu, Mercedesu-AMG a dalších stájí nám ukazují, že umí potlačit fyzikální zákony, když dokáží zkonstruovat monoposty, které se prohání na asfaltu závodních okruhů závratnými rychlostmi s maximální stabilitou.

Jako technickým nadšencům se nám moderní Formule 1 líbí, ale z pohledu diváků nás nebaví. V závodech se děje málo napínavých okamžiků, a když dojde na opravdové závodění s trochou agrese v zápalu boje, komisaři musí celou situaci přehodnotit, zda nebyla příliš nebezpečná nebo proti pravidlům.

Také vás nebaví sledování Formule 1 a chtěli byste vidět opravdové vzrušující závodění? V anglickém Goodwoodu se několikrát ročně pořádají závodní víkendy historických vozů, ve kterých není o zajímavé okamžiky nouze. Důkazem může být souboj šestiválcového Jaguaru E-Type s dvanáctiválcovým Ferrari 250 GT Breadvan z konce letošního března.

Britský závodník Rob Huff se v zeleném Jaguar E-Type zběsile hnal za velmi vzácným Ferrari, které následně dojel a předjel dvojicí dlouhých driftů. Na rozevláté rychlé tempo E-Typu se kouká skvěle a Huffův řidičský styl nám připomíná legendárního italského závodníka Tazio Nuvolariho, prvního automobilového závodníka, jež  brzdil na poslední chvíli a používal řízený smyk všech kol ve svůj prospěch.

Mid Night Club: Pouliční závodníci gentlemani

Japonský ilegální klub, jehož součástí byla nejen opravdu rychlá auta, ale i přísná pravidla.

Číst celé

Měření kompresí wankelu. Jak na to?

Chystáte se zakoupit auto poháněné rotačním motorem? Rozhodně nezapomeňte na změření kompresí jeho motoru dříve, než jej koupíte. Prozradíme vám, jak se to dělá.

Číst celé

Targa: Karoserie, která téměř vymřela

Odnímatelný střešní díl, ale přitom silueta kupé? To jsou karoserie typu targa.

Číst celé

Subaru Forester: Nejvýkonnější a sportovní verze populárního lesníka

Subaru Forester se na dlouhých 20 let stalo nejprodávanějším modelem japonské automobilky. V jakých nejvýkonnějších motorizacích se kdy vyrábělo?

Číst celé

Tajemství 10 muscle cars. Co jste o nich nevěděli?

Deset skvělých sportovních vozů podle amerických měřítek a zajímavosti, které se skrývají v jejich příbězích.

Číst celé

Historie Golfu GTI. Co stálo za zrodem ikony?

Volkswagen Golf GTI se dlouhodobě těší oblibě zákazníků a je ideální kombinací auta na běžné i zábavné svezení. Znáte jeho dlouholetý příběh?

Číst celé