Testy

Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

Škoda Fabia 1.0 TSI: Jak se jezdí s motorem podle testu WLTP?

Mladoboleslavská automobilka mi dovolila vyzkoušet modernizovanou Fabii, s níž jsem se projel v domácích podmínkách. Jaké jsou moje první dojmy?

Číst celé
Lukáš Volšický | 5 minut čtení

Škoda Octavia RS 245 Combi: Manuál, nebo DSG?

Rozhodl jsem se zjistit, která z nabízených převodovek pro nejrychlejší Octavii všech dob je lepší. Každá má něco do sebe, ale jakou bych volil raději?

Číst celé
Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

Kia Ceed 1.4 T-GDI: Zbourejte předsudky, tohle auto jezdí dobře!

Kia se jako jedna z mála automobilek rozhodla poslechnout automobilové novináře a podle jejich hodnocení připravit další generaci úspěšného modelu. Jak to dopadlo?

Číst celé
Lukáš Volšický | 5 minut čtení

Subaru BRZ: Nejzábavnější sporťák do milionu

Dost možná ho navrhli už v devadesátých letech, ale schovali si jej do budoucna. Subaru BRZ vsází na základní principy sportovní jízdy, což z něj dělá nejlepší sporťák na trhu za cenu do jednoho milionu korun.

Číst celé
Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

Škoda Karoq pohledem benzínového nadšence

Kategorie vozů SUV a crossover jsou v posledních letech velmi populární a zájem neustále roste. Prostorný interiér, majestátný vzhled a vyšší pozice za volantem jsou prvky, jenž se cílové skupině zákazníků opravdu líbí. Ale jak se líbí nám, když nejsme cílovka?

Číst celé
Lukáš Volšický | 6 minut čtení

Škoda Octavia RS: Svižný kompromis

Internet je plný mouder a polopravd o tom, jakým autem Škoda Octavia RS vlastně je. Když si ale chcete ucelit fakta a udělat si vlastní názor, není nad to vzít volant do vlastních rukou.

Číst celé
Lukáš Volšický | 5 minut čtení

Mazda MX-5 RF: Staré dobré v novém těle

Mazda se čtvrtou generací MX-5 opustila od příplatkového hardtopu či skládací pevné střechy po vzoru generace NC. Namísto toho o dva roky později uvedla u Miaty nevídané řešení – targu.

Číst celé
Lukáš Volšický | 6 minut čtení

Subaru BRZ Spec.S: Přemýšlení o principech sportovních aut za volantem limitky

Technický vývoj moderních sportovních aut se posouvá kupředu nezastavitelným tempem. Za vysokými výkony motorů, adaptivními podvozky, velkými brzdami a agresivními bodykity se však častokrát skrývá naprostá nuda. Subaru BRZ Spec.S mi opět ukázalo, že k zábavě za volantem potřebujeme jen málo z toho.

Číst celé