Poznejte ostrov Man a poslechněte si přitom Mustang Bullitt

Ford pokračuje v seriálu o nejlepších silnicích v Evropě. Tentokrát předvedl nový Mustang Bullitt na trati motocyklového závodu Isle of Man Tourist Trophy.

V Evropě je velké množství řidičsky zajímavých lokalit a k těm nejlákavějším se jednoznačně řadí i malý britský ostrov Man. Na jeho okresních silnicích totiž neplatí jakékoliv rychlostní limity a každý na nich může jet tolik, na kolik si věří.

Ostrov Man je zároveň domovem slavného závodu Tourist Trophy, jež by měl alespoň jednou v životě zavítat každý nadšenec motorek. Náročný přírodní okruh samozřejmě láká i automobilové nadšence, kteří sem jezdí s auty všech druhů a typů.

Ford se už delší dobu věnuje seriálu „Europe’s Greatest Driving Roads“, v rámci jehož natáčení se rozhodl zavítat i na ostrov Man, kde prohnal nejnovější podobu Mustangu Bullitt. Za volant se posadil známý závodník a motoristický novinář Steve Sutcliffe, který ve videu popisuje nejen samotný okruh Tourist Trophy, ale i jízdní dojmy ze sportovního kupé.

Každoroční závod Isle of Man TT na přibližně šedesátikilometrovém okruhu každoročně sleduje více než třicet milionů diváků z celého světa. To už je pádný důvod si prohlédnout slavnou trať alespoň na tomto videu a zaposlouchat se do zvuku pětilitrového osmiválce o výkonu 481 koní.

Ferrari 166 MM: Vítěz Le Mans řídil 23 hodin v kuse

První produkčním modelem Ferrari byl úspěšný závodní vůz, který značce přinesl historicky první vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Ovšem, nebylo to jednoduché.

Číst celé

Toyota GR Yaris: 5 zajímavostí o nejlákavějším hot hatchi současnosti

Toyota GR Yaris je nepochybně nejzajímavější sportovní auto roku 2020. Představujeme vám 5 technických zajímavostí, které byste o nové Toyotě měli vědět.

Číst celé

Porsche 924 Carrera GT: Zapomenutý homologační speciál

Model 924 se pro Porsche stal krokem vedle, který byl ještě ke všemu drahý. Společnost to však nevzdala a postupným vývojem zkonstruovala ostrý speciál, s nímž značka dostala druhý dech.

Číst celé

Spyker D12 Peking-To-Paris: Zákazníci říkali, že Super SUV nemůže uspět

Spyker s konceptem D12 Peking-To-Paris předběhl dobu. Luxusní SUV se představilo v době, kdy trh neměl o rychlá SUV zájem, což ho stálo úspěch.

Číst celé

Továrna Packardu: Největší opuštěná automobilka na světě

V detroitské továrně Packardu se v první polovině minulého století vyráběly jedny z nejlepších luxusních vozů. Dnes výrobní prostory chátrají a hrozí jim úplné zřícení.

Číst celé

Maserati 5000 GT: Spojení přání Šáha z Persie a snu konstruktéra

Maserati 3500 GT změnilo filosofii automobilky, ale některým zákazníkům nestačilo. Italská továrna kvůli nim vyvinula vytříbené kupé, o které ale nebyl velký zájem.

Číst celé