IsoRivolta GTZ: Nejnovější následovník tradice amerických srdcí v italských tělech

Zagato představilo nový zakázkový sportovní vůz, který vzdává hold slavnému Iso Rivolta z první poloviny 60. let.

Italská zakázková auta se v posledních letech opět těší velkému zájmu bohatých zákazníků. Zagato nedávno oznámilo uvedení nového exkluzivního kupé IsoRivolta GTZ, které vzdává hold legendárnímu Iso Rivolta A3/C z roku 1963.

Nové IsoRivolta GTZ pokračuje ve vyjetých kolejích svého předchůdce a stejně jako A3/C jej pohání osmiválcový small-block od General Motors. Tentokrát se jedná o vylepšenou verzi 6,2 litrového motoru s kompresorem z Chevroletu Corvette Z06 (C7). Zdvihový objem pro GTZ narostl na až neuvěřitelných 6,8 litru. Historické Iso Rivolta A3/C z 60. let poháněla jednotka Chevrolet 327.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Už v roce 2017 Zagato představilo virtuální koncept IsoRivolta Zagato Vision Gran Turismo pro sérii videoher Gran Turismo. Vývoj virtuálního vozu byl znamením, že Italové pracují na vzniku skutečného sportovního vozu, který se bude vyrábět ve velmi omezeném počtu.

Divoký přeplňovaný osmiválec GTZ bude uložený v karbonové karoserii s designem odkazujícím na sportovní vozy z poloviny 60. let. Podle oficiálních informací od Zagata bude postaveno pouze 19 exemplářů, z nichž již 9 zná jméno svého majitele. O cenách se neobjevila jediná zmínka, ale neočekávejte, že tento sporťák na míru bude levný.

Mazda Parkway 26 Rotary: Vzácný wankelový autobus pro 26 lidí

Autobus pro 26 cestujících, který poháněl legendární dvourotorový wankel 13B. Dnes je extrémně vzácný.

Číst celé

Aston Martin Atom: Prototyp prťavého sedanu, o kterém jste nikdy neslyšeli

Aston Martin Atom měl být nejmenším, nejlehčím a nejlepším malým sedanem na trhu, ale vývoj přerušila 2. světová válka.

Číst celé

Porsche 911 Carrera 2.7 Turbo: Příběh historicky první silniční 911 s turbem

Porsche 930 Turbo bylo oficiálně první silniční 911 s turbodmychadlem, ale sériovému vozu předcházel prototyp s menším boxerem o objemu 2,7 litru.

Číst celé

Skoro jako Nuvolari: Jaguar E-Type předjel Ferrari 250 GT Breadvan dlouhým driftem

Rob Huff se v Jaguaru E-Type hnal za vzácným Ferrari 250 GT Breadvan a svým rozevlátým řidičským stylem připomínal umění Tazia Nuvolariho.

Číst celé

Eunos Cosmo: 3 rotory v diskrétním luxusním balení

Luxusní kupé s wankelovým motorem bylo ukázkou schopností a umění Mazdy. Stalo se historicky prvním autem na světě, které mělo zabudovaný systém GPS.

Číst celé

Bugatti Type 35: Historie nejúspěšnějšího závodního Bugatti všech dob

Legendární Bugatti Type 35 získalo více než tisíc závodních úspěchů v soutěžích Grand Prix a závodech na dlouhé vzdálenosti.

Číst celé