IsoRivolta GTZ: Nejnovější následovník tradice amerických srdcí v italských tělech

Zagato představilo nový zakázkový sportovní vůz, který vzdává hold slavnému Iso Rivolta z první poloviny 60. let.

Italská zakázková auta se v posledních letech opět těší velkému zájmu bohatých zákazníků. Zagato nedávno oznámilo uvedení nového exkluzivního kupé IsoRivolta GTZ, které vzdává hold legendárnímu Iso Rivolta A3/C z roku 1963.

Nové IsoRivolta GTZ pokračuje ve vyjetých kolejích svého předchůdce a stejně jako A3/C jej pohání osmiválcový small-block od General Motors. Tentokrát se jedná o vylepšenou verzi 6,2 litrového motoru s kompresorem z Chevroletu Corvette Z06 (C7). Zdvihový objem pro GTZ narostl na až neuvěřitelných 6,8 litru. Historické Iso Rivolta A3/C z 60. let poháněla jednotka Chevrolet 327.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Už v roce 2017 Zagato představilo virtuální koncept IsoRivolta Zagato Vision Gran Turismo pro sérii videoher Gran Turismo. Vývoj virtuálního vozu byl znamením, že Italové pracují na vzniku skutečného sportovního vozu, který se bude vyrábět ve velmi omezeném počtu.

Divoký přeplňovaný osmiválec GTZ bude uložený v karbonové karoserii s designem odkazujícím na sportovní vozy z poloviny 60. let. Podle oficiálních informací od Zagata bude postaveno pouze 19 exemplářů, z nichž již 9 zná jméno svého majitele. O cenách se neobjevila jediná zmínka, ale neočekávejte, že tento sporťák na míru bude levný.

Auto Avio Costruzioni 815: První auto od Enza Ferrariho

Enzo Ferrari se proslavil výrobou rychlých sportovních vozů, ale jen málokdo skutečně zná jeho první vlastní auto. AAC Tipo 815 vzniklo na zvláštní objednávku, aby se zúčastnilo náročného silničního závodu.

Číst celé

Gordini: Rychlé Renaulty z rukou kouzelníka

Amédée Gordini byl nejen závodník původem z Itálie, ale také skvělý konstruktér, díky čemuž si vysloužil svou přezdívku le Sorcier.

Číst celé

Jedinečná Ferrari na prodej. Poznejte nejlepší investiční příležitosti

Pět vozů Ferrari, jejichž hodnota v budoucnu s téměř stoprocentní pravděpodobností poroste. Na těchto autech zkrátka neproděláte.

Číst celé

5 zajímavostí o legendárním Jeepu Willys, který pomohl Spojencům vyhrát válku

Jeep Willys byl skutečným čtyřkolovým hrdinou druhé světové války. Připravili jsme pro vás 5 zajímavostí, které o něm možná nevíte.

Číst celé

Proč Mazda testuje RX-8 na Nürburgringu? Co se za tím skrývá?

Připadám si jako v roce 2008, kdy Mazda na Nürburgringu testovala modernizovanou verzi RX-8. Proč se podobná auta prohání na stejné trati i dnes?

Číst celé

Peugeot 405 Mi16: Pocta poslednímu sportovnímu sedanu automobilky

Na konci osmdesátých let přišel Peugeot s jeho prvním sportovním sedanem. Nástupce se nedočkal dodnes.

Číst celé