Klasický pick-up Chevrolet s moderní technikou jako restomod od ICON 4×4

Američtí specialisté z ICON 4×4 představují svůj nejnovější restomod: klasický Chevrolet Advance Design s moderní technikou a výkonem 430 koní.

V posledních letech se ve světě zvyšuje zájem zákazníků a automobilových nadšenců po tzv. restomodech, neboli klasických autech s moderní technikou. Specialisté z americké společnosti ICON 4×4 reagují na zájem po modernizovaných historických pick-upech a představují znovuzrozený Chevrolet z roku 1950, který byl vzkříšen do nové podoby zvané Old School Edition Thriftmaster.

I když světle olivový pick-up není prvním Thriftmasterem od ICON 4×4, je prvním vozem z nové série Old School Edition Thriftmaster. Úplně prvním exemplářem byl Chevrolet z roku 1954, který se představil v červnu 2019. Nejnovější počin je ale jiný, protože vychází ze série nákladních vozů Chevrolet Advance Design, jež se představily po druhé světové válce v roce 1947. Tento konkrétní pick-up v minulém životě skutečně sloužil jako zemědělský náklaďák.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Technici z ICON 4×4 provedli kompletní renovaci, při níž spojili původní podvozek s moderním pohonem. Zastaralé hnací ústrojí nahradil vidlicový osmiválec Chevrolet LS3 s automatickou převodovkou 4L85-E, přičemž nejvyšší výkon 430 koní je přenášen na zadní kola. S nezávislým zavěšením a brzdami Brembo má Thriftmaster jízdní vlastnosti podle moderních standardů, takže při rychlé jízdě nepřipomíná doby před 70 lety.

I přesto byste si při pohledu zvenčí takto rozsáhlých úprav nejspíše nevšimli. Thriftmaster s dvoutónovým dobovým lakem a klasickými koly nijak nepřipomíná moderní auta. Podlaha nákladového prostoru je vyrobená z afrického teaku a ocelových lišt a jedinou výraznější odlišností od originálních exemplářů jsou emblémy společnosti ICON na kapotě.

Ani uvnitř byste si nevšimli výrazných rozdílů, ačkoli kožené čalounění sedadel, výplní dveří a stropu jsou jasnými vylepšeními. Klasická palubní deska byla zachována s původním ovládáním rádia a ventilace, ale ukrývá skryté Bluetooth stereo a moderní klimatizaci.

„V ICON 4×4 rádi oslavujeme nadčasové designy a dáváme jim nový život se zvýšeným výkonem, ovladatelností a pohodlím,“ říká zakladatel a hlavní designér společnosti ICON 4×4. „Původně se jednalo o nákladní vůz pro zemědělce, ale teď bude nový Thriftmaster využíván svým majitelem jako auto pro zábavu za volantem.“

Aston Martin Ulster: Zvítězit v neděli, prodat v pondělí

Předválečný závoďák, který vznikl jako oslava vítězství továrního týmu v náročném závodě.

Číst celé

Cadillac Seville se prodával se zvláštní výbavou pro makléře z Wall Street

Marketingové oddělení Cadillacu si myslelo, že průměrný majitel Seville si potřebuje čas od času něco spočítat. Z toho důvodu mu do výbavy přidalo kalkulačku.

Číst celé

Rolls-Royce Phantom I: Dostatečný výkon a maximální luxus

Luxusní Rolls-Royce Phantom I, oficiálně pojmenovaný „40/50 New Phantom“, byl nástupcem typu Silver Ghost a nahradil ventily na boku válců modernějším rozvodem OHV.

Číst celé

Trhači asfaltu od protinožců: 5 australských muscle cars

Okruh Bathurst je v Austrálii něco jako kostel a v minulých desetiletích byl důvodem vzniku velkého počtu místních muscle cars. Pojďte se podívat, co Australané vyráběli v sedmdesátých a osmdesátých letech.

Číst celé

Pierce-Arrow Silver Arrow: Design budoucnosti

Pokrokový luxusní sedan, který se stal majetkem jen úzké hrstky vyvolených. Jejich počet byste napočítali na prstech jedné ruky.

Číst celé

McLaren MP4-12C obrodil slavnou značku

Návraty kdysi známých automobilek na trh nejsou snadné. O problémech, které na moderním světě číhají, se přesvědčil nespočet investorů. Značce z britského Wokingu se to však povedlo a od roku 2011 vyrobila více než 10 000 aut.

Číst celé