Hybridní Porsche 911 bude. Upřednostní jízdní vlastnosti před spotřebou

Hybridní Porsche 911 se představí v následujících letech a využije elektrifikaci k lepším jízdním výkonům.

Porsche 911 představuje jedno z nejznámějších sportovních aut na planetě. Nepřetržitě se vyvíjející přehlídka německého inženýrství nabízí zákazníkům jednu z nejpropracovanějších platforem, jaké kdy byly vyrobeny. Porsche 911 občas bývá kritizováno, protože prochází pouze malými mezigeneračními změnami designu, ale pozvolná evoluce technických řešení funguje na výbornou.

Konec malých inovací se ale pomalu blíží, protože Porsche 911 čeká zcela nová budoucnost. Největší inovací v historii modelu 911 bude přidání hybridních pohonů, které mají upřednostnit jízdní výkony nad nižší spotřebou paliva a zelenějšími emisemi. Porsche má ve světě hybridních a elektrických vozů zajímavé zkušenosti a se silným finančním zázemím koncernu Volkswagen Auto Group se může pustit do velkých projektů.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

V roce 2013 byla spolu s hypersportem 918 Spyder představena zcela nová hybridní technologie, která se později stala masovou díky lidovějšímu Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Dalšího posunu při vývoji hybridních technologií bylo dosaženo se závodním prototypem 919 Hybrid LMP1, jež zvítězil ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Tyto zkušenosti Porsche využilo i při vývoji nového elektromobilu Taycan.

Pokud jde o Porsche 911, automobilka nehodlá zničit pověst svého nejslavnějšího modelu kvůli technologiím, které se neosvědčily a nejsou vhodné. Porsche 911 Hybrid má být moderním sportovním vozem, jehož elektromotory pomohou k lepším jízdním výkonům. Emisní limity jsou pro Porsche sice důležité, ale nehodlá kvůli nim vyrobit špatné auto a pošlapat svou pověst.

A kdy uvidíme Porsche 911 Hybrid? Automobilka říká, že ne dříve, než bude definitivně připraveno pro sériovou výrobu. Neplánuje to uspěchat.

Cizeta V16T byla prvním šestnáctiválcovým supersportem

Z možné podoby připravovaného Lamborghini Diablo se stal malosériový supersport nesoucí design z pera Marcella Gandiniho a složitý motor, ale díru do světa neudělal.

Číst celé

Masařka AMG je budoucí klasika. Kupte si ji po Schumacherovi

Jedno z prvních aut vzniklé za úzké spolupráce AMG a Mercedesu bylo sleeperem, jak má být. Ale tehdy se to tak ještě nebralo.

Číst celé

Galerie: 10 skvělých starých reklam na Porsche

A je tu další galerie plná dobré reklamy na dobrá auta. Tentokrát Porsche.

Číst celé

K.I.T.T. jako Shelby Mustang. Proč filmaři nahradili Pontiac Fordem?

Uvedení moderního pojetí seriálu Knight Rider na televizní obrazovky v roce 2008 bylo velmi kontroverzní. Zavzpomínejte na novodobý remake a zjistěte, proč nový K.I.T.T. byl Shelby Mustang.

Číst celé

Lister Storm: Neúspěšný supersport ohromil vzhledem, ale pobouřil cenou

Lister Storm se představil v roce 1993 jako první vlastní vůz značky po více než 30 letech. Podle novinářů jezdil skvěle, ale byl šíleně drahý.

Číst celé

Marussia: Sen o ruském supersportu

Exotická superauta jsou převážně italskou záležitostí. Mnoho společností po celém světě se inspiruje příběhem značek Ferrari a Lamborghini a snaží se zapsat do historie zkonstruováním obdobného vozu. Někdy se však veškeré naděje rozplynou stejnou rychlostí, jakou vnikly.

Číst celé