Hybridní Porsche 911 bude. Upřednostní jízdní vlastnosti před spotřebou

Hybridní Porsche 911 se představí v následujících letech a využije elektrifikaci k lepším jízdním výkonům.

Porsche 911 představuje jedno z nejznámějších sportovních aut na planetě. Nepřetržitě se vyvíjející přehlídka německého inženýrství nabízí zákazníkům jednu z nejpropracovanějších platforem, jaké kdy byly vyrobeny. Porsche 911 občas bývá kritizováno, protože prochází pouze malými mezigeneračními změnami designu, ale pozvolná evoluce technických řešení funguje na výbornou.

Konec malých inovací se ale pomalu blíží, protože Porsche 911 čeká zcela nová budoucnost. Největší inovací v historii modelu 911 bude přidání hybridních pohonů, které mají upřednostnit jízdní výkony nad nižší spotřebou paliva a zelenějšími emisemi. Porsche má ve světě hybridních a elektrických vozů zajímavé zkušenosti a se silným finančním zázemím koncernu Volkswagen Auto Group se může pustit do velkých projektů.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

V roce 2013 byla spolu s hypersportem 918 Spyder představena zcela nová hybridní technologie, která se později stala masovou díky lidovějšímu Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Dalšího posunu při vývoji hybridních technologií bylo dosaženo se závodním prototypem 919 Hybrid LMP1, jež zvítězil ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Tyto zkušenosti Porsche využilo i při vývoji nového elektromobilu Taycan.

Pokud jde o Porsche 911, automobilka nehodlá zničit pověst svého nejslavnějšího modelu kvůli technologiím, které se neosvědčily a nejsou vhodné. Porsche 911 Hybrid má být moderním sportovním vozem, jehož elektromotory pomohou k lepším jízdním výkonům. Emisní limity jsou pro Porsche sice důležité, ale nehodlá kvůli nim vyrobit špatné auto a pošlapat svou pověst.

A kdy uvidíme Porsche 911 Hybrid? Automobilka říká, že ne dříve, než bude definitivně připraveno pro sériovou výrobu. Neplánuje to uspěchat.

Závod, v němž nováček Ayrton Senna porazil deset mistrů F1

Mercedes-Benz se na oslavu otevření nově zrekonstruovaného Nürburgringu v roce 1984 rozhodl uspořádat závod pro dvacet jezdců, mezi nimiž bylo deset šampiónů z Formule 1. Tehdy je do jednoho porazil téměř neznámý nováček Ayrton Senna.

Číst celé

Našli jsme funkci, která chybí moderním autům

Nouzové brzdění je zlo, ale co takhle něco ve stylu „sebevědomého“ přidávání?

Číst celé

Zapomeňte na západní auta v Československu. Londýn byl v 80. letech plný superaut

Československo bylo v 80. letech domovem špatných aut, mezi nimiž se občas objevily západní bouráky. V tom samém čase byly ulice Londýna nabyté exkluzivními superauty.

Číst celé

Peerless GT: Zapomenutý sporťák zaujal úspěchem v Le Mans 1958

Dnes zapomenutý Peerless GT se ukázal na startu vytrvalostního závodu Le Mans a zaujal prvním místem ve své třídě a celkovým umístěním na 16 místě.

Číst celé

Bugatti 16C Galibier: Limuzína, která chtěla strčit Rolls-Royce do kapsy

Galibier poháněný šestnáctiválcem s dvojicí kompresorů měl stát po boku rekordního Veyronu jako druhý model nabídky Bugatti.

Číst celé

Skoro jako Nuvolari: Jaguar E-Type předjel Ferrari 250 GT Breadvan dlouhým driftem

Rob Huff se v Jaguaru E-Type hnal za vzácným Ferrari 250 GT Breadvan a svým rozevlátým řidičským stylem připomínal umění Tazia Nuvolariho.

Číst celé