GTO Engineering Moderna: Charakter klasických Ferrari v moderním těle

GTO Engineering Moderna bude moderní reinkarnací klasických Ferrari z karbonu a hliníku a se silným vidlicovým dvanáctiválcem pod kapotou.

Britští specialisté na klasická Ferrari ze společnosti GTO Engineering ukázali světu svůj nejnovější projekt, kterým je unikátní sportovní vůz inspirovaný závodními grand tourery Ferrari ze šedesátých let. Zakázkový vůz s modelovým označením Moderna bude díky ocelovému trubkovému rámu, hliníkovým pomocným rámům a karoserii z uhlíkových vláken vážit méně než tunu.

Navzdory klasickému retro designu se díky nezávislému zavěšení všech kol a výkonným brzdám bude řídit jako opravdový moderní sportovní vůz. Hnací sílu bude vytvářet vidlicový dvanáctiválec se čtyřmi vačkovými hřídeli, vycházející z historických motorů Ferrari, v celém autě bude moderní elektronika a každý exemplář bude zcela přizpůsoben přáním svého majitele.

„Je vzrušující konečně pracovat na našem novém projektu – sportovním automobilu, o kterém už nějakou dobu diskutujeme, skicujeme ho, specifikujeme a zdokonalujeme,“ říká Mark Lyon, výkonný ředitel společnosti GTO Enginnering, která pracuje na vizi vlastního vozu už od svého založení v roce 1991.

V dnešních dnech inženýři pracují na technických vlastnostech a návrháři jsou připraveni odhalit finální design Moderny. Během vývoje restomodu Ferrari 250 SWB Revival a při pracích na různých klasických Ferrari se lidé z GTO Engineering rozhodli, že za dvě klíčové vlastnosti pro vývoj nového sporťáku zvolí motor a hmotnost automobilu.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

„Od začátku víme, že by náš sportovní vůz měl vážit méně než 1 000 kilogramů a měl by být poháněn čtyřvačkovým vidlicovým dvanáctiválcem. To je koncepce motoru, kterou velmi dobře známe a snažíme se ji zlepšovat. K dosažení požadované nízké hmotnosti použijeme uhlíková vlákna, která se v šedesátých letech nepoužívala, a další kompozitní materiály.“

Mark Lyon si uvědomuje, že celkový pocit z auta a jeho řízení je stejně důležitý jako nádherný design a charakterní motor. Materiálem pro výrobu kapoty a dveří bude hliník, který je stále lehký, ale oproti uhlíkovým materiálům vytváří pocit „váhy“. Tvůrci chtějí, aby se řidič a spolujezdec s Modernou cítili stejně, jako s originálním klasickým Ferrari.

GTO Engineering Moderna vypadá opravdu zajímavě a my se nemůžeme dočkat, až ji uvidíme v produkční podobě.

Legendy s moderní technikou. 4 repliky lepší než originály

Čtveřice replik slavných vozů, které jsou lepší než originály. Podívejte se na modernizované legendy, po nichž budete toužit.

Číst celé

Tyrrell P34: Superzajímavé, ale neosvědčilo se. Proč?

Revoluční šestikolové Tyrrelly P34 vznikly v období Formule 1, kdy většina stájí využívala totožný motor a konstruktéři se snažili získat náskok před konkurencí. Unikátní konstrukce přinesla řadu výhod i nevýhod.

Číst celé

Jaká zajímavá auta jezdila na českých silnicích v 90. letech?

Nadšenecký instagramový profil @90sczechroads mapuje motorismus na českých silnicích 90. let

Číst celé

Temple of Speed je konečně online!

Slibovali jsme až na půdu a celé nám to trvalo strašně dlouho. Temple of Speed se po více jak sedmi letech na Facebooku přesouvá na vlny opravdového internetu. Dočkali jste se!

Číst celé

Petrolheadi z Nigérie ukazují, jak vypadá skutečná láska k autům

Jejich auta nemají řadu potřebných dílů, ale i přesto jezdí každým dnem. Automobilová kultura v Africe ukazuje, jak vypadá láska k autům.

Číst celé

Honda CRX ED9: Lehoučká dávka euforie

Původně tunerská modla se dnes stává oblíbenou klasikou, se kterou je radost jezdit na hraně. Tenhle konkrétní kus se svým vzhledem možná přiklání k prvnímu zmíněnému, ale opak je pravdou. Blikající neony a hlasitou hudbu tady nečekejte. Tenhle exemplář vznikl, aby svého řidiče naplňoval požitkem z jízdy.

Číst celé