GTO Engineering Moderna: Charakter klasických Ferrari v moderním těle

GTO Engineering Moderna bude moderní reinkarnací klasických Ferrari z karbonu a hliníku a se silným vidlicovým dvanáctiválcem pod kapotou.

Britští specialisté na klasická Ferrari ze společnosti GTO Engineering ukázali světu svůj nejnovější projekt, kterým je unikátní sportovní vůz inspirovaný závodními grand tourery Ferrari ze šedesátých let. Zakázkový vůz s modelovým označením Moderna bude díky ocelovému trubkovému rámu, hliníkovým pomocným rámům a karoserii z uhlíkových vláken vážit méně než tunu.

Navzdory klasickému retro designu se díky nezávislému zavěšení všech kol a výkonným brzdám bude řídit jako opravdový moderní sportovní vůz. Hnací sílu bude vytvářet vidlicový dvanáctiválec se čtyřmi vačkovými hřídeli, vycházející z historických motorů Ferrari, v celém autě bude moderní elektronika a každý exemplář bude zcela přizpůsoben přáním svého majitele.

„Je vzrušující konečně pracovat na našem novém projektu – sportovním automobilu, o kterém už nějakou dobu diskutujeme, skicujeme ho, specifikujeme a zdokonalujeme,“ říká Mark Lyon, výkonný ředitel společnosti GTO Enginnering, která pracuje na vizi vlastního vozu už od svého založení v roce 1991.

V dnešních dnech inženýři pracují na technických vlastnostech a návrháři jsou připraveni odhalit finální design Moderny. Během vývoje restomodu Ferrari 250 SWB Revival a při pracích na různých klasických Ferrari se lidé z GTO Engineering rozhodli, že za dvě klíčové vlastnosti pro vývoj nového sporťáku zvolí motor a hmotnost automobilu.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

„Od začátku víme, že by náš sportovní vůz měl vážit méně než 1 000 kilogramů a měl by být poháněn čtyřvačkovým vidlicovým dvanáctiválcem. To je koncepce motoru, kterou velmi dobře známe a snažíme se ji zlepšovat. K dosažení požadované nízké hmotnosti použijeme uhlíková vlákna, která se v šedesátých letech nepoužívala, a další kompozitní materiály.“

Mark Lyon si uvědomuje, že celkový pocit z auta a jeho řízení je stejně důležitý jako nádherný design a charakterní motor. Materiálem pro výrobu kapoty a dveří bude hliník, který je stále lehký, ale oproti uhlíkovým materiálům vytváří pocit „váhy“. Tvůrci chtějí, aby se řidič a spolujezdec s Modernou cítili stejně, jako s originálním klasickým Ferrari.

GTO Engineering Moderna vypadá opravdu zajímavě a my se nemůžeme dočkat, až ji uvidíme v produkční podobě.

Mercedes-Benz 260 D: Dieselový průkopník mezi osobními auty

Výhody vznětových motorů používaných v nákladních vozech inspirovaly inženýry Mercedesu, aby se pustili do vývoje menšího motoru pro osobní automobily. Nejprve se nedařilo, ale už na druhý pokus přišel úspěch.

Číst celé

Začátky cizích značek v Americe: Evropská lidová auta

Alfa Romeo, Citroën, Fiat nebo Renault. I evropští výrobci obyčejných aut zkusili štěstí na americkém trhu. Někteří z nich uspěli, jiní naopak ne.

Číst celé

Lamborghini Diablo: Zuřivý býk z corridy

Klínovitý design s oblými hranami a surový dvanáctiválec. Legendární Diablo bylo pravověrným supersportem.

Číst celé

Auta pro puristy dnes dělá jen Amerika. A dělá je výborně

Vidlicové osmiválce s hrubou silou pod kapotou a konečně už i skvělé jízdní vlastnosti. Američané v posledních letech dělají auta, která by se měla líbit hlavně opravdovým srdcařům. A dělají je sakra dobře!

Číst celé

Pagani Zonda: Příběh evoluce mistrovského díla Horacia Paganiho

Splněný sen Horacia Paganiho, nadaného inženýra z Argentiny, okouzlil celý svět. Pagani Zonda přeneslo krásu žen do světa rychlých aut.

Číst celé

Peugeot 405 Mi16: Pocta poslednímu sportovnímu sedanu automobilky

Na konci osmdesátých let přišel Peugeot s jeho prvním sportovním sedanem. Nástupce se nedočkal dodnes.

Číst celé