Elton John prodává své Maserati Quattroporte v typicky britské specifikaci

Zelené Maserati britské popové hvězdy hledá nový domov, ale nese si s sebou šrámy z minulosti. Prodejce očekává obrovský zájem potenciálních nových majitelů.

Maserati Quattroporte z roku 2005, jehož prvním majitelem byl Elton John, by mohlo být splněným snem všech fanoušků nespolehlivých, ale krásných italských exotických aut a britských popových ikon.

Zpěvákovo Maserati bude dražit britská společnost The Market v online aukci, která se uskuteční už 18. února 2021. Quattroporte v metalickém odstínu „Verdi“ Deep Emerald Green v posledních měsících hlavně stojí a podle dostupných informací není v nejlepším stavu. Lak se stále krásně leskne, ale jsou na něm šrámy a alespoň jedno rezavějící místo se nachází na jednom prahu u zadních dveří. Kola jsou odřená od parkování a bude nutné vyměnit pneumatiky.

Elton John má zajímavý vkus, protože si Quattroporte objednal s balíčkem výbavy Executive GT v typicky britské specifikaci. Zelený exteriér doplňuje béžový kožený interiér s palisandrovým dřevem. Kabina je údajně ve slušném stavu s pouze malým zvrásněním kožených sedadel. K prémiovému audiosystému Bose ve voze pak nový majitel dostane CD s největšími hity prvního majitele.

Maserati Quattroporte pohání atmosférický 4,2 litrový vidlicový osmiválec z dílen Ferrari s nejvyšším výkonem 400 koní. Tento konkrétní exemplář je vybaven šestistupňovou robotizovanou převodovkou DuoSelect. I v dnešních dnech se ale jedná o rychlé auto, které zvládá sprint na stovku za 5,2 sekundy a jezdí nejvyšší rychlostí 275 kilometrů v hodině.

Eltonovo Maserati se prodává s párem jeho starých řidičských rukavic, dopisem potvrzujícím, že jej skutečně vlastnil a záznamem v registračních dokumentech. Prodejce očekává, že nový majitel za vůz zaplatí částku v širokém rozsahu 15 000 až 40 000 £. Když se ale objeví správný zájemce, může jít o mnohem více peněz. Očekáváme, že zájem bude velký a vůz se prodá okamžitě.

Zrození McLarenu F1: Napadlo nás to při čekání na letišti

Mohlo by se zdát, že si konstruktéři McLarenu vzali velké sousto, když chtěli navrhnout nejlepší auto na světě. Jenže oni to opravdu dokázali.

Číst celé

Top Fuel Dragster: 500 km/h za 4 sekundy

Akcelerace shodná s vystřelením z katapultu a šílené provozní náklady. Vrcholová třída dragsterů vyžaduje obrovskou porci odhodlání.

Číst celé

Honda Civic Type-R EK9: Klenot ze Suzuky

Japonský hot hatch, který je i dnes stále vnímán jako rychlý vůz, jenž poslouží nejen na ulici, ale i na okruhu. Jeho první generace se na trhu objevila před dvaceti lety a byla více hardcore než současná pátá generace s označením FK8.

Číst celé

GTO versus GTO. Obstálo Ferrari proti Pontiacu v americkém testu?

Magazínu Car and Driver se nepodařilo sehnat vzácnější z vozů do srovnávacího testu, takže je jednoduše porovnali u stolu v kanceláři.

Číst celé

BMW 1602 Elektro-Antrieb: Praděda BMW i3

BMW na olympijských hrách v Mnichově roku 1972 představilo elektrickou verzi typu 1602, která se stala prvním elektromobilem v historii značky.

Číst celé

Gaylord Gladiator: Skvělé jméno pro kabriolet luxusnější než Rolls-Royce

Luxusní a technicky pokročilý kabriolet Gaylord Gladiator byl zhmotněným snem dvou bratrů. Sériovou výrobou ale bohužel zaměstnali společnost Zeppelin, výrobce slavné vzducholodě Hindenburg, která to ale s auty moc neuměla.

Číst celé