Concorso Castle Blatná – Zajeďte si na zámek za benzínovou vášní

Již tuto sobotu 3.září se na zámku v Blatné koná druhý ročník setkání a výstavy legendárních aut. Zpestřete si víkend v zámeckém parku tentokrát bez typických daňků, za to s velkým počtem koní.

Po úspěšném – startovacím – loňském ročníku výstavy legendárních aut v zámeckém parku Blatná je laťka pro Concorso Castle Blatna 2022 nastavená velmi vysoko. Vozy Bugatti, Ferrari, McLaren a mnoho dalších aut legendárních značek. Zkrátka nepřijdou ani děti, které mohou navštívit třeba výstavu Lega, pohrát si mohou v piknikové zóně nebo lze absolvovat komentovanou prohlídku zámeckých interiérů.

V průběhu dne představí část automobilů moderátor a milovník aut Petr Král a auta v soutěžní sekci budou prostřednictvím hlasování soutěžit o “Pohár barona Hildprandta”.

Program:

10:00 – otevření výstavy

10:30 – první moderované představení vystavených automobilů a jejich průjezd skrze park

13:00 – druhé moderované představení vystavených automobilů a jejich průjezd skrze park

15:30 – třetí moderované představení vystavených automobilů a vyhlášení vítěze

18:00 – ukončení akce

🕙 Kdy: 3. září 2022 od 10:00

📍 Kde: Zámecký park Blatná

🎫 Vstupné: 100 Kč, děti do 6 let zdarma

Upozornění: Tento den bude vstup do zámeckého parku možný až od 10:00 po zaplacení vstupného

 

Temple of Speed je konečně online!

Slibovali jsme až na půdu a celé nám to trvalo strašně dlouho. Temple of Speed se po více jak sedmi letech na Facebooku přesouvá na vlny opravdového internetu. Dočkali jste se!

Číst celé

Umění na kolech. Speciální edice Veyronu berou dech

Nejslavnější model v historii Bugatti byl nejen luxusní a brutálně rychlý. Jeho speciální edice byly uměleckými díly. Tahle pětice je podle nás nejlepší!

Číst celé

Jirkovo auto roku 2017: Auto úplně každého roku

Píšu volbu nejlepšího auta roku 2017 jako třetí v pořadí, svého vítěze už popsal Honza a také Lukáš. Spoiler alert: Představím své favority odspodu, vítěze tedy najdete na konci.

Číst celé

Bizzarrini Manta: „Přistupte blíže! Fascinující dílo nové karosárny je tady!“

Jedinečný prototyp Bizzarrini Manta vznikl, aby Giorgietto Giugiaro mohl prezentovat vlastní designové studio. Postupem let se vůz ztratil, ale nyní už zase získává prestižní ocenění.

Číst celé

Toyota Supra A80: Těžko překonatelné dílo japonských inženýrů

Pečliví Japonci nadělili světu mnoho povedených aut. Řada z nich byla navržena pro běžné použití, ale fungovala skvěle i při sportovním použití. Jedním z nich je i ikonický grand tourer pocházející z rýsovacích prken Toyoty.

Číst celé

Vzestup a pád Peugeotu

Tentokrát jsme dali v našem blogu prostor v “křesle pro hosta” jednomu z našich fanoušků a čtenářů – Václavu Divišovi. A to zejména proto, že se stručně, ale poměrně zábavně rozepsal o tom, jak vnímá značku Peugeot. A my tím pádem už nebudeme muset poslouchat, že hatujeme pouze Teslu.

Číst celé