Aston Martin Victor: Nejnovější unikát divize Q vzdává hold slavnému V8 Vantage

Nejnovější zakázkový Aston Martin se jmenuje Victor a vzdává hold legendárnímu Aston Martinu V8 Vantage.

Individualizační divize Q by Aston Martin představila nový zakázkový unikát. Aston Martin Victor vychází z konstrukce limitovaného One-77 a vzdává hold modelu V8 Vantage ze 70. a 80. let. Inženýři a návrháři z oddělení Q odstranili většinu poznávacích prvků One-77, ale nezůstali jen u elegantního retro designu a modernizovaného luxusního interiéru, protože se nejzajímavější vlastnosti exkluzivní novinky nachází pod kapotou.

Aston Martin Victor pohání atmosférický 7,3 litrový vidlicový dvanáctiválec z One-77, který Aston Martin nechal upravit specialisty z Cosworthu. Kdysi nejvýkonnější produkční atmosférický motor na světě nabral nové síly a produkuje nejvyšší výkon 836 koní a 821 newtonmetrů, což je v porovnání s původním výkonem 750 koní a 750 newtonmetrů v modelu One-77 značný nárůst.

Dvanáctiválec je spojený se šestistupňovou manuální převodovkou od italské společnosti Graziano Trasmissioni, což z Victoru dělá nejsilnější Aston Martin s manuálem v historii značky. Mohutná hnací síla, přenášená na zadní kola, si vyžádala montáž dvou chladičů převodovky a speciální spojky na zakázku, které zvládne přenést všechen výkon. Zkrocení síly motoru mají na starost šestipístkové karton-keramické brzdy.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

I když se exteriérový design inspiruje klasickým Aston Martinem V8 Vantage, Victor je nabitý moderními technologiemi. Technologie zadních světel vychází z vývoje hypersportu Valkyrie a retro tvary karoserie při 160 kilometrech za hodinu vyvinout vyšší přítlak než závodní Vantage GT4. Zavěšení a odpružení kol Victoru pochází z okruhového speciálu Vulcan.

V interiéru zůstal odhalený monokok karoserie z uhlíkových vláken. Kůže v odstínech Forest Green a Conker Bridge of Weir kontrastují s tmavým hliníkem, zatímco je horní část kabiny čalouněna kašmírem. Na palubní desce je ozdobná lišta z ořechového dřeva a nejhezčími prvky luxusního interiéru jsou závodní volant a hlavice manuální převodovky z jediného kusu dřeva. Zbytek interiéru je vyrobený z eloxovaného hliníku a leštěného titanu.

Zajímá vás, na kolik taková sranda vyšla? Bohužel vás zklameme, protože Aston Martin bohužel nezveřejnil cenu. Ohromující pocta tradici Aston Martinu ale ukazuje, že technologie extrémních hypersportů jako Vulcan a Valkyrie mají i další zajímavé využití.

Jak se žije s olympiádou na operák

I když jste tento článek našli v kategorii Svezli jsme se vaším autem, nenechte se klamat. Tahle Audi A7 je leasingovky. Je o to lepším autem? A je vůbec dobrým autem?

Číst celé

Honda Civic 1.4 iS: Slabý hatchback, který naučí základy sportovní jízdy

První auta jsou něčím, co v nás benzínových šílencích zanechá vzpomínky na celý život. To moje bylo kompromisem mezi nízkými provozními náklady a zábavou. První zkušenosti se sportovní jízdou jsem nabyl ve svém stříbrném hatchbacku z Japonska, na který dodnes vzpomínám.

Číst celé

Porsche 989: Panamera konce osmdesátých let

Čtyřdveřové luxusní Porsche se mělo stát zajímavou alternativou kupé 928. Razantní pokles zájmu o osmiválcové GT však předznamenal předčasné ukončení jeho vývoje.

Číst celé

Bugatti Type 35: Historie nejúspěšnějšího závodního Bugatti všech dob

Legendární Bugatti Type 35 získalo více než tisíc závodních úspěchů v soutěžích Grand Prix a závodech na dlouhé vzdálenosti.

Číst celé

Ur Quattro: Technologický sen z dílen Audi

Původní Quattro v osmdesátých letech otřáslo závodní kategorií rally a položilo základy budoucích rychlých čtyřkolek. Jeho kvality se však osvědčily i v případě běžné produkční verze.

Číst celé

Targa: Karoserie, která téměř vymřela

Odnímatelný střešní díl, ale přitom silueta kupé? To jsou karoserie typu targa.

Číst celé