Podívejte se moderní Ferrari na videu ze staré 8 milimetrové kamery

Nick Shirrell při natáčení vozů Ferrari použil starou kameru s filmem Super 8mm a dokazuje, že jen málo youtuberů umí natočit opravdu zajímavá videa.

Moderní závodní Ferrari, která vypadají jako by cestovala časem? Zrnitý obraz a vintage filtry jsou v současnosti standardními efekty v programech na úpravu videa, ale nedokáží se vyrovnat autenticitě nedokonalých záběrů skutečné kamery s filmem Super 8mm, která je přibližně 50 let stará.

Dnešní youtubeři používají nejmodernější 4K kamery, stabilizátory pro plynulý pohyb a profesionální softwarové nástroje, se kterými umí natočit a vytvořit doslova všechno. Opravdu krásných videí s exotickými supersporty v současnosti vzniká opravdu hodně, ale jen málo tvůrců se dokáže odlišit a ukázat něco neobvyklého.

Nick Shirrell použil historické kamery Canon 814, Canon 1218 a Beaulieu 4008 ZM2 z přelomu 60. a 70. let, aby jimi natočil záběry ze závodu Ferrari Challenge v Mugellu, továrního muzea Ferrari v Maranellu a muzea Enza Ferrariho v Modeně. Sledování moderních závodních vozů na staře vypadajících záběrech je nostalgií, se kterou se nesetkáváme příliš často.

Peugeot 205 GTi: Malá (ne)řízená střela

Osmdesátá léta se v automobilovém průmyslu nesla v duchu rostoucí popularity rychlých hatchbacků. Volkswagen Golf GTI bývá často označován jejich otcem a prťavý Peugeot by mohl být jejich matkou. Více jak čtvrtstoletí starý hot hatch dodnes funguje jako měřítko pro téměř všechny ostré hatchbacky.

Číst celé

Harakiri nad palubními kamerami

Před Vánoci jsme v našem čínštinářském kroužku zabředli do tématu palubních kamer, které si řidiči lepí na čelní sklo auta. Nechť diskuze započne!

Číst celé

RAUH-Welt BEGRIFF: Rozšířená Porsche dobyla svět

Stačí, aby někdo vyslovil jednoduchou zkratku “RWB” a okamžitě pochopíte, oč tu běží. Nicméně, znáte začátek příběhu bláznivě rozšířených Porsche?

Číst celé

Proč Bugatti Chiron překonalo 300 mil v hodině pouze v jednom směru

Znáte skutečný důvod, proč organizace Guinness World Records neuznala rychlostní rekord Bugatti Chiron Sport?

Číst celé

Sportovně laděná osmdesátá léta. Na tahle auta svět zapomněl

Osmdesátky přinesly hroznou módu, velké množství hudebních pecek a sportovně laděná hranatá auta. Jenže automobilový svět na některá z nich zapomněl, takže jsme se rozhodli oprášit pět z nich.

Číst celé

Auto Avio Costruzioni 815: První auto od Enza Ferrariho

Enzo Ferrari se proslavil výrobou rychlých sportovních vozů, ale jen málokdo skutečně zná jeho první vlastní auto. AAC Tipo 815 vzniklo na zvláštní objednávku, aby se zúčastnilo náročného silničního závodu.

Číst celé