Prince of Eights: Unikátní Porsche 911 Targa patří k nejzajímavějším RWB vůbec

Kanadské Porsche 911 Targa „Prince of Eights“ se od všech ostatních 911 RWB odlišuje malým detailem, kterého si na první pohled asi nevšimnete.

Porsche 911 Targa z roku 1988 v dnešním videu není obyčejným Porsche, protože v minulých letech prošlo důkladnou přestavbou. Unikátní Targa s přezdívkou „Prince of Eights“ byla osmým Porsche 911 v Kanadě, které upravil Akira Nakai, zakladatel RAUH-Welt BEGRIFF (RWB). Tento světoznámý japonský tuner modifikuje klasická Porsche 911 pomocí ručně vyrobených blatníků a masivních spoilerů, aby jim dodal sportovnější vzhled.

Akira Nakai kvůli úpravám cestuje po celém světě a ročně upraví více než 50 klasických Porsche 911 ve stylu RWB. Každé z nich je jedinečné a upravené na míru majiteli. Poptávka po úpravách od RAUH-Welt BEGRIFF v posledních letech vzrostla, protože každý z dokončených exemplářů upoutává pozornost při osobním setkání i na internetu. Japonec Nakai-san si ale zakládá na tom, že každý vůz může přestavět na RWB pouze on, takže se čekací listina prodlužuje o roky.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

„Prince of Eights“ je unikátní stavbou, protože se od ostatních RWB odlišuje uhlazenějším designem se širokými blatníky, které se hladce prolínají s karoserií. Typická RWB mají blatníky s viditelnými nýty, s nimiž vypadají agresivněji. Prince of Eights oproti nim vypadá jako tovární Porsche, kdyby se továrna rozhodla výrazně rozšířit své vozy kvůli silnější přilnavosti.

Tato jedinečná stavba vyniká v elitním davu nejzajímavějších RWB na světě. Nejlepší vlastností vozů RWB je vášnivá komunita fanoušků, která je obklopuje. Tito oddaní nadšenci dělají z úprav RAUH-Welt BEGRIFF zajímavou komunitu automobilové kultury a vzrušujííc klub majitelů. Na připojení do tohoto klubu se čeká mnoho let.

Čtěte také: Akira Nakai-san navštívil Prahu. Potkali jsme se s ním na kávu

Odložený Renault 16 ze stodoly. Vytáhli jsme ho ven a odhalujeme jeho příběh

Renault 16 je považovaný za zakladatele hatchbacků a patřil k těm lepším autům, která jste si mohli koupit v Tuzexu. Exemplář ve vínovém odstínu ze vzorníku Jawa ale nebyl zakoupený v Československu, a přestože stál 25 let ve stodole, pořád je v rukou majitele, který si jej pořídil na konci šedesátých let v Německu.

Číst celé

Uplynuly dva roky s wankelem. Redakční Mazda RX-8 slaví výročí

Shrnutí prvních dvou let vlastnictví sportovního kupé, o kterém se dozvíte více špatných pověstí než těch dobrých. Zajímá vás, jak to bylo s jeho nákupem, přemýšlením o prodeji a jak to s ním doopravdy je a bude?

Číst celé

Dauer 962 Le Mans: Extrémní Porsche s průkazkou do silničního provozu

Dauer 962 Le Mans byl konverzí závodního Porsche 962 na silniční supersport. Inženýři pod vedením závodníka vyvinuli rychlejší auto než byl McLaren F1.

Číst celé

Ferrari 360: První sériové celohliníkové Ferrari. Co mělo společného s Enzem?

Příchod Hondy NSX otřásl trhem superaut. Japonci totiž dokázali vyrobit rychlé auto, které bylo vhodné i pro každodenní použití. Ferrari se muselo začít snažit, následkem čehož vyvinulo povedený typ F355, ale až s blížícím se novým miléniem se Italům podařil opravdový úspěch – Ferrari 360.

Číst celé

Bugatti 16C Galibier: Limuzína, která chtěla strčit Rolls-Royce do kapsy

Galibier poháněný šestnáctiválcem s dvojicí kompresorů měl stát po boku rekordního Veyronu jako druhý model nabídky Bugatti.

Číst celé

Velká prvenství Cadillacu: Elektrický startér změnil svět

Cadillac je ikonou a představitelem amerického stylu. Značka vyrábějící vozy se ve svých nejlepších letech dala zařadit do kategorie luxusních vozů, jakými byl například Rolls-Royce. Zároveň světu přinesla několik technických řešení, jenž usnadnila život celému motoristickému světu.

Číst celé