Poradna: Líbí se mi X6, co mám dělat?

Coming out je tu. Už to muselo ven. Jen nevím, jestli v tom jsem sám, nebo mi dá někdo za pravdu.

Přátelé, mám tady takovou věc k diskuzi, protože sám neumím dojít k odpovědi. Já vím, že spousta z vás nesnáší BMW X6. Ano, je to SUV. Ano, navíc dává ze všech SUV nejmenší smysl. Ano, je symbolem fanoušky viděného pádu BMW jako automobilky, co vyrábí perfektní povozy. Ano, prodává se hlavně v dieselu, ano, posůbí povýšeně a arogantně a ano, jeho majitelé jsou často sebestřední egomaniaci nebo manželky prvoligových fotbalistů. Tohle všechno já vím.

Jenže já si nemůžu pomoci. Podívám se na první generaci BMW X6, ideálně před faceliftem a ať chci nebo ne, vidím opravdu hodně zdařilou práci designérů. Masivní, ale hladké plochy, nafouknuté blatníky, snad až organicky oblé tvary. Velká světla jsou navržena s jednoduchostí, s tradičními oranžovými kroužky vpředu a jednou rovnou bílou linkou vzadu. Maskulinitu zvýrazňují velká a jednoduchá kola. Na celém autě není jediný prvek navíc. Detaily nejsou příliš komplikované, díky čemuž auto vypadá opticky poměrně malé, ale když k němu přistoupíte, máte zrcatko u hrudi. Podobně maskuje svou velikost snad jen Rolls-Royce Phantom.

Tohle já vidím, když se podívám na dobře nakonfigurovanou, nezbastlenou X6 první generace. BMW X6 prostě není ošklivé auto a už vůbec to nejde označit za nepovedený výsledek designového procesu.

Jasně, existují krásnější auta a jasně, radši bych sáhl po pětkovém sedanu, ale o tom tu nemluvím. Myslím si, že když si z X6 v duchu sejmeme tu ideologickou nenávist vůči všemu, co X6 symbolizuje pro pravověrné fanoušky BMW, je na místě ocenit práci designérů. K tomu přičtěte fakt, že v době, kdy BMW X6 vznikalo nikdo neznal auto s takovým typem karoserie. A pokud ano – teď mám na mysli SsangYong Actyon – tak to rozhodně nebyla pěkná podívaná. Dnes je BMW X6 prodejní hit, ale v době jeho představení šlo o pandořinu skříňku.

Coming out je u konce. Možná se mnou nebudete souhlasit. Možná se vám nelíbí vysoká a macatá záď. Možná se vám nelíbí něco jiného a nebo úplně všechno. Ale věřím, že se také najde pár z vás, co mě pochopili a souhlasí. Každopádně mi dejte vědět do komentářů na Facebooku, ať vím, jestli to někdo vidí podobně, nebo jsem opravdu jen exot se špatně seštelovanými oky. Díky.

Porsche 928 chtělo zastínit ikonickou 911

Původně mělo být nástupcem 911, ale jiná filosofie modelu předurčila, že to nebude mít jednoduché. Z jakých důvodů Porsche 928 nakonec opustilo výrobu?

Číst celé

Andy Wallace: Práce snů testovacího jezdce Bugatti

Britský závodník a vítěz Le Mans Andy Wallace testuje hypersporty Bugatti a trénuje jejich majitele od roku 2011.

Číst celé

Cadillac Seville se prodával se zvláštní výbavou pro makléře z Wall Street

Marketingové oddělení Cadillacu si myslelo, že průměrný majitel Seville si potřebuje čas od času něco spočítat. Z toho důvodu mu do výbavy přidalo kalkulačku.

Číst celé

Tři N: Mladá sportovní divize Hyundai má základy u BMW

Vypadají jako obyčejná auta, ale výkony i schopnostmi překvapí. Kvůli čemu se sportovní divize automobilky Hyundai jmenuje N a proč má základy u BMW?

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Vyvážená zábava

Náš seriál se konečně dostává k dlouho slibované a očekávané části. Jaká je tedy Mazda RX-8 z pohledu nadšence, který si jí pořídil jako svou první zadokolku?

Číst celé

Sbarro Super Eight: Brutální hot hatch s osmiválcem z Ferrari 308

Šílené Sbarro Super Eight se vyrobilo v jediném exempláři, který je poháněný uprostřed uloženým vidlicovým osmiválcem Ferrari 308 GTB o 260 koních.

Číst celé