Pagani nabízí majitelům Zond navrácení do stavu nového auta

Pagani na své první zákazníky nekašle, naopak. Chce využít svého bezkonkurenčního know-how a restaurovat Zondy do stavu nových aut.

„Přinést zpět lesk a původní krásu těchto mistrovských děl je pro nás velkým potěšením a zároveň velkou zodpovědností. Naši zákazníci se na nás spoléhají, protože jsme jediní na světě schopní restaurovat Pagani, která vyjela z našeho Atelieru,“ uvádí na facebookové stránce automobilky sám Horacio Pagani. „Chceme dát našim zákazníkům ten skvělý pocit, jako by to bylo znova jejich poprvé.“

Majitelé prvních modelů Pagani nyní mohou svá auta nechat zrestaurovat přímo italskou značkou. Ta připravila nový program Pagani Rinascimento, který si klade za cíl nabídnout majitelům Zond obnovu auta do původního stavu, v jakém bylo při jejich prvním opuštění továrny.

Automobilka tvrdí, že během procesu nevynechá ani jediný šroubek. Každá součástka bude důkladně vyzkoušena a obnovena do dokonalého, originálního stavu.

Automobilka Pagani vznikla v roce 1999 a od té doby postavila 137 supersportů, což je až neuvěřitelně málo. Ročně vzniklo v průměru necelých osm vozů. I při enormní exkluzivitě mají některé Zondy najeto i 100 000 kilometrů. Pro majitele, kteří chtějí své Zondy mít znovu nové, bude připravený speciální tým, který nikdy nebude pracovat na více autech naráz.

Během celého restaurátorského procesu tým Pagani celé auto zdokumentuje fotkami, nákresy a měřením. Všechny tyto údaje jsou pak uvedeny ve speciální knize, kterou zákazník ke znovu novému autu dostane. Tato kniha bude sloužit i jako certifikát dokazující, že jeho Zonda byla zrestaurována samotnou firmou Pagani Automobili.

Mazda RX-7 SA/FB: S malým wankelem unikla regulacím

Světová ekonomika nepřála úspěchu wankelova motoru, ale Mazdě se podařil opak. RX-7 se prodávala velmi dobře a dokázala se vyhnout přísným japonským regulacím.

Číst celé

Dělejte světu službu, jezděte zajímavými auty

Vlastnit uživatelsky příjemná auta je parádní komfort, ale i přesto existují lidé, kteří si rádi nechají ubližovat vlastní technikou. Ono to za to totiž celkem stojí.

Číst celé

Nissan GT-R Liberty Walk: 890 koní a bōsōzoku

Japonská historie v moderní podobě s obrovskou porcí výkonu pod kapotou. Může tohle být vůbec špatné?

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Kam zmizely komprese?

V běžném případě má koupě ojetého auta jednoduchý postup. Vyberete si, zaplatíte a jedete domu. Jenže takhle svět rotačních motorů nefunguje ve chvíli, kdy chcete, aby vaše RX-8 opravdu za něco stála.

Číst celé

Ford GT: Vzpomínka na Le Mans

Americký Ford se v novém tisíciletí rozhodl připomenout historii svých nejslavnějších modelů. Kromě jmen Mustang a Thunderbird značka oživila i jméno legendárního vítěze nejznámějšího vytrvalostního závodu na světě.

Číst celé

NSU Spider: Počátek snahy o wankelovou revoluci

Rotační motor měl být skutečnou revolucí v automobilovém průmyslu. Historicky prvním autem s wankelem byl skvěle vypadající roadster, který stál stejné peníze jako Porsche 356.

Číst celé