Pagani nabízí majitelům Zond navrácení do stavu nového auta

Pagani na své první zákazníky nekašle, naopak. Chce využít svého bezkonkurenčního know-how a restaurovat Zondy do stavu nových aut.

„Přinést zpět lesk a původní krásu těchto mistrovských děl je pro nás velkým potěšením a zároveň velkou zodpovědností. Naši zákazníci se na nás spoléhají, protože jsme jediní na světě schopní restaurovat Pagani, která vyjela z našeho Atelieru,“ uvádí na facebookové stránce automobilky sám Horacio Pagani. „Chceme dát našim zákazníkům ten skvělý pocit, jako by to bylo znova jejich poprvé.“

Majitelé prvních modelů Pagani nyní mohou svá auta nechat zrestaurovat přímo italskou značkou. Ta připravila nový program Pagani Rinascimento, který si klade za cíl nabídnout majitelům Zond obnovu auta do původního stavu, v jakém bylo při jejich prvním opuštění továrny.

Automobilka tvrdí, že během procesu nevynechá ani jediný šroubek. Každá součástka bude důkladně vyzkoušena a obnovena do dokonalého, originálního stavu.

Automobilka Pagani vznikla v roce 1999 a od té doby postavila 137 supersportů, což je až neuvěřitelně málo. Ročně vzniklo v průměru necelých osm vozů. I při enormní exkluzivitě mají některé Zondy najeto i 100 000 kilometrů. Pro majitele, kteří chtějí své Zondy mít znovu nové, bude připravený speciální tým, který nikdy nebude pracovat na více autech naráz.

Během celého restaurátorského procesu tým Pagani celé auto zdokumentuje fotkami, nákresy a měřením. Všechny tyto údaje jsou pak uvedeny ve speciální knize, kterou zákazník ke znovu novému autu dostane. Tato kniha bude sloužit i jako certifikát dokazující, že jeho Zonda byla zrestaurována samotnou firmou Pagani Automobili.

BMW M6 jako vrchol jedné éry mnichovské automobilky

Koupit si BMW M6 s motorem V10 se může zdát jako skvělý nápad, vždyť je to tolikrát oceněný skvost. Na druhou stranu, při provozování M6 na vás mohou čekat mnohá nepřijemná překvapení. Zajeli jsme za Petrem z Lanškrouna, který jednu takovou M6 má a jezdí s ní každý den, abychom zjistili, jak to je.

Číst celé

Kontroverzní BMW navržená Chrisem Banglem. Jsou krásná, nebo ošklivá?

Chris Bangle patří k nejkontroverznějším automobilovým designérům posledních desetiletí. V letech 1992 až 2009 působil v BMW Group a podílel se na vývoji nejvýraznějších bavoráků moderní historie.

Číst celé

Jak se žije s olympiádou na operák

I když jste tento článek našli v kategorii Svezli jsme se vaším autem, nenechte se klamat. Tahle Audi A7 je leasingovky. Je o to lepším autem? A je vůbec dobrým autem?

Číst celé

Technologie: Letectví inspiruje autonomní auta

Technologický vývoj v oboru letectví a černé skříňky budou nezbytné pro úspěch aut bez řidiče.

Číst celé

Giorgetto Giugiaro: Automobilový návrhář 20. století

Giorgetto Giugiaro v době svého působení v automobilovém designu navrhl mnoho aut, z nichž ty nejznámější kousky vytvořil pod křídly svého studia Italdesign. Připravili jsme pro vás nejen jeho příběh, ale i galerii nejhezčích a nejzajímavějších vozů z jeho pera.

Číst celé

Rudolf Uhlenhaut: Brilantní inženýr Mercedesu a otec legendárního Gullwingu

Rudolf Uhlenhaut byl šikovný inženýr, který se nebál posadit za volanty závodních vozů, na jejichž vývoji usilovně pracoval.

Číst celé