Pagani nabízí majitelům Zond navrácení do stavu nového auta

Pagani na své první zákazníky nekašle, naopak. Chce využít svého bezkonkurenčního know-how a restaurovat Zondy do stavu nových aut.

„Přinést zpět lesk a původní krásu těchto mistrovských děl je pro nás velkým potěšením a zároveň velkou zodpovědností. Naši zákazníci se na nás spoléhají, protože jsme jediní na světě schopní restaurovat Pagani, která vyjela z našeho Atelieru,“ uvádí na facebookové stránce automobilky sám Horacio Pagani. „Chceme dát našim zákazníkům ten skvělý pocit, jako by to bylo znova jejich poprvé.“

Majitelé prvních modelů Pagani nyní mohou svá auta nechat zrestaurovat přímo italskou značkou. Ta připravila nový program Pagani Rinascimento, který si klade za cíl nabídnout majitelům Zond obnovu auta do původního stavu, v jakém bylo při jejich prvním opuštění továrny.

Automobilka tvrdí, že během procesu nevynechá ani jediný šroubek. Každá součástka bude důkladně vyzkoušena a obnovena do dokonalého, originálního stavu.

Automobilka Pagani vznikla v roce 1999 a od té doby postavila 137 supersportů, což je až neuvěřitelně málo. Ročně vzniklo v průměru necelých osm vozů. I při enormní exkluzivitě mají některé Zondy najeto i 100 000 kilometrů. Pro majitele, kteří chtějí své Zondy mít znovu nové, bude připravený speciální tým, který nikdy nebude pracovat na více autech naráz.

Během celého restaurátorského procesu tým Pagani celé auto zdokumentuje fotkami, nákresy a měřením. Všechny tyto údaje jsou pak uvedeny ve speciální knize, kterou zákazník ke znovu novému autu dostane. Tato kniha bude sloužit i jako certifikát dokazující, že jeho Zonda byla zrestaurována samotnou firmou Pagani Automobili.

Prozradíme vám rozdíl mezi boxerem a plochým motorem

Ferrari v sedmdesátých letech označilo jeden ze svých motorů jako boxer, ale ve skutečnosti lhalo světu. Jaká je skutečná pravda ukrytá v útrobách typu Berlinetta Boxer?

Číst celé

Smutný osud Mustangu Mach 1, který sloužil u japonské policie

Zapomenutý služební vůz policie z prefektury Tochigi odhaluje skrytý příběh oficiálně dovezených Mustangů do Japonska.

Číst celé

Proč Bugatti Chiron překonalo 300 mil v hodině pouze v jednom směru

Znáte skutečný důvod, proč organizace Guinness World Records neuznala rychlostní rekord Bugatti Chiron Sport?

Číst celé

Mik Kehl: Génius řídících jednotek působil i v Česku

O jeho osobním životě nevíme nic. Google je na něho téměř krátký a informace kusé. Jeho kariéra z něj ale dělá jednoho z nejlepších úpravců planety, legendu v oboru.

Číst celé

Eunos Cosmo: 3 rotory v diskrétním luxusním balení

Luxusní kupé s wankelovým motorem bylo ukázkou schopností a umění Mazdy. Stalo se historicky prvním autem na světě, které mělo zabudovaný systém GPS.

Číst celé

Mercedes-Benz 600: Majestátní limuzína sloužící dobru i zlu

Majestátní Mercedes-Benz 600 byl oblíbenou limuzínou nejvýznamnějších osobností po celém světě. Milovali jej celebrity, legitimní státníci i diktátoři.

Číst celé