Nürburgring – Nordschleife 2020: Průvodce pro začátečníky i zkušené řidiče

Dale Lomas z Bridge To Gantry natočil průvodce, ve kterém se snaží seznámit začátečníky se Zeleným peklem.

Německý závodní okruh Nürburgring – Nordschleife každoročně navštíví tisíce motoristických nadšenců. Veřejné jízdy na Nürburgringu mají důležitá pravidla, z nichž nejdůležitější je bezpečná jízda, neustálé sledování zpětných zrcátek a uhýbání rychlejším autům. A nezapomeňte na směrovku, kterým směrem uhýbáte!

Nejlepším řešením je uhýbat k pravému okraji dráhy, protože na Nürburgringu platí stejná pravidla jako na běžných silnicích. Zkušení řidiči na Nürburgringu často říkají, že při veřejných jízdách není bezpečné závodit a rychlá jízda v ideální stopě vyžaduje hodně zkušeností a dokonalý přehled o okolním dění. Severní smyčka Nürburgringu je oficiálně vedená jako zpoplatněná okreska, což usnadňuje komunikaci s pojišťovnami při řešení náhrady škody po případné nehodě.

Dale Lomas z Bridge To Gantry nepochybně patří k nejzkušenějším řidičům, se kterými se skoro denně setkáte na Nordschleife. Tento řidič zážitkových jízd Jaguar Race Taxi si při čekání na novou dravou kočku vypůjčil Suzuki Swift Sport z nedaleké půjčovny Rent4Ring a natočil průvodce závodním okruhem a přilehlým okolím.

Průvodce 2020 Noob’s Guite to the Nürburgring Nordschleife se hodí nejen začátečníkům, kteří se letos chystají poprvé na Nürburgring, ale i zkušenějším jezdcům, kteří se na něj chtějí vrátit. Půlhodinové video ukazuje a vysvětluje jak správně na Nürburgringu jezdit a s čím vším se můžete setkat.

Isdera Imperator 108i: Supersport, který Mercedesu nebyl dost dobrý

Eberhard Schulz byl neobyčejným studentem techniky, jehož práce zaujala i samotné Porsche, ale Mercedes-Benz naopak ne.

Číst celé

Katovna: Jak vnímáme Lamborghini Urus?

Lamborghini založilo královskou kategorii vozů SUV. Jak tento krok vnímá naše redakce?

Číst celé

Největší omyly amerického automobilového průmyslu 50. let

Americké automobilky v padesátých letech neslavily pouze úspěchy, ale rovněž udělaly chyby a omyly, které vedly k velkým úpadkům.

Číst celé

Nová auta vhodná pro bankovní loupež

Vybrali jsme šest nových rychlých aut, která mohou být vhodnou volbou bankovních lupičů, aby úspěšně provedli svou práci.

Číst celé

7 prototypů BMW, které měly postoupit do sériové výroby

Vybrali jsme sedm prototypů BMW, o nichž si myslíme, že měly postoupit do fáze sériové výroby. Souhlasíte s námi?

Číst celé

Skoro jako Nuvolari: Jaguar E-Type předjel Ferrari 250 GT Breadvan dlouhým driftem

Rob Huff se v Jaguaru E-Type hnal za vzácným Ferrari 250 GT Breadvan a svým rozevlátým řidičským stylem připomínal umění Tazia Nuvolariho.

Číst celé