Nürburgring – Nordschleife 2020: Průvodce pro začátečníky i zkušené řidiče

Dale Lomas z Bridge To Gantry natočil průvodce, ve kterém se snaží seznámit začátečníky se Zeleným peklem.

Německý závodní okruh Nürburgring – Nordschleife každoročně navštíví tisíce motoristických nadšenců. Veřejné jízdy na Nürburgringu mají důležitá pravidla, z nichž nejdůležitější je bezpečná jízda, neustálé sledování zpětných zrcátek a uhýbání rychlejším autům. A nezapomeňte na směrovku, kterým směrem uhýbáte!

Nejlepším řešením je uhýbat k pravému okraji dráhy, protože na Nürburgringu platí stejná pravidla jako na běžných silnicích. Zkušení řidiči na Nürburgringu často říkají, že při veřejných jízdách není bezpečné závodit a rychlá jízda v ideální stopě vyžaduje hodně zkušeností a dokonalý přehled o okolním dění. Severní smyčka Nürburgringu je oficiálně vedená jako zpoplatněná okreska, což usnadňuje komunikaci s pojišťovnami při řešení náhrady škody po případné nehodě.

Dale Lomas z Bridge To Gantry nepochybně patří k nejzkušenějším řidičům, se kterými se skoro denně setkáte na Nordschleife. Tento řidič zážitkových jízd Jaguar Race Taxi si při čekání na novou dravou kočku vypůjčil Suzuki Swift Sport z nedaleké půjčovny Rent4Ring a natočil průvodce závodním okruhem a přilehlým okolím.

Průvodce 2020 Noob’s Guite to the Nürburgring Nordschleife se hodí nejen začátečníkům, kteří se letos chystají poprvé na Nürburgring, ale i zkušenějším jezdcům, kteří se na něj chtějí vrátit. Půlhodinové video ukazuje a vysvětluje jak správně na Nürburgringu jezdit a s čím vším se můžete setkat.

Lamborghini Diablo: Zuřivý býk z corridy

Klínovitý design s oblými hranami a surový dvanáctiválec. Legendární Diablo bylo pravověrným supersportem.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Vstup do neznámých vod

Moji praktičtí přátelé si myslí, že je Mazda RX-8 nepraktický krám s nespolehlivým motorem. Když jsem přemýšlel, jakým autem nahradit svou Hondu Civic, rozhodl jsem se vykročit do neznámých vod. Říkali mi, abych to nedělal.

Číst celé

Supersporty z Japonska: Tyhle 3 zanikly ve fázi prototypů

Japonští inženýři nenavrhují supersportovní vozy každý den, ale když to zkusí, výsledek jejich snažení stojí za to. Každý z těchto projektů měl slibnou budoucnost, ale všechny zanikly dříve, než dostaly šanci na úspěch.

Číst celé

Toyota GR Supra: 3 problémy, se kterými se musí vypořádat

Dokáže nová Toyota GR Supra nahradit ikonickou minulou generaci? Pokud se na to kouknete správným úhlem pohledu, tak ano.

Číst celé

Porsche 356/01: Počátek historie Porsche vznikl ve skromných poválečných podmínkách

Porsche se zapsalo do automobilové historie jako jeden nejslavnějších výrobců sportovních vozů. První vyrobený vůz značky vznikl v těžkých poválečných podmínkách poraženého Německa, ale byl okamžitým úspěchem.

Číst celé

Nissan GT-R, část třetí: ATTESA a převodovka

V našem pětidílném seriálu se věnujeme konstrukci Nissanu GT-R R35. Kolem tohoto vozu koluje spousta mýtů a polopravd. Podrobných informací v českém jazyce také příliš nenajdete. Tak jen do toho!

Číst celé