Mini Hoonitruck zastíní svůj velký vzor. Má motor z motorky

Spojením prťavé Hondy N600 a motoru ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000 vznikla úžasná hračka pro velké kluky.

Znáte Hoonitruck, zatím poslední dokončený projekt amerického showmana Kena Blocka? Oheň plivající monstrum vychází ze starého pickupu Ford F-150, o jehož pohon se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec EcoBoost z nového Fordu GT. Schopnosti čtyřkolky s výkonem vyšším než 900 koní jsme mohli vidět v nejnovější Gymkhaně.

Nyní se ale na světě objevilo dost možná ještě zajímavější auto. Alex Saint, který za překvapivým projektem stojí, se totiž rozhodl přestavět malou Hondu N600 a použít při tom motor ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000, jež dokáže vyvinout nejvyšší výkon až 200 koní.

Celé auto přitom váží pouhých 487 kilogramů, takže je spolu s malými rozměry a extrémně krátkým rozvorem o zábavu postaráno. Jak se s „překoňovaným“ prckem jezdí na běžných silnicích, můžete vidět v přiloženém videu.

James Dean: Život herce z Hollywoodu skončil v Porsche, které si užil jen pár dnů

James Dean miloval rychlost a vzrušení za volantem. Když si kupoval nové Porsche 550 Spyder, ještě netušil, že se mu brzo stane osudným.

Číst celé

Výrobu Jaguaru XK120 zdržel poválečný nedostatek

První sportovní vůz Jaguaru, který vznikl po druhé světové válce, byl mimořádným úspěchem. Těšil se velkému zájmu ze strany zákazníků, dařilo se mu na závodních tratích a dokonce se zařadil mezi nejrychlejší auta své doby.

Číst celé

Dodge Challenger: Počátek příběhu amerického vyzyvatele

Příchod pony cars pro jednotlivé automobilky znamenal naději na vysoké zisky. S tímto cílem koncern Chrysler zkonstruoval vůz, který se stal nejen prodejně úspěšným, ale i filmovou hvězdou.

Číst celé

Porsche 904 Carrera GTS: První Porsche z „plastu“ ukončilo vývoj pro Formuli 1

Porsche kvůli vývoji závodního vozu 904 Carrera GTS ukončilo projekt Formule 1. Automobilka věřila, že nový vůz třídy GT dokáže prodat i běžným zákazníkům.

Číst celé

Jak Alfa Romeo získala zpět svůj neodolatelný šarm díky 8C Competizione

Exkluzivní Alfa Romeo 8C Competizione pomohla italské automobilce s návratem k tradičním hodnotám a odstartovala celou novou éru.

Číst celé

Historie a typy V8: Automobilový symbol Ameriky pochází z Francie

Vidlicové osmiválce jsou automobilovým symbolem Ameriky, ale stejně jako socha Svobody pochází z Francie.

Číst celé