Lamborghini Diablo GT se prodávalo s nejstylovějším zavazadlem na světě

Originální kufřík pro Lamborghini Diablo GT byl vyrobený z uhlíkových vláken a nesl sériové číslo svého vozu.

Fascinující Lamborghini Diablo GT můžeme popsat jako závodní auto, které nikdy nezávodilo. Lamborghini se inspirovalo speciálními verzemi Diablo SE30 a SE30 Jota a na základě modernizovaného vozu vyvinulo okruhově zaměřenou verzi, která si ale zachovala povolení pro provoz na silnicích. Lamborghini sice bylo při vývoji Diabla GT nekompromisní, protože radikálně snižovalo hmotnost, ale nezapomnělo na alespoň malou praktičnost.

Originálním doplňkem každého vyrobeného exempláře byl speciální kufřík, který měl vlastní schránku pod přední kapotou. Diablo GT prošlo přísnou dietou, jejíž součástí byly panely karoserie a díly interiéru z uhlíkových vláken. Nadbytečné kilogramy byly shozeny i odstraněním pohonu všech kol, který nahradil purističtější pohon zadních kol. Aby kufřík nebyl nevhodný, návrháři jej rovněž vyvinuli z uhlíkových vláken.

Oficiálních informací o všech vlastnostech speciálního karbonového kufříku není mnoho, ale každý kus měl kódový zámek a byl označen sériovým číslem vozu, k němuž byl přiřazen. Pokud po nevšedním kufříku zatoužíte, budete si jej muset koupit s některým z vyrobených kusů, kterých vzniklo pouze 80. Přejeme vám šťastný lov.

Volvo Tundra: Vedení se bálo sériové výroby, tak design vykradli Francouzi

Volvo se na konci osmdesátých let pustilo do odvázaných kreací. Za touto stojí studio Bertone vedené Marcellem Ganidinim. Volvo ovšem pak nesebralo odvahu pustit Tundru do sériové výroby. Co naplat, odvahu nakonec sebral někdo jiný.

Číst celé

Odhalte historii Fordu GT40 Mk.II, který ovládl Le Mans 1966

Ford GT40 Mk.II týmu Shelby American rozdrtil Ferrari ve čtyřiadvacetihodinovém závodě v Le Mans ročníku 1966.

Číst celé

Porsche 918 Spyder: Druhý svatý

Ještě před několika lety byla myšlenka hybridních superaut pasé. Svatá trojice, jíž vytvořilo Ferrari, McLaren a Porsche později ukázala, že tím může vzniknout skvělá technologie. Představujeme vám druhého člena, jímž je Porsche 918 Spyder.

Číst celé

Škoda MB Wankel: Rychlejší, prostornější, ale dražší embéčko

Škodovka v šedesátých letech experimentovala s rotačním motorem, který se mohl dostat pod kapotu legendárního embéčka. Do sériové výroby se nakonec nedostalo z důvodu nedostatku finančních prostředků.

Číst celé

Ferrari F50: Důstojný následník trůnu?

Uřvaný dvanáctiválec z F1, šestistupňový manuál, pohon zadních kol a hmotnost snížená, kam až to šlo. Ferrari F50 bylo čistokrevným supersportem.

Číst celé

Proč Koenigsegg Jesko nepoužívá dvouspojkovou převodovku

Devítirychlostní převodovka se sedmi spojkami v novém Koenigseggu Jesko je úžasným dílem talentovaných švédských inženýrů. Jak nový výkřik technického vývoje Koenigseggu funguje?

Číst celé