Jak se Renault Clio V6 s motorem uprostřed liší od obyčejného sportovního Clia?

Ano, motor Renaultu Clio V6 je uložený uprostřed, ale to je pouhý zlomek toho, co Renault Sport upravil při vytváření nejbláznivějšího Clia v historii.

Renault Clio V6 s motorem uprostřed se na začátku 21. století zapsal do historie sportovních vozů jako nejbláznivější a nejvíce cool počin francouzské automobilky. Ve slavných érách rallye skupiny B bylo normální, že se velmi omezené série homologačních speciálů prodávaly veřejnosti, ale nabídnout hatchback s motorem uprostřed běžným lidem v době, kdy už je kdysi vrcholná skupina vozů rallye pouhou vzpomínkou? Francouzi to udělali, když se inspirovali svým ikonickým Renaultem 5 Turbo.

Harry Metcalfe z Harry’s Garage na YouTube ukázal divákům Clio V6 Phase II a udělal porovnání s obyčejnějším Cliem Trophy, aby zjistil, co všechno se změnilo při přesouvání motoru z přední části vozu do prostoru za sedadla dvoumístného interiéru. Změn se odehrálo opravdu hodně. Čelní sklo je stejné, ale téměř každý panel karoserie byl natažen nebo rozšířen, aby vyhovoval agresivnějšímu postoji. Mřížka chladiče a blatníky jsou širší a celé auto je nižší.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Uvnitř to vypadá jako v obyčejném Cliu, ale Metcalfe říká, že pocit z jízdy je úplně jiný. Podvozek je tužší, převodovka je kratší, zvuk se line do interiéru zezadu a šestiválcové Clio je oproti slabšímu sourozenci výrazně rychlejší. Clio V6 může vypadat jako Clio, ale ve skutečnosti je to pořádně divoké zvíře.

Petrolheadi z Nigérie ukazují, jak vypadá skutečná láska k autům

Jejich auta nemají řadu potřebných dílů, ale i přesto jezdí každým dnem. Automobilová kultura v Africe ukazuje, jak vypadá láska k autům.

Číst celé

Volvo T6 Roadster: Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas

Ne vždy si ve Volvu mysleli, že jejich jediným údělem je zachraňovat lidi a planetu. Vraťte se s námi do roku 2005 a přivítejte Volvo T6 Roadster.

Číst celé

Dlouhá cesta ke Cayenne: Jak postupoval vývoj čtyřmístných Porsche

Čtyřmístná Porsche jsou dnes běžná, ale cesta k prvnímu sériově vyráběnému modelu byla dlouhá a trnitá. Představujeme historii prototypů vozů Porsche pro čtyři pasažéry.

Číst celé

Spyker D12 Peking-To-Paris: Zákazníci říkali, že Super SUV nemůže uspět

Spyker s konceptem D12 Peking-To-Paris předběhl dobu. Luxusní SUV se představilo v době, kdy trh neměl o rychlá SUV zájem, což ho stálo úspěch.

Číst celé

Auto Pólo: Zničená auta a tvrdé pády při zvláštním sportu

Místo koní použili auta a snažili se zasáhnout soupeřův terč basketbalovým míčem. Auto pólo bylo odvázanou motoristickou zábavou počátku minulého století.

Číst celé

Honda S800: Nejrychlejší japonské auto roku 1966 jezdilo 160 km/h

Honda S800 se v roce 1966 stala nejrychlejším sériově vyráběným japonským autem. S nízkou zátěží se uměla rozjet na nejvyšší rychlost lehce přes 160 km/h.

Číst celé