Ferrari představí moderní F40. Nový unikát si objednal neznámý zákazník

Ferrari údajně pracuje na vývoji zakázkové moderní reinkarnace legendární F40. Jedinečný supersport by se měl představit už za pár dnů.

Ferrari F40 je nepochybně nejslavnějším supersportem z Maranella. Enzo Ferrari se na sklonku svého života rozhodl, že se s automobilovým světem rozloučí vozem, který bude moci považovat za „definitivní Ferrari“. Vývoj Ferrari F40 podléhal maximálnímu utajení a o existenci projektu věděli jen zúčastnění inženýři a návrháři.

Legendární Ferrari F40 se oficiálně představilo 21. července 1987 v Maranellu. Už více než 30 let doslova fascinuje všechny nadšence do sportovních a supersportovních vozů. K Ferrari F40 chovají respekt téměř všichni a během dlouhých desetiletí se nenašel nikdo, kdo by se pokusil o znovuzrození nejslavnějšího silničního Ferrari všech dob. Tedy až do dnešních dnů.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

The Supercar Blog zveřejnil spekulaci, že Ferrari v následujících dnech představí jedinečný supersport s modelovým označením SP42, který se inspiruje ikonickým Ferrari F40. Podle nepotvrzených informací má exteriérový design vycházet z křivek F40 a pohonnou jednotkou se má stát dvakrát přeplňovaný 3,9 litrový vidlicový osmiválec z modelu F8 Tributo.

Ferrari není cizí plnit přání nejnáročnějších zákazníků jedinečnými modely. V roce 2018 se představilo Ferrari SP38, které si objednal „jeden z nejoddanějších zákazníků Ferrari“. O několik měsíců později bylo odhaleno Ferrari SP3JC, roadster s motorem V12 založený na F12tdf. Zatím posledním unikátem z Maranella je okruhové Ferrari P80/C, jež se představilo v roce 2019 a čerpalo inspiraci ze závodních Ferrari 330 P3/P4 a Dino 206 S.

Ať už jsou zvěsti o dalším zakázkovém Ferrari pravdivé, nebo ne, odpověď bychom měli znát za pár dnů.

Porsche Cayman S: Řekneme vám, kolik stojí provoz a servis

Zjistili jsme, kolik stojí provoz, údržba a velký servis sportovního kupé Porsche s motorem uprostřed z minulého desetiletí.

Číst celé

Nürburgring – Nordschleife 2020: Průvodce pro začátečníky i zkušené řidiče

Dale Lomas z Bridge To Gantry natočil průvodce, ve kterém se snaží seznámit začátečníky se Zeleným peklem.

Číst celé

Pět předválečných závoďáků, které pravděpodobně neznáte

Pětice závodních aut, v nichž jezdili jen ti nejbláznivější muži na planetě. Kolik z nich znáte?

Číst celé

Eliška Junková: Drobná dáma za volantem bugatky

Nadějně vyhlížející závodní kariéru Elišky Junkové ukončila tragická smrt manžela na Nürburgringu.

Číst celé

Koenig Ferrari Testarossa: Twin-turbo o 1 000 koních a možnost Spideru

Legendární Koenig Specials začali upravovat Ferrari Testarossa krátce po uvedení na trh. S dvojitým přeplňováním vyvinula až 1 000 koní a mohla být i bez střechy.

Číst celé

Ferrari 512 S Modulo: Futuristický koncept z galaxie Pininfarina

Fascinující Ferrari 512 S Modulo bylo posledním futuristickým konceptem Ferrari na podvozku závodního vozu od Pininfariny.

Číst celé