Devil Drivers: Autentický dokument zachycuje krásu předválečných Grand Prix

Dokument Devil Drivers byl digitalizován z 16mm filmu a oživuje autentické záběry z předválečných závodů Grand Prix.

Devil Drivers je předválečný dokumentární film, který byl natočen v roce 1937 a ukazuje fantastické záběry stříbrných šípů v akci na původní dráze Grand Prix Monte Carlo. Kompresorem přeplňovaný Mercedes-Benz W125 předvádí svou mimořádnou rychlost a s výkonem 646 koní se klouže do stran v ulicích Monaka.

Další zastávkou v kalendáři byla severní Afrika s Grand Prix Tripolisu, která byla následována náročným závodem na dlouhém okruhu Nürburgring Nordschleife o délce 22,8 kilometru. Po závodě v Německu se závodníci přesunuli na okruh Donington Park v blízkosti hradu Donington v Anglii. Tento okruh s délkou 4 020 metrů byl výrazně kratší, ale představoval pro řidiče řadu výzev.

Poté se závodění přesunulo do Spojených států amerických, kde se soutěžilo na nezpevněné prašné dráze, kterou následoval slavný závod Indianapolis 500, jehož vítěz získal 100 000 amerických dolarů. Tato částka z konce 30. let může být přepočítána na přibližně 1 750 000 amerických dolarů v dnešní hodnotě.

Film Devil Drivers má necelých 10 minut délky a byl digitalizován z 16mm filmu, takže se na obrazu vyskytují různé vady, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat. V závěru filmu je bohužel několik havárií, z nichž některé pravděpodobně skončily úmrtím závodníků.

Stylová reklama na Audi RS2 Avant byla natočena po 25 letech

Audi RS2 Avant slaví 25. výročí od svého vzniku v zábavné televizní reklamě, která byla natočena až dnes.

Číst celé

Rolls-Royce Sweptail: Nejdražší britské auto všech dob

Na zakázku vyrobený Rolls-Royce Sweptail má odhadovanou hodnotu přes 13 milionů dolarů. To jej dělá nejdražším autem z Velké Británie.

Číst celé

Maserati 250F: Fascinující vítězství na Nürburgringu

Maserati předvedlo při návrhu 250F skvělou práci, ale i přesto s ním dokázal excelovat jeden jediný muž. Juan Manuel Fangio upevnil status legendy fascinujícím vítězstvím na Nürburgringu v roce 1957.

Číst celé

Eunos Cosmo: 3 rotory v diskrétním luxusním balení

Luxusní kupé s wankelovým motorem bylo ukázkou schopností a umění Mazdy. Stalo se historicky prvním autem na světě, které mělo zabudovaný systém GPS.

Číst celé

Hvězdy z Paříže roku 1998. Co se představilo před 20 lety?

Nejžhavější novinky autosalonu v Paříži, které se představily veřejnosti před dvaceti lety. Pamatujete si, když byla tato auta nová?

Číst celé

Lamborghini Zagato Raptor: Nástupce Diabla měl nabídnout 3 auta v 1

Unikátní supersport Lamborghini Zagato Raptor měl být nástupcem populárního Diabla. Speciální karoserie kombinovala tři různá auta v jednom.

Číst celé