Čtveřice Demonů hledá vymítače. Všechny se vydraží na jediné aukci

Dodge Challenger SRT Demon je jako dragster schválený pro silniční provoz. Čtveřice kusů z omezené série bude na prodej v jediné aukci.

Existuje někdo, kdo v dnešní době stále vyrábí auta, ze kterých se vážně tají dech? Ano, jsou to Američané. Zatímco automobilky ve zbytku světa řeší, jak pro silniční provoz zlegalizovat nejnovější modely v rámci přísných emisních norem, ve Spojených státech amerických vyrábějí opravdu dechberoucí auta.

K takovým autům patří i Dodge Challenger SRT Demon, který vznikl už v roce 2017 jako extrémnější verze Challengeru SRT Hellcat. Divize Dodge Street & Racing Technology si dala záležet, aby z Challengeru udělala démonsky rychlé auto, čemuž odpovídá i jeho jméno. Technická řešení, s nimiž je SRT Demon ve sprintu rychlejší než Bugatti Chiron jsme vám představili už dříve.

Schováváte pod matrací statisíce dolarů a toužíte po vlastnictví alespoň jednoho kusu? Dodge omezil výrobu Challengeru SRT Demon na 3 300 kusů, které byly rychle vyprodány, a poslední exemplář opustil výrobní linku před několika měsíci. Vy však máte štěstí, protože v termínu 26. – 29. června 2019 se v americkém Connecticutu koná aukce Barrett-Jackson Northeast 2019, kde se bude prodávat čtveřice téměř nových Demonů.

Všechny čtyři Demony byly vyrobeny v roce 2018 a u všech nechybí příplatková výbava Demon Crate obsahující vybavení pro použití na dragstripu.

Vzácný interiér Demonic Red

Challenger SRT Demon vznikl jako dragster s homologací pro silniční provoz, takže se uvnitř nachází plnohodnotný interiér. Většina vyrobených Demonů byla vybavena černým čalouněním, ale tento konkrétní má příplatkovou kůži v odstínu Demonic Red. Červený interiér, který byl nabízený k pěti různým odstínům laku, je vzácný, protože jej má pouze 245 exemplářů. Černý Demon najel pouhých 13 kilometrů.

Koupíš si mě?

Unikátní šedý

Pokud se vám nelíbí červená kůže, k dispozici je další exemplář pyšnící se exkluzivitou. Demon byl nabízený ve čtrnácti různých barvách laku a odstín Destroyer Grey si objednalo pouze 264 zákazníků. Jedná se o překvapivě malé číslo, protože tmavý vzhled se k nátuře muscle caru opravdu hodí. Šedý Demon je navíc podepsaný jedním ze tří vedoucích inženýrů projektu. Od výroby urazil 547 kilometrů a většinu času je uschovaný v klimatizované garáži.

Koupíš si mě?

Třetí nejčastější volba zákazníků

Zákazníci kupující Challenger SRT Demon měli na výběr ze čtrnácti odstínů laku, mezi nimiž nechyběly ikonické odstíny z historie muscle carů Dodge jako Go Mango nebo Plum Crazy. Ty však patří k těm nejvzácnějším, protože se nejvíce kusů vyrobilo v barvách Redline Red, Billet Silver a Tor Red. Odstín Tor Red má tento kus, který je úplně nový a počítadlo ujetých kilometrů ukazuje továrních 5 mil (8 kilometrů).

Koupíš si mě?

Ten nejvzácnější na konec

Chcete svůj Demon červený, ale požadujete určitou exkluzivitu? Poslední ze čtyř nabízených Demonů je přesně pro vás. Vozů v odstínu Octane Red se totiž ze všech červených vyrobilo nejméně. Prodejce uvádí, že jde o jeden ze 174 vyrobených kusů v tomto odstínu. Jako jediný navíc uvádí i sériové číslo vozu, které je 2 999/3 300. Nájezd? Celých 11 kilometrů.

Koupíš si mě?

Mercedes-Benz T80: Hitlerův Černý pták měl dosáhnout až 750 km/h

Mercedes-Benz T80 vznikl, aby stanovil nový světový rychlostní rekord a pomohl propagandě Třetí říše, ale jeho ambiciózní projekt ukončil začátek 2. světové války.

Číst celé

Editorial: Vrhněte se s námi do roku 2019 na plný plyn

Automobilový průmysl v posledním roce zažil několik velkých zvratů, a přestože jím bylo silně otřeseno, do příštího roku se chystá v plné síle. Stejně jako magazín Temple of Speed.

Číst celé

Američané chtěli vyrobit Veyron už v 50. letech. Proč Argonaut neuspěl?

Americký vizionář se na konci 50. let odhodlal pro výrobu nejlepších aut na světě, ale nakonec jej zradili investoři. Obávali se, že by naštvali Ameriku.

Číst celé

Jablka, která dopadla daleko od automobilového průmyslu

Překrásné stylové výrobky počítačového giganta Apple jsou skvělé. Ovšem jen do okamžiku, kdy po nich začnete chtít opravdovou práci.

Číst celé

Galerie: Reklamy na pestrobarevná BMW

Když se dnes podíváme po ulici, vidíme samá bílá, šedá nebo černá auta. Po barevných autech se nám stýská. A stýská se nám také po starých bavorácích a starých bavoráckých reklamách.

Číst celé

Maserati 125 GT Super: Vzácná motorka s Poseidonovým trojzubcem

Motocykl Maserati 125 GT Super pochází z krátkého období, kdy společnost Maserati vyráběla závodní stroje na jedné stopě.

Číst celé