Callum Vanquish 25: Vylepšená britská legenda konečně vyráží na silnice

S vývojem nové verze Aston Martinu Vanquish pomohl skotský návrhář Ian Callum, který vytvořil originální vůz. Novinka vznikne omezeném počtu 25 kusů.

První exkluzivní vůz nového studia skotského designéra Iana Calluma je připravený na cestu. Callum Vanquish 25, vyvinutý ve spolupráci s R-Reforged, se poprvé představil v roce 2019, ale až nyní je hotový pro sériovou výrobu.

Callum Vanquish 25 vychází z produkčního Aston Martinu Vanquish S, který Callum navrhl pro Aston Martin během svého působení ve společnosti TWR Design. Ian Callum však s produkčním Vanquishem nikdy nebyl zcela spokojený, protože „nová“ verze má více než 350 úprav designu, materiálů a technologií.

Aston Martin Vanquish S se při této evoluci proměnil na ještě pohodlnější cestovní kupé. Po technické stránce se nejvýznamnějších změn dočkal podvozek s pečlivě naladěnými tlumiči Bilstein, tužšími stabilizátory, nižší světlou výškou, širším rozchodem kol a pneumatikami Michelin Pilot Sport na dvacetipalcových kolech.

Pozice za volantem je nižší než v původním Vanquishi a v interiéru se objevil volant s tenčím věncem. Adam Donfrancesco, vedoucí technického oddělení R-Reforged, říká, že ve Vanquishi 25 použili nové řízení s rychlejším převodem a lepší zpětnou vazbou. Prototyp vozu prošel testováním na silnicích a závodních okruzích, při němž najel více než 30 000 kilometrů.

Atmosférický vidlicový dvanáctiválec je „ozdobený“ sacím potrubím z uhlíkových vláken a dosahuje nejvyššího výkonu 588 koní. Callum Vanquish 25 tak vyvine vyšší výkon než originální Vanquish S a může být vybavený manuální, automatickou nebo poloautomatickou převodovkou.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Interiér každého z 25 plánovaných vozů se bude vyrábět kompletně na přání s perfektní kůží Bridge of Weir a speciálním místem pro odnímatelné kapesní hodinky Bremont. K dispozici bude také speciálně navržená sada zavazadel Mulberry.

Základní cena za nový Callum Vanquish 25 se pohybuje okolo 11 milionů korun, v závislosti na nákladech na dárcovské auto. Ano, abyste si mohli pořídit nejnovější limitovaný Vanquish, budete muset poskytnout Vanquish S z let 2001 až 2007 na přestavbu. Výroba začíná v září a první objednávky míří do Evropy a Latinské Ameriky.

Ian Callum se začal věnovat konzultační činnosti v oblasti automobilového designu poté, co opustil Jaguar, kde byl zodpovědný za modely F-Pace, F-Type, I-Pace a další. K nejslavnějším vozům jeho návrhářské kariéry patří Aston Martin Vanquish, Vantage, DB9, Ford Puma a Ford Escort Cosworth.

BMW 118d: Sportování v naftovém hatchbacku?

Pokud chcete hatchback s pohonem zadních kol, už dlouho vám vyhoví jen BMW. Je to jen výstřelek nebo nebo fungující auto?

Číst celé

Jedinečná Ferrari na prodej. Poznejte nejlepší investiční příležitosti

Pět vozů Ferrari, jejichž hodnota v budoucnu s téměř stoprocentní pravděpodobností poroste. Na těchto autech zkrátka neproděláte.

Číst celé

Nejslavnější Shelby GT500 na světě. Jak vznikla novodobá Eleanor?

Hlavní hvězdou filmu Gone in 60 Seconds nebyl Nicolas Cage, ale unikátní Shelby GT500 z roku 1967, který se proslavil jako „Eleanor“.

Číst celé

Eliška Junková: Drobná dáma za volantem bugatky

Nadějně vyhlížející závodní kariéru Elišky Junkové ukončila tragická smrt manžela na Nürburgringu.

Číst celé

Vývoj moderního Bentley 4½-litre „Blower“ odhalil asymetrii originálu z 20. let

Bentley pracuje na vývoji 12 nových exemplářů ikonického typu 4½-litre „Blower“. Výzkum odhalil výrobní nedostatky původního vozu z dvacátých let.

Číst celé

Odhalte historii Fordu GT40 Mk.II, který ovládl Le Mans 1966

Ford GT40 Mk.II týmu Shelby American rozdrtil Ferrari ve čtyřiadvacetihodinovém závodě v Le Mans ročníku 1966.

Číst celé