Callum Vanquish 25: Vylepšená britská legenda konečně vyráží na silnice

S vývojem nové verze Aston Martinu Vanquish pomohl skotský návrhář Ian Callum, který vytvořil originální vůz. Novinka vznikne omezeném počtu 25 kusů.

První exkluzivní vůz nového studia skotského designéra Iana Calluma je připravený na cestu. Callum Vanquish 25, vyvinutý ve spolupráci s R-Reforged, se poprvé představil v roce 2019, ale až nyní je hotový pro sériovou výrobu.

Callum Vanquish 25 vychází z produkčního Aston Martinu Vanquish S, který Callum navrhl pro Aston Martin během svého působení ve společnosti TWR Design. Ian Callum však s produkčním Vanquishem nikdy nebyl zcela spokojený, protože „nová“ verze má více než 350 úprav designu, materiálů a technologií.

Aston Martin Vanquish S se při této evoluci proměnil na ještě pohodlnější cestovní kupé. Po technické stránce se nejvýznamnějších změn dočkal podvozek s pečlivě naladěnými tlumiči Bilstein, tužšími stabilizátory, nižší světlou výškou, širším rozchodem kol a pneumatikami Michelin Pilot Sport na dvacetipalcových kolech.

Pozice za volantem je nižší než v původním Vanquishi a v interiéru se objevil volant s tenčím věncem. Adam Donfrancesco, vedoucí technického oddělení R-Reforged, říká, že ve Vanquishi 25 použili nové řízení s rychlejším převodem a lepší zpětnou vazbou. Prototyp vozu prošel testováním na silnicích a závodních okruzích, při němž najel více než 30 000 kilometrů.

Atmosférický vidlicový dvanáctiválec je „ozdobený“ sacím potrubím z uhlíkových vláken a dosahuje nejvyššího výkonu 588 koní. Callum Vanquish 25 tak vyvine vyšší výkon než originální Vanquish S a může být vybavený manuální, automatickou nebo poloautomatickou převodovkou.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Interiér každého z 25 plánovaných vozů se bude vyrábět kompletně na přání s perfektní kůží Bridge of Weir a speciálním místem pro odnímatelné kapesní hodinky Bremont. K dispozici bude také speciálně navržená sada zavazadel Mulberry.

Základní cena za nový Callum Vanquish 25 se pohybuje okolo 11 milionů korun, v závislosti na nákladech na dárcovské auto. Ano, abyste si mohli pořídit nejnovější limitovaný Vanquish, budete muset poskytnout Vanquish S z let 2001 až 2007 na přestavbu. Výroba začíná v září a první objednávky míří do Evropy a Latinské Ameriky.

Ian Callum se začal věnovat konzultační činnosti v oblasti automobilového designu poté, co opustil Jaguar, kde byl zodpovědný za modely F-Pace, F-Type, I-Pace a další. K nejslavnějším vozům jeho návrhářské kariéry patří Aston Martin Vanquish, Vantage, DB9, Ford Puma a Ford Escort Cosworth.

Citroën RE-2: Experimentální helikoptéra s wankelovým motorem

Citroën neexperimentoval pouze s rotačními automobily, ale pro záchranu společnosti Comotor zkusil vyvinout malý vrtulník s wankelem. Úspěchu projektu nepřálo několik různých faktorů.

Číst celé

Jednoduchý Jeep pomohl vyhrát největší vojenský konflikt v dějinách

Spojenci vyhráli druhou světovou válku nejen použitím atomové bomby a obrovské vojenské mašinerie, která následovala po útoku na námořní základnu Pearl Harbor, ale i svou bohatou technickou vybaveností. Do ní spadal i jednoduchý Jeep, jež později dal vzniknout celé kategorii vozů, se kterými se na silnicích setkáváme dnes a denně.

Číst celé

Fiaty S.61, S.74 a S.76: 4 válce a objem až 28,3 litru

Závodění bylo před první světovou válkou opravdovou chlapskou záležitostí. Důkazem jsou tyto Fiaty s ohromnými čtyřválci.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Kam zmizely komprese?

V běžném případě má koupě ojetého auta jednoduchý postup. Vyberete si, zaplatíte a jedete domu. Jenže takhle svět rotačních motorů nefunguje ve chvíli, kdy chcete, aby vaše RX-8 opravdu za něco stála.

Číst celé

BMW M6 jako vrchol jedné éry mnichovské automobilky

Koupit si BMW M6 s motorem V10 se může zdát jako skvělý nápad, vždyť je to tolikrát oceněný skvost. Na druhou stranu, při provozování M6 na vás mohou čekat mnohá nepřijemná překvapení. Zajeli jsme za Petrem z Lanškrouna, který jednu takovou M6 má a jezdí s ní každý den, abychom zjistili, jak to je.

Číst celé

25 zajímavostí o Corvette, které byste měli znát

Chevrolet vyrábí Corvette od roku 1953 a za tu dobu vzniklo více než jeden a půl milionu exemplářů. To dělá z Corvette jeden z nejpopulárnějších sportovních vozů všech dob.

Číst celé