Ayrton Senna se v roce 1992 zachoval jako hrdina a zachránil život soupeře

V roce 1992 měl Erik Comas během kvalifikace v belgickém Spa hrozivou havárii. Ayrton Senna zastavil, aby mu pomohl z nebezpečí.

Byl to kvalifikační den na okruhu Spa Francorchamps, když pilot Renaultu Erik Comas v rychlosti přesahující 300 kilometrů v hodině narazil do bariéry. Náraz byl tak silný, že okamžitě upadl do bezvědomí, ale nohou pořád stál na plynovém pedálu běžícího motoru, který se roztočil do vysokých otáček.

Prvním jezdcem projíždějícím okolo byl Ayrton Senna ve svém McLarenu MP4/7A. Místo toho, aby projel troskami a pokračoval dál, okamžitě zastavil na kraji dráhy a riskantně se rozběhl ke Comasovi. Okamžitě zhasl motor a zvedl Comasovu hlavu, aby se ujistil, že nebude dále zraněn, a čekal na příjezd lékařů.

Erik Comas věří, že mu Ayrton Senna ten den zachránil život. I když si z ošklivé havárie odnesl zranění, byl schopný se vrátit do světa závodění hned při příštím závodním víkendu. Hrdinský čin Senny upevňuje jeho důležitou pozici v síni slávy motorsportu.

Rosso Corsa: Historie nejslavnější červené barvy v automobilovém průmyslu

Rosso Corsa je nejoblíbenějším odstínem laku u zákazníků Ferrari. Hlavním důvodem je dlouhá tradice v motorsportu.

Číst celé

Vývoj Bugatti Veyron odstartoval skicou motoru W18 na obálce

Ferdinand Piëch toužil po exkluzivním osmnáctiválci, ale neměl pro něj vhodné auto. Přání jeho syna jej inspirovalo ke koupi Bugatti a vývoji Veyronu.

Číst celé

Fotogalerie: Vzácné materiály z vývoje Lamborghini Countach

Prohlédněte si vzácné obrázky mapující vývoj supersportu Lamborghini, který předurčil tvary následujících modelů a zasloužil se o vybudování slavného jména značky.

Číst celé

BMW 118d: Sportování v naftovém hatchbacku?

Pokud chcete hatchback s pohonem zadních kol, už dlouho vám vyhoví jen BMW. Je to jen výstřelek nebo nebo fungující auto?

Číst celé

Američané chtěli vyrobit Veyron už v 50. letech. Proč Argonaut neuspěl?

Americký vizionář se na konci 50. let odhodlal pro výrobu nejlepších aut na světě, ale nakonec jej zradili investoři. Obávali se, že by naštvali Ameriku.

Číst celé

Auto Avio Costruzioni 815: První auto od Enza Ferrariho

Enzo Ferrari se proslavil výrobou rychlých sportovních vozů, ale jen málokdo skutečně zná jeho první vlastní auto. AAC Tipo 815 vzniklo na zvláštní objednávku, aby se zúčastnilo náročného silničního závodu.

Číst celé