Nová auta vhodná pro bankovní loupež

Vybrali jsme šest nových rychlých aut, která mohou být vhodnou volbou bankovních lupičů, aby úspěšně provedli svou práci.

Většina z nás, lépe řečeno asi všichni, to známe z filmů. Malý utajený tým zlodějíčků se chystá na do detailu promyšlenou bankovní loupež, která opět bude v něčem ta nej. Pokud není v plánu únik ukradenou sanitkou či kanalizační sítí, přijdou na scénu rychlá auta sloužící k velkolepému finále. S myšlenkou opravdových profíků jsme tak vybrali několik nových aut, jež velmi snadno poslouží tomuto účelu.

Dodge Charger SRT Hellcat

Nejvýkonnější sedan světa je volbou opravdových drsňáků. V jeho útrobách se ukrývá stejná technika, kterou lze najít i ve zběsilém Challengeru. Vidlicový osmiválec Hellcat o zdvihovém objemu 6,2 litru je přeplňovaný mohutným kompresorem, jehož pomocí dosahuje nejvyššího výkonu 717 metrických koní. Točivý moment 881 newtonmetrů však při úniku roztrhá zadní pneumatiky daleko dříve, než najedete na dálnici a dosáhnete nejvyšší rychlosti téměř 330 kilometrů v hodině. Proč jej doporučujeme? Vejde se do něj pětičlenný tým a jeho kufr pojme několik sportovních tašek s penězi. Zapomenout nesmíme ani na skutečnost, že řvoucí motor s ječícím kompresorem vytvoří show, na níž policejní složky jen tak nezapomenou.

Ford Mustang GT Fastback

Pokud je váš tým nenechavců poněkud menší, lze doporučit světoznámý americký sporťák. Mustang je oblíbenou volbou všech záporáků a ještě lákavější se stává ve své poslední podobě. Během posledních roků vývoje jej inženýři Fordu naučili i skvěle zatáčet, což zjednoduší manévrování při nevyhnutelné honičce s policií. Pod kapotou vrcholného GT je samozřejmě pětilitrový osmiválec o výkonu 450 koní, který putuje na kola zadní nápravy skrze manuální převodovku. Efektivní únik dveřmi napřed je tedy nevyhnutelný.

BMW M5

Tenhle odstavec měl původně patřit dvanáctiválcovému BMW M760Li, kterou si ale v Evropě za chvíli nekoupíte kvůli nové emisní normě Euro 6D. Její místo tedy zaujalo neméně lákavé M5 s dvakrát přeplňovaným motorem 4.4 V8. Technika nepříliš vzdálená supersportům našla nový domov v prémiovém sedanu, který za pomoci 600 koní vystřelí od banky na stovku za 3,4 sekundy a nemá problém ani s pružným zrychlením. Podobně jako Hellcat pojme pět lupičů, avšak díky novému pohonu všech kol lze s M5 unikat bez problému za jakéhokoliv počasí.

Audi SQ7 TDI

Na první pohled se může obrovské Audi zdát jako nemotorný slon v porcelánu, ale opak je pravdou. Mnoho automobilových novinářů jej už po prvním osahání nazvalo nejlepším SUV na trhu. Že může být skvělou volbou i pro bankovní loupež dokazuje obrovská prostornost interiéru, jehož kufr určitě pojme i několik milionů euro či rovnou náklad zlatých cihel. S těžkým drahým kovem si poradí čtyřlitrový osmiválcový turbodiesel, jehož 900 Nm vyvolává naprosto zdrcující dynamiku. A ještě ke všemu prý umí opravdu slušně zatáčet.

Honda Civic Type-R

Rychlé únikové auto pro bandu zlodějíčků nemusí nutně stát více než milion korun. Pokud chcete ze svého lupu odečíst pokud možno co nejmenší náklady na provedení práce, vhodnou volbou může být i současný rychlý hatchback od Hondy. Nejen že má pod kapotou našlápnutý turbem foukaný čtyřválec o 320 koních a 400 Nm, ale na předokolku jezdí až dechberoucím způsobem. Značnou nevýhodou je těžká schopnost splynout s okolím kvůli extravagantnímu designu. Pokud možno, volte černou barvu.

Lokální specialita

Ruku na srdce, nejvhodnější auto pro únik před zákonem nemusí být to nejrychlejší. Na pronásledovatele lze vyzrát i chytrou volbou samotného únikového auta. Takovým autem může být model, který se v lokalitě bankovní loupeže pohybuje ve velkých počtech. V České republice tak lze velmi snadno doporučit Octavii RS. Proč? Vlivem vysoké oblíbenosti je jich všude plno a při volbě vhodné barvy (ano, máme na mysli Meteor Grey) velmi snadno splyne s okolním provozem. Vyzrajte na policii a odvezte svůj lup chytře a bezpečně. Obrovský kufr kombíku pojme opravdu hodně. Když se podíváme do zahraničí, vždy volte auto, jenž je oblíbené mezi místními a zároveň je rychlejší, než většina vozového parku místních strážců zákona.

Tento článek není podněcováním k bankovní loupeži. I když, viděli jste kolik dneska stojí některá auta?

Život s Mazdou RX-8: S tuningem vstříc zlepšení

Mám pocit, že si wankelová Mazda užívá moje trápení. Rozhodně mě ale nedonutí, abych to s ní vzdal.

Číst celé

Lamborghini LM002: Nepřijato do vojenské služby

Lamborghini postupně odhaluje světu své nové luxusní SUV, které se stane nástupcem mastodonta jménem LM002, jenž byl prvním sériově vyráběným offroadem ze Sant‘ Agaty Bolognese.

Číst celé

Nissan GT-R Liberty Walk: 890 koní a bōsōzoku

Japonská historie v moderní podobě s obrovskou porcí výkonu pod kapotou. Může tohle být vůbec špatné?

Číst celé

Youngtimer na obzoru: Audi R8 4.2 s manuálem

Tento článek bychom vlastně vůbec neměli vydat. Jakmile si totiž kultura automobilových nadšenců všimne zajímavého auta a udělá z něj legendu – nebo alespoň kult či youngtimera -, ceny začnou šplhat.

Číst celé

Bizzarrini Manta: „Přistupte blíže! Fascinující dílo nové karosárny je tady!“

Jedinečný prototyp Bizzarrini Manta vznikl, aby Giorgietto Giugiaro mohl prezentovat vlastní designové studio. Postupem let se vůz ztratil, ale nyní už zase získává prestižní ocenění.

Číst celé

Praga Dragon EVO 125 ccm: Jak se řídí závodní motokára

Ultimátní řidičský stroj, který vám za zlomek ceny přinese zážitky, které nezískáte ani v supersportu. Tohle je prostě nejlepší věc, jakou může normální smrtelník řídit!

Číst celé