Nissan vzdává hold GT-R v ulicích Hong Kongu

Video bez dialogů představuje nejlepší vozy GT-R za poslední tři desetiletí.

Reklamy jsou důležitou součástí automobilového průmyslu. Bohužel jen některé z moderních počinů filmařů dokáží probudit opravdovou nostalgii. Jedním z takových skvělých děl je letošní propagační video natočené Nissanem, v němž ukazuje nejlepší výsledky práce svých inženýrů.

Sportovní kupé Skyline GT-R, v poslední generaci jen GT-R, se do historie japonské automobilky zapsalo tučným písmem. I v dnešních dnech cenově dostupný vůz vždy dokázal potrápit výkonnější a dražší konkurenci, čímž se zaryl do srdcí mnoha automobilových nadšenců.

Nissan se rozhodl vzdát svému uměleckému dílu hold a natočit Skyline GT-R generací R32, R33 a R34 po boku nejnovějšího Nissanu GT-R. Ačkoliv by se nám více líbily záběry z domácího Japonska, i v ulicích Hong Kongu vypadají GT-R skvěle. Zvláště, když se jedná o Nismo 400R či Skyline GT-R V-Spec II Nür.

Nissan GT-R Liberty Walk: 890 koní a bōsōzoku

Japonská historie v moderní podobě s obrovskou porcí výkonu pod kapotou. Může tohle být vůbec špatné?

Číst celé

Je vaše auto určitě vaše?

Tesla vás má v hrsti, ikdyž jste od ní za své peníze koupili celé jedno jejich auto. Je to fér?

Číst celé

Bugatti Type 35: Historie nejúspěšnějšího závodního Bugatti všech dob

Legendární Bugatti Type 35 získalo více než tisíc závodních úspěchů v soutěžích Grand Prix a závodech na dlouhé vzdálenosti.

Číst celé

Umění rychlosti: Poznejte karbonové šasi Aston Martinu One-77

Aston Martin One-77 je jedním z nejlepších superaut, která jsme dosud viděli, ale jeho karbonové šasi pod hliníkovou kůží je mnohem působivější.

Číst celé

Ford GTX1: Víte, že se GT vyrábělo i bez střechy?

Ford GTX1 byl představený na tuningové výstavě SEMA v roce 2005, aby se stal otevřenou verzí amerického supersportu. Vyrobilo se jej přibližně 100 exemplářů, což z něj dělá nevšední auto.

Číst celé

Jednoduchý Jeep pomohl vyhrát největší vojenský konflikt v dějinách

Spojenci vyhráli druhou světovou válku nejen použitím atomové bomby a obrovské vojenské mašinerie, která následovala po útoku na námořní základnu Pearl Harbor, ale i svou bohatou technickou vybaveností. Do ní spadal i jednoduchý Jeep, jež později dal vzniknout celé kategorii vozů, se kterými se na silnicích setkáváme dnes a denně.

Číst celé