Nissan vzdává hold GT-R v ulicích Hong Kongu

Video bez dialogů představuje nejlepší vozy GT-R za poslední tři desetiletí.

Reklamy jsou důležitou součástí automobilového průmyslu. Bohužel jen některé z moderních počinů filmařů dokáží probudit opravdovou nostalgii. Jedním z takových skvělých děl je letošní propagační video natočené Nissanem, v němž ukazuje nejlepší výsledky práce svých inženýrů.

Sportovní kupé Skyline GT-R, v poslední generaci jen GT-R, se do historie japonské automobilky zapsalo tučným písmem. I v dnešních dnech cenově dostupný vůz vždy dokázal potrápit výkonnější a dražší konkurenci, čímž se zaryl do srdcí mnoha automobilových nadšenců.

Nissan se rozhodl vzdát svému uměleckému dílu hold a natočit Skyline GT-R generací R32, R33 a R34 po boku nejnovějšího Nissanu GT-R. Ačkoliv by se nám více líbily záběry z domácího Japonska, i v ulicích Hong Kongu vypadají GT-R skvěle. Zvláště, když se jedná o Nismo 400R či Skyline GT-R V-Spec II Nür.

Fiaty S.61, S.74 a S.76: 4 válce a objem až 28,3 litru

Závodění bylo před první světovou válkou opravdovou chlapskou záležitostí. Důkazem jsou tyto Fiaty s ohromnými čtyřválci.

Číst celé

Vittorio Jano: Italský Colin Chapman, který konstruoval jen vítězná auta

Vittorio Jano byl jedním z nejvýznamnějších automobilových inženýrů všech dob, který byl najímán na konstrukci vítězných závodních vozů a nejvíce byl spojen s Alfou Romeo.

Číst celé

Mazda MX-5 NA: Za jednoduchým sporťákem stál novinář

Jen výjimečně se stane, automobilky poslechnou rady a názory motoristických novinářů. Mazda to však v minulosti udělala a na svět přišel jeden z nejlepších sportovních vozů všech dob. Znáte jeho příběh?

Číst celé

Subaru Justy II: Jak se žije s nejlevnější čtyřkolkou na trhu?

Tohle auto jsme si nepůjčili, ale koupili. Jaký byl rok se Subaru Justy 2. generace?

Číst celé

Vývoj Bugatti Veyron odstartoval skicou motoru W18 na obálce

Ferdinand Piëch toužil po exkluzivním osmnáctiválci, ale neměl pro něj vhodné auto. Přání jeho syna jej inspirovalo ke koupi Bugatti a vývoji Veyronu.

Číst celé

Rodokmen motorů Volkswagen VR

Nezvykle navržené motory byly tím nejlepším, co Volkswagen v minulých dobách nabízel ve svých vozech.

Číst celé