LEGENDY – Motoristická slavnost už tento víkend

Je ostuda, že jako zakladatel Temple of Speed jsem byl loni na Legendách poprvé. Je ale jisté, že žádný další ročník už si ujít nenechám a stejně tak byste jej neměli vynechat ani vy.

Stejně jako téměř všechny předchozí , se bude i letošní ročník největší motoristické slavnosti Legendy odehrávat v rozlehlém areálu pražského výstaviště v Holešovicích a stejně jako všechny předchozí eventy, bude i ten letošní velmi speciální.  Na své si přijdou snad všichni lidé napříč různými zájmovými spektry v motorismu. Od motorek, přes závodní speciály, luxusní vozy GT, supersporty až po youngtimery.

Pokud jste tak ještě neučinili, zaškrtněte si v diáři víkend 27. – 28.5 červenou barvou, protože slovo “slavnost” v názvu akce jakoby za ty roky dostávala čím dál tím větší smysl.

Kdy jindy takto láskyplně, intenzivně a explicitně oslavovat automobilismus a motorsport, než v časech, kdy jsme svědky šíření extrémně nebezpečných, fanatických a smysl postrádajících postojů takových spolků, jako je Last Generation (Letzte Generation) a jim podobných…

 

Jedno je jisté. Na Legendách pro tato individua prostor nebude. Pojďme si tuto jedinečnou kulturní událost vychutnat nejlépe, jak jen to lze. Pan Lubor Kos obětuje každoročně organizaci Legend extrémní množství času a energie. Proto je u nás v Temple of Speed považován za jednoho z těch vzácných lidí, kteří chtějí dnešní mladé generaci i celé společnosti předávat něco opravdu nadčasového.

Vemte si něco hezkého na sebe, s sebou lásku k autům, dobrou náladu a dobré mravy a uvidíme se v Praze…

Podrobný program a další důležité informace najdete na webu legendy.cz

 

Zpětné kamery místo zrcátek: Jak se jezdí s revoluční technologií?

Audi e-tron zaujalo revolučním systémem zpětných kamer místo klasických zrcátek. Vyzkoušeli jsme, jak se s revoluční technologií jezdí.

Číst celé

Rozhovor s Alešem Tillem: Českým mladým talentem ve světě virtuálních závodů

V československé komunitě milovníků herního simulátoru Gran Turismo je ani ne dva roky, nemá řidičák a studuje. Přesto je jedním z nejtalentovanějších jezdců s obrovským citem pro řízení. Vyzpovídali jsme nejrychlejšího borce závodního klubu GT Bros, působícího na virtuálním závodišti Gran Turismo Sport.

Číst celé

BMW 118d: Sportování v naftovém hatchbacku?

Pokud chcete hatchback s pohonem zadních kol, už dlouho vám vyhoví jen BMW. Je to jen výstřelek nebo nebo fungující auto?

Číst celé

Za volantem Mazdy RX-7 FC3S. Sen s ještě lepším probuzením!

Když jsme dostali nabídku na setkání s RX-7 FC3S, zajímalo nás jen to, že je pojízdná. Skvělé to ale nebylo jen proto, že jsme se v ní konečně svezli.

Číst celé

Porsche 911 Carrera RS 2.7: Drahý homologační speciál s ducktailem

První nositel ikonického zadního spoileru byl vysoce žádaný již při svém představení. Porsche využilo situace a napakovalo si kapsy.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Kam zmizely komprese?

V běžném případě má koupě ojetého auta jednoduchý postup. Vyberete si, zaplatíte a jedete domu. Jenže takhle svět rotačních motorů nefunguje ve chvíli, kdy chcete, aby vaše RX-8 opravdu za něco stála.

Číst celé