LEGENDY – Motoristická slavnost už tento víkend

Je ostuda, že jako zakladatel Temple of Speed jsem byl loni na Legendách poprvé. Je ale jisté, že žádný další ročník už si ujít nenechám a stejně tak byste jej neměli vynechat ani vy.

Stejně jako téměř všechny předchozí , se bude i letošní ročník největší motoristické slavnosti Legendy odehrávat v rozlehlém areálu pražského výstaviště v Holešovicích a stejně jako všechny předchozí eventy, bude i ten letošní velmi speciální.  Na své si přijdou snad všichni lidé napříč různými zájmovými spektry v motorismu. Od motorek, přes závodní speciály, luxusní vozy GT, supersporty až po youngtimery.

Pokud jste tak ještě neučinili, zaškrtněte si v diáři víkend 27. – 28.5 červenou barvou, protože slovo “slavnost” v názvu akce jakoby za ty roky dostávala čím dál tím větší smysl.

Kdy jindy takto láskyplně, intenzivně a explicitně oslavovat automobilismus a motorsport, než v časech, kdy jsme svědky šíření extrémně nebezpečných, fanatických a smysl postrádajících postojů takových spolků, jako je Last Generation (Letzte Generation) a jim podobných…

 

Jedno je jisté. Na Legendách pro tato individua prostor nebude. Pojďme si tuto jedinečnou kulturní událost vychutnat nejlépe, jak jen to lze. Pan Lubor Kos obětuje každoročně organizaci Legend extrémní množství času a energie. Proto je u nás v Temple of Speed považován za jednoho z těch vzácných lidí, kteří chtějí dnešní mladé generaci i celé společnosti předávat něco opravdu nadčasového.

Vemte si něco hezkého na sebe, s sebou lásku k autům, dobrou náladu a dobré mravy a uvidíme se v Praze…

Podrobný program a další důležité informace najdete na webu legendy.cz

 

Maserati oslavuje 70. výročí vozu A6G 2000, modelu pojmenovaného na počest Alfieriho Maseratiho

V roce 1951 se Maserati A6G 2000 stalo modelem, který oslavoval spoluzakladatele značky, automobilového závodníka a konstruktéra Alfieriho Maseratiho.

Číst celé

Aston Martin DB6: Následovník DB5 z Newport Pagnell

Ikonický Aston Martin DB5 byl zdařilým luxusním grand tourerem. Vedení značky se tedy rozhodlo, že by měl být následovník jen jeho vylepšenou verzí.

Číst celé

Americká automobilová kultura 50. let: Počátek muscle cars, hot rodů a tuningu

Padesátá léta minulého století byla obdobím poválečné svobody. Americký automobilový průmysl začal rapidně vzkvétat a zrodila se odvětví, která existují dodnes.

Číst celé

Citroën DS: Francouzská Bohyně, která předběhla dobu o 20 let

Citroën DS je jedním z nejlepších, nejslavnějších a nejdůležitějších aut v historii automobilového průmyslu. Obrovský úspěch tohoto luxusního Citroënu odstartoval jen několik vteřin po oficiálním představení veřejnosti.

Číst celé

Zachránci před bankrotem. Vznik těchto 3 aut byl důležitý

Trojice vozů, které pomohly automobilkám v úspěšném boji s finančními problémy. Jaké modely zachránily Aston Martin, Lamborghini a Porsche?

Číst celé

Porsche 928 chtělo zastínit ikonickou 911

Původně mělo být nástupcem 911, ale jiná filosofie modelu předurčila, že to nebude mít jednoduché. Z jakých důvodů Porsche 928 nakonec opustilo výrobu?

Číst celé