Hyundai překvapuje: Vyvíjí sportovní vůz s motorem uprostřed!

Sportovní Hyundai s motorem uprostřed bude vycházet ze závodního konceptu RM19.

Hyundai v roce 2014 představil koncept Veloster Midship s motorem uprostřed, který byl o rok později následován upravenou verzí RM15 s velkým úbytkem hmotnosti. Jihokorejská značka se nezastavila a na letošním autosalonu v Los Angeles představila novou verzi RM19.

Úsilí inženýrů není zbytečné, protože veškerý čas a peníze investované do ambiciózního projektu najdou využití už za několik let. Hyundai se rozhodl, že vyvine a uvede na trh sportovní vůz s motorem uprostřed! Tiskový mluvčí společnosti v rozhovoru pro magazín Car and Driver řekl, že vedoucí vývoje Albert Biermann nedělá koncepty jen tak.

Silniční model zůstane věrný konceptu RM19, který vychází z Velosteru, ale nebude mít šílené aerodynamické prvky a bláznivě rozšířené blatníky. Koncept s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 390 koní, který je přizpůsoben závodní specifikaci TCR, posílá sílu motoru na zadní kola skrze šestistupňové sekvenční převodovky.

O vývoji nového sportovního vozu Hyundai s motorem uprostřed zatím moc nevíme, ale podle oficiálních informací se můžeme začít těšit. Hyundai se v poslední době opravdu snaží, a když si něco vezme do hlavy, tak to dotáhne do konce. Nejvhodnějším příkladem může být skvělý Hyundai i30 Fastback N Performance.

Život a doba legendární Tatry 603

Historie legendárního automobilu Tatra 603 je značně rozsáhlá a podrobná a není tedy úplně snadné vytvořit o této československé automobilové ikoně stručnější, ale zároveň atraktivní článek, aniž by člověk vynechal něco důležitého z opravdu pestré genealogie.

Číst celé

Amati: Luxusní divize Mazdy pro Ameriku skončila obrovským zklamáním

Japonská značka Amati je zapomenutou luxusní divizí Mazdy pro severoamerický trh, kterou automobilka musela zrušit a nikdy poté se o ní už nezmínila.

Číst celé

Subaru e-Boxer: Vše, co potřebujete vědět o hybridním boxeru

Subaru e-Boxer je první hybridní pohon automobilky Subaru. Představíme vám jeho konstrukci, funkci a rozdílnost jízdních vlastností oproti běžným modelům.

Číst celé

Honda Civic 4WD Shuttle: Podivný inovátor s pohonem jako v Porsche 959

Honda Civic 4WD Shuttle byla ošklivým praktickým autem, ale byla vybavena technologií, kterou běžně měla pouze výrazně dražší výkonná auta.

Číst celé

Ford Mustang mohl být první běžnou čtyřkolkou

Legendární americký sporťák s pohonem všech kol? Ano, i to byla myšlenka lidí z Fordu v době, kdy Mustang zažíval boom.

Číst celé

Dan Gurney vyrazil proti nezdolným Jaguarům s Impalou. Rychle mu to zakázali

Stane se jen těžko, aby impala v divočině předstihla jaguára. Při automobilovém závodění v šedesátých letech se ale něco podobného vážně stalo.

Číst celé