Hyundai překvapuje: Vyvíjí sportovní vůz s motorem uprostřed!

Sportovní Hyundai s motorem uprostřed bude vycházet ze závodního konceptu RM19.

Hyundai v roce 2014 představil koncept Veloster Midship s motorem uprostřed, který byl o rok později následován upravenou verzí RM15 s velkým úbytkem hmotnosti. Jihokorejská značka se nezastavila a na letošním autosalonu v Los Angeles představila novou verzi RM19.

Úsilí inženýrů není zbytečné, protože veškerý čas a peníze investované do ambiciózního projektu najdou využití už za několik let. Hyundai se rozhodl, že vyvine a uvede na trh sportovní vůz s motorem uprostřed! Tiskový mluvčí společnosti v rozhovoru pro magazín Car and Driver řekl, že vedoucí vývoje Albert Biermann nedělá koncepty jen tak.

Silniční model zůstane věrný konceptu RM19, který vychází z Velosteru, ale nebude mít šílené aerodynamické prvky a bláznivě rozšířené blatníky. Koncept s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 390 koní, který je přizpůsoben závodní specifikaci TCR, posílá sílu motoru na zadní kola skrze šestistupňové sekvenční převodovky.

O vývoji nového sportovního vozu Hyundai s motorem uprostřed zatím moc nevíme, ale podle oficiálních informací se můžeme začít těšit. Hyundai se v poslední době opravdu snaží, a když si něco vezme do hlavy, tak to dotáhne do konce. Nejvhodnějším příkladem může být skvělý Hyundai i30 Fastback N Performance.

Život s Mazdou RX-8: Nemilé překvapení

Každá projížďka v mé RX-8 přináší mnoho skvělých momentů a zážitků, ale vypilované nezvyklé kupé umí občas i pěkně potrápit. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Číst celé

Maserati oslavuje 70. výročí vozu A6G 2000, modelu pojmenovaného na počest Alfieriho Maseratiho

V roce 1951 se Maserati A6G 2000 stalo modelem, který oslavoval spoluzakladatele značky, automobilového závodníka a konstruktéra Alfieriho Maseratiho.

Číst celé

Subaru SVX: Příběh luxusního kupé, které se narodilo do špatné doby

Subaru SVX zaujalo elegantním aerodynamickým designem, silným šestiválcovým boxerem pod kapotou a skvělým komfortem. V současnosti má duchovního nástupce, který vsadil na odlišnou filozofii a uspěl.

Číst celé

Porsche 918 Spyder: Druhý svatý

Ještě před několika lety byla myšlenka hybridních superaut pasé. Svatá trojice, jíž vytvořilo Ferrari, McLaren a Porsche později ukázala, že tím může vzniknout skvělá technologie. Představujeme vám druhého člena, jímž je Porsche 918 Spyder.

Číst celé

Plazící se lowridery oslavovaly svobodu a zviditelňovaly menšinu

Stylová nepřehlédnutelná auta, která jsou doplněna hip hopem nesoucím se z výkonných audiosoustav. Lowridery vznikly v hispánské menšině, aby její členové mohli sdílet svou svobodu a upozornit americké obyvatelstvo voláním “jsme tady!”. Z jednoduché myšlenky se postupem let stal jeden z nejlépe vypadajících tuningových směrů na poli amerických aut.

Číst celé

Ferves Ranger: Miniaturní off-road od Ferrariho pro italské zemědělce

Ferves Ranger vyvinul Carlo Ferrari za použití dílů z lidových Fiatů 500 a 600.

Číst celé