Zapomeňte na západní auta v Československu. Londýn byl v 80. letech plný superaut

Československo bylo v 80. letech domovem špatných aut, mezi nimiž se občas objevily západní bouráky. V tom samém čase byly ulice Londýna nabyté exkluzivními superauty.

Monako je nejluxusnější evropskou destinací, ale když toužíte vidět ty nejexkluzivnější supersporty, vyrazíte do Londýna. Většina automobilových nadšenců, fotografů a youtuberů už dlouhá léta vyráží do londýnských ulic a vyhledávají unikátní auta místních i zahraničních milionářů a miliardářů. Nejvíce superdrahých aut se v ulicích hlavního města Velké Británie každoročně objevuje na začátku letních prázdnin, když do Evropy přijíždí extrémně bohatí šejkové ze zemí Blízkého východu.

V Londýně není problém vidět ty nejúžasnější moderní i historická auta, ale tento jev je překvapivě starší než si možná myslíte. Londýnské ulice byly plné sportovních, supersportovních a luxusních aut už v dobách, kdy se v Československu stále mluvilo o Škodě 110 R jako o „českém porsche“ a nová Škoda Rapid 136 byla naším nejsportovnějším autem na trhu. V těchto dobách, kdy se Čechoslováci otáčeli a jakýmkoliv západním autem, byly italské supersporty častými auty v londýnských ulicích.

Už v 80. letech se v Londýně objevovaly první exkluzivní auta s arabskými registračními značkami a bylo na co koukat. Autentickou fotogalerii si můžete prohlédnout pod tímto článkem. Vyjma fotografií z ulic uvidíte i showroom a servisní zázemí autorizovaného prodejce Ferrari Maranello Concessionaires Ltd.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Nissan Skyline GT-R R34: Kult stvořený filmem a virtuální realitou

Málokteré auto se do srdce benzínových nadšenců zarylo takovou silou, jako Skyline GT-R R34. V České republice jsme jej poznali hlavně díky počítačovým hrám a filmové sérii Rychle a zběsile. Někdo jej zatracuje právě z těchto důvodů, ale dělá ho to špatným? Rozhodně ne.

Číst celé

Porsche 904 Carrera GTS: První Porsche z „plastu“ ukončilo vývoj pro Formuli 1

Porsche kvůli vývoji závodního vozu 904 Carrera GTS ukončilo projekt Formule 1. Automobilka věřila, že nový vůz třídy GT dokáže prodat i běžným zákazníkům.

Číst celé

Auto roku podle Honzy

Soudy petrolheada založené na selských datech a referencích ostatních. Hledám hodnotné nabídky z nových aut, která mi nejvíce utkvěly v hlavě. Dal sem si hranici 200 koní, takže na nominaci nedosáhl Duster.

Číst celé

Lincoln Indianapolis: Elegantní koncept se málem nedochoval. Zachvátil ho požár

Prototyp Lincoln Indianapolis vznikl, aby upevnil vztahy mezi americkými automobilkami a italskými karosárnami. V šedesátých letech bohužel téměř shořel, ale nyní zase existuje a znovu září.

Číst celé

Ferrari Dino bylo pomníkem zesnulého syna

Malé Ferrari, které v posledních letech zažívá boom mezi sběrateli. Jeho vznik je bohužel doprovázen hořkou pachutí ztráty milovaného syna.

Číst celé

10 zajímavostí o Rolls-Royce, které možná neznáte

Zjistěte, kolik hodin se vyrábí jeden Rolls-Royce a co se dělá s vadnými vozy, které neprojdou zkouškou těsnosti.

Číst celé