Zapomeňte na západní auta v Československu. Londýn byl v 80. letech plný superaut

Československo bylo v 80. letech domovem špatných aut, mezi nimiž se občas objevily západní bouráky. V tom samém čase byly ulice Londýna nabyté exkluzivními superauty.

Monako je nejluxusnější evropskou destinací, ale když toužíte vidět ty nejexkluzivnější supersporty, vyrazíte do Londýna. Většina automobilových nadšenců, fotografů a youtuberů už dlouhá léta vyráží do londýnských ulic a vyhledávají unikátní auta místních i zahraničních milionářů a miliardářů. Nejvíce superdrahých aut se v ulicích hlavního města Velké Británie každoročně objevuje na začátku letních prázdnin, když do Evropy přijíždí extrémně bohatí šejkové ze zemí Blízkého východu.

V Londýně není problém vidět ty nejúžasnější moderní i historická auta, ale tento jev je překvapivě starší než si možná myslíte. Londýnské ulice byly plné sportovních, supersportovních a luxusních aut už v dobách, kdy se v Československu stále mluvilo o Škodě 110 R jako o „českém porsche“ a nová Škoda Rapid 136 byla naším nejsportovnějším autem na trhu. V těchto dobách, kdy se Čechoslováci otáčeli a jakýmkoliv západním autem, byly italské supersporty častými auty v londýnských ulicích.

Už v 80. letech se v Londýně objevovaly první exkluzivní auta s arabskými registračními značkami a bylo na co koukat. Autentickou fotogalerii si můžete prohlédnout pod tímto článkem. Vyjma fotografií z ulic uvidíte i showroom a servisní zázemí autorizovaného prodejce Ferrari Maranello Concessionaires Ltd.

Prohlížet modely na Svět-autíček.cz

Katovna: Svými rozměry je to superrychlý obchoďák

Třetí Katovna v pořadí hodnotí nejen rychlé varianty běžně dostupných aut, ale i jednu žhavou sportovní novinku.

Číst celé

Nitrous Oxide System je efektivní berlička

Nejméně používaný způsob přeplňování se stal známý hlavně kvůli hrám Need For Speed a filmové sérii Rychle a zběsile. Jednoduchý způsob zvýšení výkonu má bohužel mnoho nevýhod.

Číst celé

Okruhové poprvé, aneb jak na první trackday

Přemýšlíte o tom, co potřebujete vědět k první návštěvě okruhu? Pomůžeme vám.

Číst celé

Cizeta V16T byla prvním šestnáctiválcovým supersportem

Z možné podoby připravovaného Lamborghini Diablo se stal malosériový supersport nesoucí design z pera Marcella Gandiniho a složitý motor, ale díru do světa neudělal.

Číst celé

Smutný osud Mustangu Mach 1, který sloužil u japonské policie

Zapomenutý služební vůz policie z prefektury Tochigi odhaluje skrytý příběh oficiálně dovezených Mustangů do Japonska.

Číst celé

Hledáme naší bývalou Hondu Civic, pomozte nám ji najít

První auta v nás probouzí spoustu vzpomínek a taky touhu je mít zpátky, když přemýšlíme o nákupu druhého vozu na běžné ježdění.

Číst celé