Lukáš Volšický | 6 minut čtení

BMW Z4 sDrive30i: Čtyřválec má zajímavou výhodu a spotřeba to není

Čtyři válce stačí, když turbo tlačí. Starý vtip, který ožívá pod kapotou BMW Z4 sDrive30i. Nový roadster z nabídky BMW si můžete koupit s nadupaným šestiválcem, ale čtyřválec má výhodu, která by vás nejprve nenapadla. Co se v něm skrývá?

Číst celé
Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

Poprvé za volantem: BMW 320d xDrive

Oblíbená trojka přichází na trh v sedmé generaci a prý umí nabídnout zajímavý řidičský zážitek. Už po prvním svezení můžu říct, že BMW nelže.

Číst celé
Lukáš Volšický | 6 minut čtení

BMW X4 M40d: První crossover, který mě vážně baví

BMW X4 zvenku vypadá jako stylový módní doplněk podle posledních trendů, ale v nejsilnější dieselové specifikaci M40d umí být až nečekaně zábavné. Natolik zábavné, že mu dokážete odpustit oněch několik vad na kráse.

Číst celé
Lukáš Volšický | 5 minut čtení

BMW M2 Competition: 24 hodin se zdivočelou dvojkou

Dostal jsem příležitost, abych si na čtyřiadvacet hodin vyzkoušel BMW M2 Competition, neboli výrazně přepracovanou verzi původní M2. Jaký závěr jsem si z tohohle zážitku odnesl?

Číst celé
Lukáš Volšický | 3 minuty čtení

BMW M3 GTR Straßenversion: Závodní M3 pro každý den nikdy nevyjela

Coupe Sport Leichtbau nebylo nejlepší silniční verzí BMW M3 E46. BMW v roce 2002 vyrobilo několik kusů GTR Straßenversion, které se i přes homologaci pro běžný provoz nikdy nedostaly na silnici.

Číst celé
Lukáš Volšický | 8 minut čtení

BMW X5 M50d: Místo faceliftu nová generace. Ale podařila se?

Motorizace M50d je v nabídce čtvrté generace BMW X5 tou nejzajímavější volbou, i přestože zatím neexistuje vrcholná verze X5 M. Jenže budeme jí vážně potřebovat, když nejsilnější diesel nabídky kombinuje bláznivou dynamiku s přijatelnými provozními náklady?

Číst celé
Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

Poprvé za volantem: BMW Z4 M40i

BMW Z4 zahodilo odhodlání hrát si na grand tourer a vrátilo řadu Z zpět k čistě sportovním hrátkám. Tohle bylo správné rozhodnutí, protože je vážně skvělé!

Číst celé
Lukáš Volšický | 5 minut čtení

Sedm povedených aut, která vznikla ve správný čas

Vybrali jsme sedm skvělých aut, která byla uvedena na trh v nejlepší možný čas. Vzhledem k jejich vlastnostem není divu, že se staly okamžitými prodejními trháky.

Číst celé
Lukáš Volšický | 4 minuty čtení

BMW 700: Malý model zachránil BMW před bankrotem a odstartoval novou éru

BMW se v druhé polovině padesátých let ocitlo na pokraji bankrotu, z něhož mu už na začátku šedesátých let pomohl lidově zacílený dvoudveřový model s motorem umístěným vzadu. BMW 700 stálo na začátku nové úspěšné budoucnosti značky.

Číst celé
Lukáš Volšický | 3 minuty čtení

Kontroverzní Z3 M Coupe vznikalo tajně. BMW si ho nepřálo

Dnes je BMW Z3 M Coupe považované za vzácnou podivuhodnost, ale chybělo jen málo k tomu, aby vůbec nevzniklo. Za jeho existenci můžeme poděkovat spiknutým inženýrům.

Číst celé