Tajemný kupec získal výrobu Astonu Vanquish za 586 milionů

Nový majitel práv získal vše od plánů až po potřebné vybavení.

Aston Martin za svou historii vyrobil nespočet překrásných aut, k nimž se řadí i nové modely jako DBS Superleggera či DB11. Zapomenout nesmíme ani na podařenou poslední generaci luxusního grand toureru Vanquish, který britská značka přestala vyrábět před několika měsíci.

Automobilka během letošního října vstoupila na veřejný trh, přičemž krátce předtím navnadila investory několikasetstránkovým dokumentem, v němž byly uvedené citlivé interní informace. Kromě nespočtu zajímavostí se mohli zájemci o vlastnictví kousíčku úspěšné firmy dozvědět i o 20 milionech liber, tedy přibližně 586 milionech korun, jež zaplatil neznámý kupec.

Ten od Astonu Martin odkoupil veškeré plány a potřebné vybavení pro výrobu nedávného modelu Vanquish. Součástí velkého obchodu byly i služby dceřiné společnosti Aston Martin Consulting, nabízející poradenství specializovaným úpravcům, po dobu 18 měsíců.

Kdo se stal novým majitelem práv na montáž luxusního GT však továrna tají. Různé spekulace hovoří o některé z velkých tuningových společností, k nimž patří například Mansory či Ares Design.

Temple of Speed vstupuje do nové sezóny

Ohlédnutí za minulostí a náhled do budoucnosti magazínu nasáklého závodním benzínem.

Číst celé

Ferrari 166 MM: Vítěz Le Mans řídil 23 hodin v kuse

První produkčním modelem Ferrari byl úspěšný závodní vůz, který značce přinesl historicky první vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Ovšem, nebylo to jednoduché.

Číst celé

Dvojice Aventadorů se prohání v italských kopcích

I Lamborghini natáčí reklamní spoty svých supersportů.

Číst celé

BMW M3 E92: Osmiválcová atmosféra na vlastní kůži

Osmiválec v BMW M3 se krátce po uvedení mnoha lidem nelíbil, jenže byl až dokonalou volbou, jak posunout už tak skvělé auto o hodně dál.

Číst celé

Karosárna Bertone byla továrnou na dokonalost

Je těžké uvěřit, kam se automobilový průmysl za více než 100 let dostal. Karosář byl vždy někým výjimečným a vysoce respektovaným. Vývoj aut se samozřejmě postupem času přizpůsobuje měnícím se potřebám společnosti. Pro milovníky starých krásných karoserií je dnešní moderní doba kacířská. Pokud jste i vy mezi těmito lidmi, bude se vám zaručeně líbit tento fotospeciál.

Číst celé

Chceme tvou zpětnou vazbu

Čas plyne jako voda a web Temple of Speed je online už skoro dva měsíce. Nyní se obracíme na vás, čtenáře, s prosbou o zpětnou vazbu. Díky ní se nejen dozvíme, co děláme dobře a co děláme špatně, ale taky to, kdo jste vy a pro koho Temple of Speed vytváříme.

Číst celé