Tajemný kupec získal výrobu Astonu Vanquish za 586 milionů

Nový majitel práv získal vše od plánů až po potřebné vybavení.

Aston Martin za svou historii vyrobil nespočet překrásných aut, k nimž se řadí i nové modely jako DBS Superleggera či DB11. Zapomenout nesmíme ani na podařenou poslední generaci luxusního grand toureru Vanquish, který britská značka přestala vyrábět před několika měsíci.

Automobilka během letošního října vstoupila na veřejný trh, přičemž krátce předtím navnadila investory několikasetstránkovým dokumentem, v němž byly uvedené citlivé interní informace. Kromě nespočtu zajímavostí se mohli zájemci o vlastnictví kousíčku úspěšné firmy dozvědět i o 20 milionech liber, tedy přibližně 586 milionech korun, jež zaplatil neznámý kupec.

Ten od Astonu Martin odkoupil veškeré plány a potřebné vybavení pro výrobu nedávného modelu Vanquish. Součástí velkého obchodu byly i služby dceřiné společnosti Aston Martin Consulting, nabízející poradenství specializovaným úpravcům, po dobu 18 měsíců.

Kdo se stal novým majitelem práv na montáž luxusního GT však továrna tají. Různé spekulace hovoří o některé z velkých tuningových společností, k nimž patří například Mansory či Ares Design.

Porsche 914: Volkswagen zradil kvůli směšnému názoru nového šéfa

Vývoj a prodej typu 914 mohl být pro Porsche úspěšnou spoluprací s Volkswagenem. Změny ve vedení lidové značky však zajistily pouze jednostranný úspěch. Důvod podrazu ze strany Volkswagenu byl směšný.

Číst celé

Maserati 3500 GT zachránilo značku za 5 minut dvanáct

Luxusní kupé 3500 GT bylo poslední nadějí Maserati, aby uniklo blížícímu se bankrotu. Nejen, že se plán i přes počáteční nejistotu zdařil, ale zároveň do Itálie přinesl důležité prvenství.

Číst celé

Nissan GT-R Liberty Walk: 890 koní a bōsōzoku

Japonská historie v moderní podobě s obrovskou porcí výkonu pod kapotou. Může tohle být vůbec špatné?

Číst celé

Citroën C6 Lignage: Nadějná socha na kolech

Citroën řadíme mezi ty významnější automobilky naší historie. Prodával nádherná a revoluční auta, nebál se riskovat a bohužel často prohrával. Dnes tu máme Citroën C6 Lignage, koncept symbolizující plané naděje Citroënu na přelomu milénia.

Číst celé

Chevrolet Camaro ZL1 COPO: Monstrum na zvláštní objednávku

Neveřejná nabídka COPO 9560 udělala z malého Camara krvelačnou bestii, která požírala nejen mustangy, ale i všechny ostatní.

Číst celé

Mazda RX-7 FD3S: Můj rok s rotační legendou

Japonská sportovní legenda, jež přitahuje davy milovníků automobilové kultury ze země vycházejícího slunce. Fanoušek Luboš se rozhodl, že se s námi podělí o příběh svého bývalého exempláře, který po dobu jednoho roku vyplňoval parkovací místo u jeho domu.

Číst celé