Tajemný kupec získal výrobu Astonu Vanquish za 586 milionů

Nový majitel práv získal vše od plánů až po potřebné vybavení.

Aston Martin za svou historii vyrobil nespočet překrásných aut, k nimž se řadí i nové modely jako DBS Superleggera či DB11. Zapomenout nesmíme ani na podařenou poslední generaci luxusního grand toureru Vanquish, který britská značka přestala vyrábět před několika měsíci.

Automobilka během letošního října vstoupila na veřejný trh, přičemž krátce předtím navnadila investory několikasetstránkovým dokumentem, v němž byly uvedené citlivé interní informace. Kromě nespočtu zajímavostí se mohli zájemci o vlastnictví kousíčku úspěšné firmy dozvědět i o 20 milionech liber, tedy přibližně 586 milionech korun, jež zaplatil neznámý kupec.

Ten od Astonu Martin odkoupil veškeré plány a potřebné vybavení pro výrobu nedávného modelu Vanquish. Součástí velkého obchodu byly i služby dceřiné společnosti Aston Martin Consulting, nabízející poradenství specializovaným úpravcům, po dobu 18 měsíců.

Kdo se stal novým majitelem práv na montáž luxusního GT však továrna tají. Různé spekulace hovoří o některé z velkých tuningových společností, k nimž patří například Mansory či Ares Design.

Poradna: Líbí se mi X6, co mám dělat?

Coming out je tu. Už to muselo ven. Jen nevím, jestli v tom jsem sám, nebo mi dá někdo za pravdu.

Číst celé

Citroën XM byl promarněným potenciálem

Většina z nás má rok 1989 spojen s převratem a koncem jedné dlouhé socialistické dekády. V témže roce v květnu se ovšem na světě objevil také Citroën XM, který měl navázat na tradici slavných francouzských limuzín. Něco se ale nepěkně zvrtlo.

Číst celé

Petrolheadi z Nigérie ukazují, jak vypadá skutečná láska k autům

Jejich auta nemají řadu potřebných dílů, ale i přesto jezdí každým dnem. Automobilová kultura v Africe ukazuje, jak vypadá láska k autům.

Číst celé

Lancia D50: Ferrari převzalo závodní program kvůli tragédii

Lancia D50 měla fantastický závodní debut, ale její úspěšné tažení ukončila tragédie, kvůli níž byl tovární program formule 1 následně zrušen.

Číst celé

Mercedes-Benz W154: Neporazitelný stříbrný šíp

Poslední předválečný závodní Mercedes kraloval okruhům a od historiků si vysloužil titul nejlepšího závodního vozu všech dob. Úspěšné vítězné tažení bohužel přerušil začátek druhé světové války.

Číst celé

NSU Ro 80: Chválený sedan, kterého se lidé báli

Novináři nezvyklý sedan z dílen NSU milovali a udělili mu důležitý titul, ale konstrukce, která byla ještě v plenkách, předurčila jeho neúspěch.

Číst celé