Souboj luxusních sedanů na závodním okruhu. Tohle se nevidí často

Best MOTORing v roce 2010 uspořádal závod luxusně vybavených sedanů na okruhu Tsukuba. Zábava rozhodně nechybí.

Pokud jde o srovnávací testy různých aut, jen málokdo je dokáže zorganizovat a odřídit na takové úrovni jako Japonci z Best MOTORing. V minulosti jsme je viděli soutěžit s ikonickými supersporty, s malými sporťáky kategorie „kei“ i s běžně dostupnými modely.

Lidé z Best MOTORing v roce 2010 uspořádali souboj pěti běžně dostupných luxusních sedanů, které se tehdy řadily k nejnovějším vozům na trhu. Postavili je proti sobě na závodním okruhu Tsukuba ležícím přibližně hodinu cesty z Tokia na sever.

Do závodu tehdy nastoupily vozy Audi A6, BMW 335i, Mercedes-Benz E350, Nissan Skyline 379GT Type S (ve zbytku světa známý jako Infiniti G37) a Toyota Mark X 350S (čtyřdveřový sedan s pohonem zadních kol dostupný pouze v Japonsku). Žádné z těchto aut není špatné, což ale neznamená, že si je dokážeme snadno představit na závodní trati.

Závod plný jízdy na limitu, kvílejících pneumatik a opravdového závodění můžete vidět v přiloženém videu. Dříve, než si jej pustíte, si zkuste tipnout možného vítěze.

Lamborghini LM002: Nepřijato do vojenské služby

Lamborghini postupně odhaluje světu své nové luxusní SUV, které se stane nástupcem mastodonta jménem LM002, jenž byl prvním sériově vyráběným offroadem ze Sant‘ Agaty Bolognese.

Číst celé

Rodinné čtyřkolky, které Japonci nedali světu

Nadupané čtyřkolky se závodními geny v rodinných karoseriích. Auta, po nichž by měl toužit každý rychlý taťka.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: S tuningem vstříc zlepšení

Mám pocit, že si wankelová Mazda užívá moje trápení. Rozhodně mě ale nedonutí, abych to s ní vzdal.

Číst celé

Mazda RX-7 GTO: Oheň plivající bestie z IMSA

Závodní série IMSA přinášela fascinující závodní speciály. Jedním z nich byla čtyřrotorová Mazda RX-7 GTO, která výrazně přispěla k úspěšnému tažení wankelového kupé ve světě motorsportu.

Číst celé

Honda Integra Type-R DC2: Neobyčejná předokolka

Rychlé kupé s pohonem předních kol je pro japonskou automobilovou produkci nezvyklé. V devadesátých letech se touto cestou zkusili vydat inženýři sportovní divize Hondy a výsledkem byl vůz, o kterém se již dlouhé roky říká, že je tím nejlepším s pohonem předních kol.

Číst celé

Nissan GT-R, část pátá: Jaký je výsledný mix?

Vítáme vás u posledního dílu seriálu, který se věnuje konstrukci a vlastnostem Nissanu GT-R R35. V této části si shrneme, jaké je GT-R na silnici i mimo ni a zároveň přidáme osobní zkušenost jednoho profesionálního řidiče sportovních vozů.

Číst celé