Souboj luxusních sedanů na závodním okruhu. Tohle se nevidí často

Best MOTORing v roce 2010 uspořádal závod luxusně vybavených sedanů na okruhu Tsukuba. Zábava rozhodně nechybí.

Pokud jde o srovnávací testy různých aut, jen málokdo je dokáže zorganizovat a odřídit na takové úrovni jako Japonci z Best MOTORing. V minulosti jsme je viděli soutěžit s ikonickými supersporty, s malými sporťáky kategorie „kei“ i s běžně dostupnými modely.

Lidé z Best MOTORing v roce 2010 uspořádali souboj pěti běžně dostupných luxusních sedanů, které se tehdy řadily k nejnovějším vozům na trhu. Postavili je proti sobě na závodním okruhu Tsukuba ležícím přibližně hodinu cesty z Tokia na sever.

Do závodu tehdy nastoupily vozy Audi A6, BMW 335i, Mercedes-Benz E350, Nissan Skyline 379GT Type S (ve zbytku světa známý jako Infiniti G37) a Toyota Mark X 350S (čtyřdveřový sedan s pohonem zadních kol dostupný pouze v Japonsku). Žádné z těchto aut není špatné, což ale neznamená, že si je dokážeme snadno představit na závodní trati.

Závod plný jízdy na limitu, kvílejících pneumatik a opravdového závodění můžete vidět v přiloženém videu. Dříve, než si jej pustíte, si zkuste tipnout možného vítěze.

Citroën C6 Lignage: Nadějná socha na kolech

Citroën řadíme mezi ty významnější automobilky naší historie. Prodával nádherná a revoluční auta, nebál se riskovat a bohužel často prohrával. Dnes tu máme Citroën C6 Lignage, koncept symbolizující plané naděje Citroënu na přelomu milénia.

Číst celé

Koenig Specials: Tovární Ferrari byla příliš pomalá

Bláznivě široké bodykity se v posledních letech rozšířily po celém světě hlavně z malého Japonska, kde sídlí společnosti jako Liberty Walk, Rocket Bunny či RAUH-Welt Begriff. Ve druhé polovině minulého století se tímto směrem úprav ale vydali i v Německu.

Číst celé

Píše se rok 1991 a my vám představujeme nejlepší auto na světě

15. září 1991 bylo najednou na zámku ve Versailles a pod obloukem Le Grande Arche v pařížské čtvrti La Défense vystaveno něco neuvěřitelného. Stalo se tak přesně 110 let od narození slavného zakladatele značky Ettoreho Bugatti.

Číst celé

JGTC/Super GT: Nejlepší okruhová série všech dob?

V nejprestižnějších japonských závodech jezdí nejrychlejší závodní auta ze všech s předobrazy v silničních modelech. Vozy evropských značek tu v nejrychlejší třídě vyhrály jen jednou.

Číst celé

Lamborghini LM002: Nepřijato do vojenské služby

Lamborghini postupně odhaluje světu své nové luxusní SUV, které se stane nástupcem mastodonta jménem LM002, jenž byl prvním sériově vyráběným offroadem ze Sant‘ Agaty Bolognese.

Číst celé

5 zapomenutých supersportů z 90. let

Pětice supersportů z devadesátých let, které ve většině případů vznikly jako závodní speciály a následně byly přepracovány do civilní podoby.

Číst celé