První Toyota GR Supra s motorem 2JZ-GTE je na světě!

Japonský profesionální drifter Daigo Saito odhalil svůj nový projekt. Je jím Toyota GR Supra poháněná motorem 2JZ-GTE.

Když Toyota před dvěma měsíci na detroitském autosalonu představila pátou generaci legendární Supry, fanoušci sportovních vozů se začali sázet, kdy vznikne první exemplář s motorem 2JZ-GTE. Čekání netrvalo příliš dlouho. První takové auto je konečně na světě!

Japonský drifter Daigo Saito má nejspíše hodně velké známosti v Toyotě, protože se mu podařilo získat jeden exemplář nového modelu o několik měsíců dříve, než budou dodány první vozy zákazníkům. Saito se při vývoji nového speciálu pro šampionát D1GP spojil s tuningovou společností HKS.

Pod kapotu nové Toyoty GR Supra se dostal přeplňovaný řadový šestiválec 2JZ-GTE, jehož nejvyšší výkon je odhadovaný na přibližně 800 koňských sil. V zadní části vozu se nachází velký chladič usnadňující chlazení výkonného motoru. Celý projekt se stále nachází ve stádiu vývoje. Výsledné auto bude vybavené velkým přítlačným křídlem a rozšířeným bodykitem.

Plánování a realizace projektu historicky první upravené GR Supry zabrala pouhých 42 dnů. Daigo Saito si novou Toyotu vybral jako vůz pro sezónu 2019, protože se mu líbí krátký rozvor kol a malé rozměry, od čehož si slibuje skvělou ovladatelnost. Oficiální závodní debut je naplánovaný na 23. března, kdy v Tokiu začíná soutěž D1 Grand Prix All-Star Shoot Out.

Ford Mustang Mach 2: Proč kupé s motorem uprostřed nevzniklo?

Koncept Fordu Mustang Mach 2 byl hezký sportovní vůz s motorem uprostřed, který ohromil davy návštěvníků autosalonu v Chicagu v roce 1971. Vedení Fordu však zamezilo jeho sériové výrobě, protože by byla příliš drahá.

Číst celé

Hot Wheels je nejlepší video s Ferrari F40, které letos uvidíte

Supersport postavený za účelem oslav 40. výročí Ferrari se prohání po Itálii na plný plyn.

Číst celé

Aston Martin Ulster: Zvítězit v neděli, prodat v pondělí

Předválečný závoďák, který vznikl jako oslava vítězství továrního týmu v náročném závodě.

Číst celé

Chrysler svezl mexického prezidenta v Turbine spalujícím tequilu

Chrysler Turbine mohl být poháněný téměř čímkoliv hořlavým, k čemuž se řadil i alkohol.

Číst celé

Marussia: Sen o ruském supersportu

Exotická superauta jsou převážně italskou záležitostí. Mnoho společností po celém světě se inspiruje příběhem značek Ferrari a Lamborghini a snaží se zapsat do historie zkonstruováním obdobného vozu. Někdy se však veškeré naděje rozplynou stejnou rychlostí, jakou vnikly.

Číst celé

Historie Golfu GTI. Co stálo za zrodem ikony?

Sportovně laděný hatchback Volkswagen Golf GTI se těší oblibě majitelů a v dnešních dnech je téměř ideální kombinací mezi běžným ježděním a zábavným svezením. Znáte jeho dlouholetý příběh?

Číst celé