Poznejte ostrov Man a poslechněte si přitom Mustang Bullitt

Ford pokračuje v seriálu o nejlepších silnicích v Evropě. Tentokrát předvedl nový Mustang Bullitt na trati motocyklového závodu Isle of Man Tourist Trophy.

V Evropě je velké množství řidičsky zajímavých lokalit a k těm nejlákavějším se jednoznačně řadí i malý britský ostrov Man. Na jeho okresních silnicích totiž neplatí jakékoliv rychlostní limity a každý na nich může jet tolik, na kolik si věří.

Ostrov Man je zároveň domovem slavného závodu Tourist Trophy, jež by měl alespoň jednou v životě zavítat každý nadšenec motorek. Náročný přírodní okruh samozřejmě láká i automobilové nadšence, kteří sem jezdí s auty všech druhů a typů.

Ford se už delší dobu věnuje seriálu „Europe’s Greatest Driving Roads“, v rámci jehož natáčení se rozhodl zavítat i na ostrov Man, kde prohnal nejnovější podobu Mustangu Bullitt. Za volant se posadil známý závodník a motoristický novinář Steve Sutcliffe, který ve videu popisuje nejen samotný okruh Tourist Trophy, ale i jízdní dojmy ze sportovního kupé.

Každoroční závod Isle of Man TT na přibližně šedesátikilometrovém okruhu každoročně sleduje více než třicet milionů diváků z celého světa. To už je pádný důvod si prohlédnout slavnou trať alespoň na tomto videu a zaposlouchat se do zvuku pětilitrového osmiválce o výkonu 481 koní.

BMW M3 E92: Osmiválcová atmosféra na vlastní kůži

Osmiválec v BMW M3 se krátce po uvedení mnoha lidem nelíbil, jenže byl až dokonalou volbou, jak posunout už tak skvělé auto o hodně dál.

Číst celé

Škoda 450/Felicia, aneb šťastný kabriolet

Za vznikem ikonického československého kabrioletu stála vyhlídka na vysoké příjmy ze západu.

Číst celé

Citroën M35: Wankel, který prý uspěl

V druhé polovině minulého století si s koncepcí motoru podle původního návrhu Felixe Wankela hrálo velké množství automobilek. Ve francouzském Citroënu se dokonce rozhodli, že jej budou testovat na lidech.

Číst celé

Zrození, život a smrt Lamborghini Countach

Klínovitý idol mládeže sedmdesátých a osmdesátých let měl mnoho porodních bolestí, ale nakonec se mu úspěšně podařilo nahradit nezapomenutelnou Miuru.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Mazdina výkladní skříň technologií

Ač jsem v původně přemýšlel, že se třetí díl o životě s Mazdou RX-8 ponese v duchu jízdních dojmů, dovolil jsem si vzít nějaký čas navíc. Mezitím, co se pokusím sepsat jízdní dojmy nejvíce objektivní formou, představím vám zajímavosti nejlepšího modelu značky v současném tisíciletí.

Číst celé

Galerie: Nedbalá elegance stříbrných supersportů

Supersporty jsou už samy o sobě křiklavé a pozornost poutající. Co když ale chcete dobré auto v jemné barvě?

Číst celé