Poznejte ostrov Man a poslechněte si přitom Mustang Bullitt

Ford pokračuje v seriálu o nejlepších silnicích v Evropě. Tentokrát předvedl nový Mustang Bullitt na trati motocyklového závodu Isle of Man Tourist Trophy.

V Evropě je velké množství řidičsky zajímavých lokalit a k těm nejlákavějším se jednoznačně řadí i malý britský ostrov Man. Na jeho okresních silnicích totiž neplatí jakékoliv rychlostní limity a každý na nich může jet tolik, na kolik si věří.

Ostrov Man je zároveň domovem slavného závodu Tourist Trophy, jež by měl alespoň jednou v životě zavítat každý nadšenec motorek. Náročný přírodní okruh samozřejmě láká i automobilové nadšence, kteří sem jezdí s auty všech druhů a typů.

Ford se už delší dobu věnuje seriálu „Europe’s Greatest Driving Roads“, v rámci jehož natáčení se rozhodl zavítat i na ostrov Man, kde prohnal nejnovější podobu Mustangu Bullitt. Za volant se posadil známý závodník a motoristický novinář Steve Sutcliffe, který ve videu popisuje nejen samotný okruh Tourist Trophy, ale i jízdní dojmy ze sportovního kupé.

Každoroční závod Isle of Man TT na přibližně šedesátikilometrovém okruhu každoročně sleduje více než třicet milionů diváků z celého světa. To už je pádný důvod si prohlédnout slavnou trať alespoň na tomto videu a zaposlouchat se do zvuku pětilitrového osmiválce o výkonu 481 koní.

Oblíbeným autem Ferruccia Lamborghiniho byla zapomenutá Jarama

Jméno Ferruccia Lamborghiniho je nejčastěji spojováno s opravdovými supersporty, k nimž se řadí Countach, Murciélago či Aventador. Oblíbený vůz zakladatele Lamborghini byl ale jiného střihu.

Číst celé

Rudá svině: Prvnímu Mercedesu od AMG se soupeři na startu smáli

Je Rote Sau (Rudá svině) nejzajímavějším autem od AMG vůbec? Máme pro vás příběh o prvním projektu dvorního tunera Mercedesu, kterým byl Mercedes-Benz 300 SEL upravený pro účast v závodě 24 hodin Spa-Francorchamps.

Číst celé

GTO versus GTO. Obstálo Ferrari proti Pontiacu v americkém testu?

Magazínu Car and Driver se nepodařilo sehnat vzácnější z vozů do srovnávacího testu, takže je jednoduše porovnali u stolu v kanceláři.

Číst celé

Výrobu Jaguaru XK120 zdržel poválečný nedostatek

První sportovní vůz Jaguaru, který vznikl po druhé světové válce, byl mimořádným úspěchem. Těšil se velkému zájmu ze strany zákazníků, dařilo se mu na závodních tratích a dokonce se zařadil mezi nejrychlejší auta své doby.

Číst celé

Omezovače otáček: Jak fungují různá provedení?

Základní funkci omezovače otáček všichni známe, ale víme, jak fungují po stránce techniky? Kromě toho vám zároveň prozradíme, co se stane, když omezovač otáček nestihne zakročit včas.

Číst celé

Ford Fiesta byl úspěchem od samého počátku

Před čtyřmi desetiletími sjela první Fiesta z výrobní linky ve Španělsku a Henry Ford II si osobně zvolil jméno pro své vazby ke středomořské zemi. Vůz se rychle dostal na seznam bestsellerů a dnes je stále jedním z nejoblíbenějších vozů na světě.

Číst celé