Nissan vzdává hold GT-R v ulicích Hong Kongu

Video bez dialogů představuje nejlepší vozy GT-R za poslední tři desetiletí.

Reklamy jsou důležitou součástí automobilového průmyslu. Bohužel jen některé z moderních počinů filmařů dokáží probudit opravdovou nostalgii. Jedním z takových skvělých děl je letošní propagační video natočené Nissanem, v němž ukazuje nejlepší výsledky práce svých inženýrů.

Sportovní kupé Skyline GT-R, v poslední generaci jen GT-R, se do historie japonské automobilky zapsalo tučným písmem. I v dnešních dnech cenově dostupný vůz vždy dokázal potrápit výkonnější a dražší konkurenci, čímž se zaryl do srdcí mnoha automobilových nadšenců.

Nissan se rozhodl vzdát svému uměleckému dílu hold a natočit Skyline GT-R generací R32, R33 a R34 po boku nejnovějšího Nissanu GT-R. Ačkoliv by se nám více líbily záběry z domácího Japonska, i v ulicích Hong Kongu vypadají GT-R skvěle. Zvláště, když se jedná o Nismo 400R či Skyline GT-R V-Spec II Nür.

Ferrari F50: Důstojný následník trůnu?

Uřvaný dvanáctiválec z F1, šestistupňový manuál, pohon zadních kol a hmotnost snížená, kam až to šlo. Ferrari F50 bylo čistokrevným supersportem.

Číst celé

Jak Detroit pomohl vítězství Američanů ve 2. světové válce

Největší vojenský konflikt v dějinách lidstva poznamenal automobilový průmysl, ale zároveň pro něj byl obrovským přínosem. Víte, jak toto období pobíhalo na území Spojených států amerických?

Číst celé

Chevrolet Camaro ZL1 COPO: Monstrum na zvláštní objednávku

Neveřejná nabídka COPO 9560 udělala z malého Camara krvelačnou bestii, která požírala nejen mustangy, ale i všechny ostatní.

Číst celé

Subaru SVX se stále nedočkalo opravdového následovníka

Ukázka toho, co inženýři Subaru dokázali v devadesátých letech zkonstruovat. Čtyřmístné GT z Japonska se nikdy nedočkalo svého nástupce.

Číst celé

Ford Mustang mohl být první běžnou čtyřkolkou

Legendární americký sporťák s pohonem všech kol? Ano, i to byla myšlenka lidí z Fordu v době, kdy Mustang zažíval boom.

Číst celé

Zákaz dieselů je jen byznys. Dieselgate jako důkaz

Mnoho lidí pobouřil nedávný zákaz dieselů v Německých městech. Proto jsem se podíval na toto téma poněkud do hloubky a zapřemýšlel nad tím, kde tato problematika vznikla.

Číst celé