Nissan vzdává hold GT-R v ulicích Hong Kongu

Video bez dialogů představuje nejlepší vozy GT-R za poslední tři desetiletí.

Reklamy jsou důležitou součástí automobilového průmyslu. Bohužel jen některé z moderních počinů filmařů dokáží probudit opravdovou nostalgii. Jedním z takových skvělých děl je letošní propagační video natočené Nissanem, v němž ukazuje nejlepší výsledky práce svých inženýrů.

Sportovní kupé Skyline GT-R, v poslední generaci jen GT-R, se do historie japonské automobilky zapsalo tučným písmem. I v dnešních dnech cenově dostupný vůz vždy dokázal potrápit výkonnější a dražší konkurenci, čímž se zaryl do srdcí mnoha automobilových nadšenců.

Nissan se rozhodl vzdát svému uměleckému dílu hold a natočit Skyline GT-R generací R32, R33 a R34 po boku nejnovějšího Nissanu GT-R. Ačkoliv by se nám více líbily záběry z domácího Japonska, i v ulicích Hong Kongu vypadají GT-R skvěle. Zvláště, když se jedná o Nismo 400R či Skyline GT-R V-Spec II Nür.

Ford Mustang Mach 2: Proč kupé s motorem uprostřed nevzniklo?

Koncept Fordu Mustang Mach 2 byl hezký sportovní vůz s motorem uprostřed, který ohromil davy návštěvníků autosalonu v Chicagu v roce 1971. Vedení Fordu však zamezilo jeho sériové výrobě, protože by byla příliš drahá.

Číst celé

Jednoduchý Jeep pomohl vyhrát největší vojenský konflikt v dějinách

Spojenci vyhráli druhou světovou válku nejen použitím atomové bomby a obrovské vojenské mašinerie, která následovala po útoku na námořní základnu Pearl Harbor, ale i svou bohatou technickou vybaveností. Do ní spadal i jednoduchý Jeep, jež později dal vzniknout celé kategorii vozů, se kterými se na silnicích setkáváme dnes a denně.

Číst celé

Zákaz dieselů je jen byznys. Dieselgate jako důkaz

Mnoho lidí pobouřil nedávný zákaz dieselů v Německých městech. Proto jsem se podíval na toto téma poněkud do hloubky a zapřemýšlel nad tím, kde tato problematika vznikla.

Číst celé

Dino Pininfarina Berlinetta Speciale: První Ferrari s motorem uprostřed

Prototyp Dino Pininfarina Berlinetta Speciale, vycházející ze závodního Ferrari 206 P Dino, sehrál důležitou roli při přípravách malého Ferrari s motorem uprostřed, které položilo základy nejúspěšnějším modelům značky.

Číst celé

Budoucí klasiky: Tato auta by mohla vydělat

Čtveřice aut, která dokáží přinášet radost a zároveň vám pomohou vydělat v budoucnu.

Číst celé

Temple of Speed vstupuje do nové sezóny

Ohlédnutí za minulostí a náhled do budoucnosti magazínu nasáklého závodním benzínem.

Číst celé