Nissan vzdává hold GT-R v ulicích Hong Kongu

Video bez dialogů představuje nejlepší vozy GT-R za poslední tři desetiletí.

Reklamy jsou důležitou součástí automobilového průmyslu. Bohužel jen některé z moderních počinů filmařů dokáží probudit opravdovou nostalgii. Jedním z takových skvělých děl je letošní propagační video natočené Nissanem, v němž ukazuje nejlepší výsledky práce svých inženýrů.

Sportovní kupé Skyline GT-R, v poslední generaci jen GT-R, se do historie japonské automobilky zapsalo tučným písmem. I v dnešních dnech cenově dostupný vůz vždy dokázal potrápit výkonnější a dražší konkurenci, čímž se zaryl do srdcí mnoha automobilových nadšenců.

Nissan se rozhodl vzdát svému uměleckému dílu hold a natočit Skyline GT-R generací R32, R33 a R34 po boku nejnovějšího Nissanu GT-R. Ačkoliv by se nám více líbily záběry z domácího Japonska, i v ulicích Hong Kongu vypadají GT-R skvěle. Zvláště, když se jedná o Nismo 400R či Skyline GT-R V-Spec II Nür.

Odhalte tajemství a krásu sebevražedných dveří

Jsou krásné a nezvyklé, ale jejich netradiční konstrukce bohužel skrývá hned několik nebezpečí.

Číst celé

RAUH-Welt BEGRIFF: Rozšířená Porsche dobyla svět

Stačí, aby někdo vyslovil jednoduchou zkratku „RWB“ a okamžitě pochopíte, oč tu běží. Nicméně, znáte začátek příběhu bláznivě rozšířených Porsche?

Číst celé

Galerie: Nahlédněte do historie Formule 1

Závody i zákulisí Formule 1 mezi roky 1930 až 1994.

Číst celé

Harakiri nad palubními kamerami

Před Vánoci jsme v našem čínštinářském kroužku zabředli do tématu palubních kamer, které si řidiči lepí na čelní sklo auta. Nechť diskuze započne!

Číst celé

Nissan GT-R Liberty Walk: 890 koní a bōsōzoku

Japonská historie v moderní podobě s obrovskou porcí výkonu pod kapotou. Může tohle být vůbec špatné?

Číst celé

Toyota 2000 GT: Nissanu nebyla dost dobrá, Toyotě ano

Celý svět Toyotu vnímal jako nudnou značku, která vyráběla praktická auta. V roce 1965 se to však změnilo a Toyota všem vytřela zrak fantastickým sportovním kupé.

Číst celé