Mini Hoonitruck zastíní svůj velký vzor. Má motor z motorky

Spojením prťavé Hondy N600 a motoru ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000 vznikla úžasná hračka pro velké kluky.

Znáte Hoonitruck, zatím poslední dokončený projekt amerického showmana Kena Blocka? Oheň plivající monstrum vychází ze starého pickupu Ford F-150, o jehož pohon se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec EcoBoost z nového Fordu GT. Schopnosti čtyřkolky s výkonem vyšším než 900 koní jsme mohli vidět v nejnovější Gymkhaně.

Nyní se ale na světě objevilo dost možná ještě zajímavější auto. Alex Saint, který za překvapivým projektem stojí, se totiž rozhodl přestavět malou Hondu N600 a použít při tom motor ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000, jež dokáže vyvinout nejvyšší výkon až 200 koní.

Celé auto přitom váží pouhých 487 kilogramů, takže je spolu s malými rozměry a extrémně krátkým rozvorem o zábavu postaráno. Jak se s „překoňovaným“ prckem jezdí na běžných silnicích, můžete vidět v přiloženém videu.

100 000 dolarů. Za tolik jste mohli mít Ford GT40 Mk.IV v roce 1976

Vývojový prototyp bylo možné pořídit za částku, která se v dnešních dnech téměř rovná katalogové ceně nového Fordu GT.

Číst celé

Moderní motorsport je nuda a já znám řešení problému

Myslím si, že je moderní motorsport jednoduše nudný. Může za to snaha být rychlejší a rychlejší, která si však vybrala daň v podobě úpadku divácké zábavy.

Číst celé

Závodění v Americe napravilo pověst Audi

Monstra s pohonem všech čtyř kol kralovala na amerických okruzích a započala část úspěšné historie Audi v motorsportu.

Číst celé

Citroën XM byl promarněným potenciálem

Většina z nás má rok 1989 spojen s převratem a koncem jedné dlouhé socialistické dekády. V témže roce v květnu se ovšem na světě objevil také Citroën XM, který měl navázat na tradici slavných francouzských limuzín. Něco se ale nepěkně zvrtlo.

Číst celé

Ferrari 250 GTO: Hledal se způsob, jak obejít pravidla FIA

Ferrari, jenž je v dnešních dnech na samotném vrcholu trhu s klasickými auty. V době jeho vzniku se jednalo o velmi úspěšné závodní auto.

Číst celé

Zachránci před bankrotem. Vznik těchto 3 aut byl důležitý

Trojice vozů, které pomohly automobilkám v úspěšném boji s finančními problémy. Jaké modely zachránily Aston Martin, Lamborghini a Porsche?

Číst celé