Mini Hoonitruck zastíní svůj velký vzor. Má motor z motorky

Spojením prťavé Hondy N600 a motoru ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000 vznikla úžasná hračka pro velké kluky.

Znáte Hoonitruck, zatím poslední dokončený projekt amerického showmana Kena Blocka? Oheň plivající monstrum vychází ze starého pickupu Ford F-150, o jehož pohon se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec EcoBoost z nového Fordu GT. Schopnosti čtyřkolky s výkonem vyšším než 900 koní jsme mohli vidět v nejnovější Gymkhaně.

Nyní se ale na světě objevilo dost možná ještě zajímavější auto. Alex Saint, který za překvapivým projektem stojí, se totiž rozhodl přestavět malou Hondu N600 a použít při tom motor ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000, jež dokáže vyvinout nejvyšší výkon až 200 koní.

Celé auto přitom váží pouhých 487 kilogramů, takže je spolu s malými rozměry a extrémně krátkým rozvorem o zábavu postaráno. Jak se s „překoňovaným“ prckem jezdí na běžných silnicích, můžete vidět v přiloženém videu.

Bizzarrini 5300 GT: Ital se srdcem z Corvetty

Dohodnout se s Enzem Ferrarim nebylo jednoduché. Po neshodách mu byl konkurencí nejen Ferruccio Lamborghini, ale i jeho bývalý inženýr Giotto Bizzarrini.

Číst celé

Skrytá hrozba v motoru Jaguaru XK8. V čem je problém?

V motorovém prostoru Jaguaru XK8/XKR vyrobeného před rokem 2000 se ukrývá nebezpečné tajemství. Nikasilem ošetřené stěny válců totiž mohou znamenat problém.

Číst celé

Mazda RX-7 FD3S: Můj rok s rotační legendou

Japonská sportovní legenda, jež přitahuje davy milovníků automobilové kultury ze země vycházejícího slunce. Fanoušek Luboš se rozhodl, že se s námi podělí o příběh svého bývalého exempláře, který po dobu jednoho roku vyplňoval parkovací místo u jeho domu.

Číst celé

Dodge Charger: Z Detroitu do Hollywoodu

Úspěšná druhá generace oblíbeného muscle caru, za jehož úpadkem nakonec stál jeho vlastní bratr.

Číst celé

Závod, v němž nováček Ayrton Senna porazil deset mistrů F1

Mercedes-Benz se na oslavu otevření nově zrekonstruovaného Nürburgringu v roce 1984 rozhodl uspořádat závod pro dvacet jezdců, mezi nimiž bylo deset šampiónů z Formule 1. Tehdy je do jednoho porazil téměř neznámý nováček Ayrton Senna.

Číst celé

Youngtimer na obzoru: Audi R8 4.2 s manuálem

Tento článek bychom vlastně vůbec neměli vydat. Jakmile si totiž kultura automobilových nadšenců všimne zajímavého auta a udělá z něj legendu – nebo alespoň kult či youngtimera -, ceny začnou šplhat.

Číst celé