Mini Hoonitruck zastíní svůj velký vzor. Má motor z motorky

Spojením prťavé Hondy N600 a motoru ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000 vznikla úžasná hračka pro velké kluky.

Znáte Hoonitruck, zatím poslední dokončený projekt amerického showmana Kena Blocka? Oheň plivající monstrum vychází ze starého pickupu Ford F-150, o jehož pohon se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec EcoBoost z nového Fordu GT. Schopnosti čtyřkolky s výkonem vyšším než 900 koní jsme mohli vidět v nejnovější Gymkhaně.

Nyní se ale na světě objevilo dost možná ještě zajímavější auto. Alex Saint, který za překvapivým projektem stojí, se totiž rozhodl přestavět malou Hondu N600 a použít při tom motor ze supersportovní motorky Suzuki GSXR-1000, jež dokáže vyvinout nejvyšší výkon až 200 koní.

Celé auto přitom váží pouhých 487 kilogramů, takže je spolu s malými rozměry a extrémně krátkým rozvorem o zábavu postaráno. Jak se s „překoňovaným“ prckem jezdí na běžných silnicích, můžete vidět v přiloženém videu.

Zvláštní auta jsou mi bližší než racionální volba

Zajímavá a nezvyklá auta jsou nákladná na provoz, ale to některé z nás nedonutí, abychom po nich přestali toužit.

Číst celé

BMW M1 během montáže cestovalo přes půl Evropy

Legendární BMW M1 mělo původně vzniknout za pomoci Lamborghini, ale z finančních důvodů se tomu nakonec nestalo. I přesto byl první supersport BMW úspěšný.

Číst celé

Lancia D50: Ferrari převzalo závodní program kvůli tragédii

Lancia D50 měla fantastický závodní debut, ale její úspěšné tažení ukončila tragédie, kvůli níž byl tovární program formule 1 následně zrušen.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Točí lehce, chytá těžce

Redakční Mazda RX-8 se těší usilovné údržbě a velkému zájmu na Legendách, ale i tak zlobí.

Číst celé

Aston Martin DB6: Následovník DB5 z Newport Pagnell

Ikonický Aston Martin DB5 byl zdařilým luxusním grand tourerem. Vedení značky se tedy rozhodlo, že by měl být následovník jen jeho vylepšenou verzí.

Číst celé

Nissan GT-R, část třetí: ATTESA a převodovka

V našem pětidílném seriálu se věnujeme konstrukci Nissanu GT-R R35. Kolem tohoto vozu koluje spousta mýtů a polopravd. Podrobných informací v českém jazyce také příliš nenajdete. Tak jen do toho!

Číst celé