Mercedes 600 Pullman je k mání. Můžete jezdit jako král

Luxusní Mercedes-Benz z počátku sedmdesátých let podstoupil úplnou renovaci a láká na vznešenou jízdu.

Pokud se řadíte k obdivovatelům vysokých státníků a diktátorů, rozhodně by vám neměl uniknout tento Mercedes-Benz 600 Pullman. Původně si jej v roce 1970 pořídil libyjský král Idris I., ale ještě téhož roku proběhl státní převrat organizovaný Muammarem Kaddáfím, kvůli čemuž si novopečený majitel svůj superluxusní Mercedes příliš neužil.

Prodloužená limuzína je v současné době na prodej v Portlandu v americkém Oregonu a jeho historie byla obohacena filmovou rolí v třetí řadě seriálu The Man in the High Castle. Prodávající uvádí, že vůz prošel zdokumentovanou kompletní renovací, během níž byly vyměněny nebo repasovány veškeré mechanické komponenty.

Mercedes je i po renovaci stále v původní specifikaci kombinující černý exteriér s koženým interiérem v odstínu bambusu. Počítadlo kilometrů ukazuje pouhých 21 748 mil (34 797 kilometrů), přičemž od renovace ujel pouhých 300 kilometrů. Za takový stav si však nechá prodávající náležitě zaplatit. Prodejní cena je $495,000 (přibližně 11 milionů korun).

Mercedes-Benz 600 Pullman přišel na trh v roce 1963 jako špičková limuzína konkurujícímu tomu nejlepšímu z nabídky Rolls-Royce. Poháněl jej 6,3 litrový vidlicový osmiválec, o výkonu 250 koní, spojený se čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Vůz se kromě slavných majitelů proslavil i komplikovaným hydraulickým systémem, který ovládal například stahování oken, sedadla a další komfortní výbavu.

Dělal jsem řidiče byznysmenům. Tohle je můj příběh

Životní příběh Emila Remače, který se v minulosti živil jako soukromý řidič vlivných osobností. To mu dalo bohaté zkušenosti za volantem a také řídil mnoho aut snů.

Číst celé

Tucker 48 prý neuměl couvat. Byla to lež

Falešné zprávy se šířily světem dávno před příchodem internetu. Jedna z lidových legend dokonce tvrdila, že revoluční Tucker 48 neuměl couvat. To však bylo daleko od pravdy.

Číst celé

Nissan Skyline GT-R R34: Kult stvořený filmem a virtuální realitou

Málokteré auto se do srdce benzínových nadšenců zarylo takovou silou, jako Skyline GT-R R34. V České republice jsme jej poznali hlavně díky počítačovým hrám a filmové sérii Rychle a zběsile. Někdo jej zatracuje právě z těchto důvodů, ale dělá ho to špatným? Rozhodně ne.

Číst celé

Ferrari 575M s manuálem je důvod, proč existují sny

Zvuk atmosférického vidlicového dvanáctiválce je jen těžko překonatelný.

Číst celé

Honda, která mě naučila svižnému tempu

První auta jsou něčím, co v nás benzínových šílencích zanechá vzpomínky na celý život. To moje bylo kompromisem mezi nízkými provozními náklady a zábavou. Jak jste si již všimli, první zkušenosti se sportovní jízdou jsem nabyl ve svém stříbrném hatchbacku z Japonska.

Číst celé

Auto Avio Costruzioni 815: První auto od Enza Ferrariho

Enzo Ferrari se proslavil výrobou rychlých sportovních vozů, ale jen málokdo skutečně zná jeho první vlastní auto. AAC Tipo 815 vzniklo na zvláštní objednávku, aby se zúčastnilo náročného silničního závodu.

Číst celé