Mercedes 600 Pullman je k mání. Můžete jezdit jako král

Luxusní Mercedes-Benz z počátku sedmdesátých let podstoupil úplnou renovaci a láká na vznešenou jízdu.

Pokud se řadíte k obdivovatelům vysokých státníků a diktátorů, rozhodně by vám neměl uniknout tento Mercedes-Benz 600 Pullman. Původně si jej v roce 1970 pořídil libyjský král Idris I., ale ještě téhož roku proběhl státní převrat organizovaný Muammarem Kaddáfím, kvůli čemuž si novopečený majitel svůj superluxusní Mercedes příliš neužil.

Prodloužená limuzína je v současné době na prodej v Portlandu v americkém Oregonu a jeho historie byla obohacena filmovou rolí v třetí řadě seriálu The Man in the High Castle. Prodávající uvádí, že vůz prošel zdokumentovanou kompletní renovací, během níž byly vyměněny nebo repasovány veškeré mechanické komponenty.

Mercedes je i po renovaci stále v původní specifikaci kombinující černý exteriér s koženým interiérem v odstínu bambusu. Počítadlo kilometrů ukazuje pouhých 21 748 mil (34 797 kilometrů), přičemž od renovace ujel pouhých 300 kilometrů. Za takový stav si však nechá prodávající náležitě zaplatit. Prodejní cena je $495,000 (přibližně 11 milionů korun).

Mercedes-Benz 600 Pullman přišel na trh v roce 1963 jako špičková limuzína konkurujícímu tomu nejlepšímu z nabídky Rolls-Royce. Poháněl jej 6,3 litrový vidlicový osmiválec, o výkonu 250 koní, spojený se čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Vůz se kromě slavných majitelů proslavil i komplikovaným hydraulickým systémem, který ovládal například stahování oken, sedadla a další komfortní výbavu.

40 rychlostních rekordů. Tím se pyšní Mazda RX-8

Čtyřiadvacetihodinová rekordní jízda se odehrála v roce 2005 na německém závodním oválu pod dohledem Mezinárodní automobilové federace.

Číst celé

Poradna: Líbí se mi X6, co mám dělat?

Coming out je tu. Už to muselo ven. Jen nevím, jestli v tom jsem sám, nebo mi dá někdo za pravdu.

Číst celé

Nissan 200 SX S14 díl 1.: Čtyři roky s dvoukilem

Kupovat japonské auto v Německu je dobrý nápad, ale nejde udělat kšeft, když jde Turek na oběd.

Číst celé

Debata o Eclipse Cross: Spolknutá hrdost ve jménu záchrany

Mitsubishi Eclipse Cross je zoufalý pokus o zatažení záchranné brzdy, proto vsází na jistotu. Jde totiž o hodně.

Číst celé

Toyota AE86: Z obyčejné Corolly legendou díky animáku a driftu

Fenomén známý nejen fanouškům japonských vozů, ale snad všem automobilovým nadšencům. Corolla patří mezi základní stavební kameny japonské tuningové a driftové scény. Ceny sériových kusů rostou do závratných výšin a přitom jen málokdo ví, jaká ta sériovka doopravdy je. Víte, co je ten základ?

Číst celé

Zákaz dieselů je jen byznys. Dieselgate jako důkaz

Mnoho lidí pobouřil nedávný zákaz dieselů v Německých městech. Proto jsem se podíval na toto téma poněkud do hloubky a zapřemýšlel nad tím, kde tato problematika vznikla.

Číst celé