Mercedes 600 Pullman je k mání. Můžete jezdit jako král

Luxusní Mercedes-Benz z počátku sedmdesátých let podstoupil úplnou renovaci a láká na vznešenou jízdu.

Pokud se řadíte k obdivovatelům vysokých státníků a diktátorů, rozhodně by vám neměl uniknout tento Mercedes-Benz 600 Pullman. Původně si jej v roce 1970 pořídil libyjský král Idris I., ale ještě téhož roku proběhl státní převrat organizovaný Muammarem Kaddáfím, kvůli čemuž si novopečený majitel svůj superluxusní Mercedes příliš neužil.

Prodloužená limuzína je v současné době na prodej v Portlandu v americkém Oregonu a jeho historie byla obohacena filmovou rolí v třetí řadě seriálu The Man in the High Castle. Prodávající uvádí, že vůz prošel zdokumentovanou kompletní renovací, během níž byly vyměněny nebo repasovány veškeré mechanické komponenty.

Mercedes je i po renovaci stále v původní specifikaci kombinující černý exteriér s koženým interiérem v odstínu bambusu. Počítadlo kilometrů ukazuje pouhých 21 748 mil (34 797 kilometrů), přičemž od renovace ujel pouhých 300 kilometrů. Za takový stav si však nechá prodávající náležitě zaplatit. Prodejní cena je $495,000 (přibližně 11 milionů korun).

Mercedes-Benz 600 Pullman přišel na trh v roce 1963 jako špičková limuzína konkurujícímu tomu nejlepšímu z nabídky Rolls-Royce. Poháněl jej 6,3 litrový vidlicový osmiválec, o výkonu 250 koní, spojený se čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Vůz se kromě slavných majitelů proslavil i komplikovaným hydraulickým systémem, který ovládal například stahování oken, sedadla a další komfortní výbavu.

Technologie: Letectví inspiruje autonomní auta

Technologický vývoj v oboru letectví a černé skříňky budou nezbytné pro úspěch aut bez řidiče.

Číst celé

Katovna: Jak vnímáme Lamborghini Urus?

Lamborghini založilo královskou kategorii vozů SUV. Jak tento krok vnímá naše redakce?

Číst celé

Ford Mustang mohl být první běžnou čtyřkolkou

Legendární americký sporťák s pohonem všech kol? Ano, i to byla myšlenka lidí z Fordu v době, kdy Mustang zažíval boom.

Číst celé

Jak se žije s olympiádou na operák

I když jste tento článek našli v kategorii Svezli jsme se vaším autem, nenechte se klamat. Tahle Audi A7 je leasingovky. Je o to lepším autem? A je vůbec dobrým autem?

Číst celé

RAUH-Welt BEGRIFF: Rozšířená Porsche dobyla svět

Stačí, aby někdo vyslovil jednoduchou zkratku „RWB“ a okamžitě pochopíte, oč tu běží. Nicméně, znáte začátek příběhu bláznivě rozšířených Porsche?

Číst celé

Závodění v Americe napravilo pověst Audi

Monstra s pohonem všech čtyř kol kralovala na amerických okruzích a započala část úspěšné historie Audi v motorsportu.

Číst celé