Kupte si Burnsovu Imprezu. Část historie WRC je na prodej

Subaru Impreza WRC báječného Richarda Burnse je na prodej a stále pokrytá velšským blátem.

Bylo tomu na úplném konci sezóny 2000, když Richard Burns v šampionátu World Rally Championship vyhrál podnik Rally of Great Britain. Velký úspěch však na titul nestačil a v celkovém pořadí se umístil na druhé pozici hned za Marcusem Grönholmem. Pokud patříte mezi fanoušky náročných závodů rally, můžete si nyní pořídit vítězné auto do své garáže.

Na inzertním serveru Classic Driver je totiž k mání slavné Subaru Impreza WRC ve specifikaci pro rok 2000, s nímž Burns vyhrál poslední závod sezóny. Jedná se o originální exemplář, který byl odkoupený od Prodrive ještě na cílové čáře. V interiéru nechybí služební mobilní telefon, energetické tyčinky ani podepsané itineráře, za jejichž pomoci posádka Richard Burns – Robert Reid vyhrála.

Modrá Impreza WRC je prý ve stejné kondici, v jaké přejela cílovou čáru poslední rychlostní zkoušky. Na přiložených fotografiích jsou jasně vidět potlučené prahy karoserie, kterou stále pokrývá pravé velšské bláto. Prodejní cena důležitého auta v historii WRC je bohužel jen na vyžádání, ale věříme, že si současný majitel takový unikát nechá náležitě zaplatit.

Zastřel a ujeď 3/3: Devadesátky přinesly nový druh gangsterů

Moderní doba přináší nejen nový druh gangsterů, ale i nové typy aut. Luxusní limuzíny se těší ještě větší oblibě, protože kromě komfortu nabízí i vzrušující výkony.

Číst celé

Porsche 911 Carrera 3.2 aneb jak roztočit historickou 911?

A pointa je venku – letitého youngtimera, kterého mi svěřil jeho majitel, jsem roztočil do hodin. V minulých dnech jsem totiž měl tu čest řídit Porsche 911 Carrera 3.2 z roku 1986 a trochu jsem to přehnal. Co se vlastně toho dne stalo, když mi do rukou svěřili toho kdysi rychlejšího brouka? A jaký je to pocit, když takové auto řídíte?

Číst celé

Citroën 2CV Sahara: Jednoduchá čtyřkolka se dvěma motory

Sahara byla dalším geniálním Citroënem, který ale původně navrhl stavební inženýr M. Bonnafous.

Číst celé

Dan Gurney vyrazil proti nezdolným Jaguarům s Impalou. Rychle mu to zakázali

Stane se jen těžko, aby impala v divočině předstihla jaguára. Při automobilovém závodění v šedesátých letech se ale něco podobného vážně stalo.

Číst celé

NSU Ro 80: Chválený sedan, kterého se lidé báli

Novináři nezvyklý sedan z dílen NSU milovali a udělili mu důležitý titul, ale konstrukce, která byla ještě v plenkách, předurčila jeho neúspěch.

Číst celé

Škoda 450/Felicia, aneb šťastný kabriolet

Za vznikem ikonického československého kabrioletu stála vyhlídka na vysoké příjmy ze západu.

Číst celé