Kupte si Burnsovu Imprezu. Část historie WRC je na prodej

Subaru Impreza WRC báječného Richarda Burnse je na prodej a stále pokrytá velšským blátem.

Bylo tomu na úplném konci sezóny 2000, když Richard Burns v šampionátu World Rally Championship vyhrál podnik Rally of Great Britain. Velký úspěch však na titul nestačil a v celkovém pořadí se umístil na druhé pozici hned za Marcusem Grönholmem. Pokud patříte mezi fanoušky náročných závodů rally, můžete si nyní pořídit vítězné auto do své garáže.

Na inzertním serveru Classic Driver je totiž k mání slavné Subaru Impreza WRC ve specifikaci pro rok 2000, s nímž Burns vyhrál poslední závod sezóny. Jedná se o originální exemplář, který byl odkoupený od Prodrive ještě na cílové čáře. V interiéru nechybí služební mobilní telefon, energetické tyčinky ani podepsané itineráře, za jejichž pomoci posádka Richard Burns – Robert Reid vyhrála.

Modrá Impreza WRC je prý ve stejné kondici, v jaké přejela cílovou čáru poslední rychlostní zkoušky. Na přiložených fotografiích jsou jasně vidět potlučené prahy karoserie, kterou stále pokrývá pravé velšské bláto. Prodejní cena důležitého auta v historii WRC je bohužel jen na vyžádání, ale věříme, že si současný majitel takový unikát nechá náležitě zaplatit.

Život s Mazdou RX-8: Pohled pod sukni

Přestože jsem původně zamýšlel seriál na zimu zmrazit mezitím, co RX-8 prochází servisem, napadlo mě, že by se mohlo jednat o vhodnou příležitost pro představení auta jako takového.

Číst celé

Fotogalerie: Vzácné materiály z vývoje Lamborghini Countach

Prohlédněte si vzácné obrázky mapující vývoj supersportu Lamborghini, který předurčil tvary následujících modelů a zasloužil se o vybudování slavného jména značky.

Číst celé

Rodokmen motorů Volkswagen VR

Nezvykle navržené motory byly tím nejlepším, co Volkswagen v minulých dobách nabízel ve svých vozech.

Číst celé

Marussia: Sen o ruském supersportu

Exotická superauta jsou převážně italskou záležitostí. Mnoho společností po celém světě se inspiruje příběhem značek Ferrari a Lamborghini a snaží se zapsat do historie zkonstruováním obdobného vozu. Někdy se však veškeré naděje rozplynou stejnou rychlostí, jakou vnikly.

Číst celé

Jedinečná Ferrari na prodej. Poznejte nejlepší investiční příležitosti

Pět vozů Ferrari, jejichž hodnota v budoucnu s téměř stoprocentní pravděpodobností poroste. Na těchto autech zkrátka neproděláte.

Číst celé

Prototypy Ferrari: Designové i technické unikáty

Šestice známých i neznámých konceptů nesoucích jméno slavné maranellské továrny. Kolik z nich jste dodnes znali?

Číst celé